فهرست
صحبت های دشمن کی روش: اتهامات مالی به او نمی چسبد
صحبت های دشمن کی روش: اتهامات مالی به او نمی چسبد

صحبت های دشمن کی روش: اتهامات مالی به او نمی چسبد

آی اسپورت - علیرضا اسدی. نامی که کارلوس کی روش به آن آلرژی دارد چرا که دبیرکل فدراسیون فوتبال با صحبتهایش درباره سرمربی تیم ملی یکی از افرادی بود که پروژه قطع همکاری مربی پرتغالی با فدراسیون فوتبال را کلید زد. پروژه ای که البته موفقیت آمیز نبوده است.

دبیرکل فدراسیون فوتبال که چند هفته قبل مدعی شده بود در زمان لازم تمام ناگفته هایش را رسانه ای می کند در گفتگو با ایسنا درباره مسائل مختلفی صحبت کرده که خواندن آن خالی از لطف نیست

یرخی بازیکنان تیم ملی نیز نسبت به ارزیابی شما واکنش نشان دادند و اظهاراتی در مورد ارزیابی شما در مورد نتایج تیم ملی مطرح شد که پیکان‌ها به سمت شما نشانه می‌رفت.

بازیکنان تیم ملی فرزندان این سرزمین هستند و این صحبت‌ها جای اشکال ندارد. من به جریان‌ها کاری ندارم و با واقعیت‌ها طرف هستم. هیچ اشکالی ندارد یک بازیکن تیم ملی از مسئله‌ای ایراد بگیرد. من مطمئن هستم اگر ما در خلوت با یکدیگر صحبت کنیم، هرگز اشکالی وجود نخواهد داشت.

* حتی سرمربی تیم ملی نیز نسبت به این مسئله واکنش نشان داد و گفت صحبت‌های شما در مورد نتایج تیم ملی توهین به خانواده آنها بوده است.

اگر از یک مسئولی سوال می‌شود این به معنای توهین است؟ آیا سوال نمایندگان مجلس از وزرا توهین است؟ اگر این‌گونه باشد وزرای ما هر روز دارند توهین می‌شنوند. اگر مجلس ما حق نظارتی دارد، این به معنای توهین است و باید توهین تلقی شود؟ مجلس سوال می‌پرسد، به دلیل اینکه حق نظارت دارد. مسئول اجرایی نیز به دلیل انجام کار اجرایی، باید پاسخگو باشد و جواب بدهد. این مسئله‌ای طبیعی است.

اتهاماتی در مورد سرمربی تیم ملی در یکی از رسانه‌ها عنوان شد که تقریبا چند روز پس از صحبت‌های شما مبنی بر اینکه ناگفته‌هایی در مورد تیم ملی دارید، بود. بسیاری شائبه‌ها در این زمینه مطرح شد که این دو مسئله با یکدیگر در تناسب هستند. حتی اتهاماتی در مورد دلالی قوت گرفت که سرمربی تیم ملی به صراحت اعلام شکایت کرده است.

اگر مدعی هستیم که مسلمانیم نباید به چیزی که تنها در حد گمانه‌زنی است و سند و مدرکی در مورد آن وجود ندارد،‌ دامن بزنیم. مگر می‌شود کرامت یک انسان را چه خارجی و چه ایرانی، چه مسلمان و چه غیر مسلمان زیر سوال ببریم و چنین صحبت‌هایی را مطرح کنیم؟ صحبت‌هایی را که من مطرح کردم، نسبت به قرینه برخی مسائل بود و به هیچ‌وجه در حوزه مالی موضوعی مطرح نشد. به هیچ‌وجه در حوزه مالی صحبتی صورت نگرفت و مستندات آن نیز وجود دارد

گویا شما به عنوان سرپرست معرفی شده‌اید اما سرمربی تیم ملی با این مسئله مخالف بوده است.

این گمانه‌زنی‌ها از همان ابتدا نیز غلط بود. دبیرکل، سمت خودش را دارد و سرپرست نیز جایگاهی دارد که با دبیرکل متفاوت است. شاید توانمندی همزمان در یک دبیرکل برای تصدی سرپرستی نیز وجود داشته باشد اما من اصلا علاقه‌ای به قبول سرپرستی تیم ملی ندارم و به میزان بسیار زیادی در سمت حاضر دارای کار و مشغله هستم که قابل بیان نیست اما علاقه‌مندم به عنوان دبیرکل خدمت کنم.

     
آی اسپورت
2015-04-14 11:28:58
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر