فهرست
گزارش: محرومیت آلوز و احتمال بازگشت انریکه به سیستم 3-4-3
گزارش: محرومیت آلوز و احتمال بازگشت انریکه به سیستم 3-4-3

گزارش: محرومیت آلوز و احتمال بازگشت انریکه به سیستم 3-4-3

آی اسپورت- اگرچه مصدومیت دنی آلوز در بازی با سویا او را از بازی مقابل پاری‌سن‌ژرمن دور کرد اما او به خاطر دریافت سه کارت زرد پیش از این محروم شده بود. پر کردن جای این مدافع راست برزیلی در بازی فرداشب برابر حریف فرانسوی در ورزشگاه پارک دو پرنس دردسر بزرگ لوییس انریکه است.

مربی بارسلونا به مارتین مونتویا و دوگلاس پریرا اعتماد ندارد و بعید است آنها در این بازی حساس در ترکیب تیم انریکه قرار گیرند بنابراین باید راه حل دیگری برایش در نظر گرفته شود.

 

دوباره سیستم 3-4-3؟

یک گزینه این است که لوچو به سیستم انعطاف‌پذیر 3-4-3 روی بیاورد. این دقیقا همان کاری است که در ماه دسامبر و بازی برگشت مرحله گروهی مقابل پاریسی‌ها انجام داد و تیمش با برتری یک-3 به عنوان صدرنشین گروه صعود کرد. در آن بازی هم انریکه نمی توانست از آلوز به دلیل محرومیت استفاده کند. بعد از بررسی‌های زیاد، تصمیم گرفت مارک بارترا، جرارد پیکه و ژرمی متیو را در خط دفاع قرار دهد. تر اشتگن در دروازه ایستاد، ماسچرانو، بوسکتس و اینیستا هافبک بازی کردند و مسی در نقش هافبک هجومی به کار گرفته شد، نیمار، سوارس و پدرو هم مهاجم بازی کردند.

البته عوامل دیگری هم هست که شاید مانع او از تکرار آن کار شود مثلا اینکه آن بازی در خانه بود و این دیدار خارج از خانه برگزار می شود.

دوم اینکه، لوران بلان لیست بلندبالایی از غایبان در این دیدار دارد که شامل زلاتان ایبراهیموویچ، مارکو ورراتی، داوید لوییز و تیاگو موتا می شود.

و سوم، انریکه فقط آلوز را ندارد و می تواند با استفاده از بازیکنان دیگر این بازی را به نفع خود و تیمش رقم بزند اما همچنان ممکن است از سیستم 3-4-3 استفاده کند. تر اشتگن درون دروازه، پیکه، ماسچرانو و متیو به عنوان مدافع، آلبا در سمت چپ، راکیتیچ در سمت راست و بوسکتس در وسط خط میانی. اینیستا پشت سر سه مهاجم بازی می کند و مسی، نیمار و سوارس در خط حمله به کار گرفته می شوند.

این یعنی انریکه می تواند با همان سیستم تیمش را به میدان بفرستد بدون اینکه از پدرو و بارترا استفاده کند این البته بستگی به این دارد که بازیکنان تا چه حد بتوانند در پست‌های غیرتخصصی خود ایفای نقش کنند.

 

     
آی اسپورت
2015-04-14 19:25:22
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر