فهرست
مندی، نهمین خرید بزرگ تاریخ رئال مادرید
مندی، نهمین خرید بزرگ تاریخ رئال مادرید

مندی، نهمین خرید بزرگ تاریخ رئال مادرید

آی‌اسپورت- فرلاند مندی مدافع چپ ۲۴ ساله و فرانسوی باشگاه لیون با عقد قراردادی به ارزش ۴۸ میلیون یورو (۴۲.۸ میلیون پوند) رسما به رئال مادرید پیوست. مندی با این انتقال، به نهمین بازیکن گران قیمت تاریخ رئال تبدیل شد و در این رده بندی بالاتر از بازیکنان برزیلی، رودریگو و وینیسیوس قرار گرفت. اما نگاهی به همه خریدهای گران قیمت تاریخ باشگاه نشان می‌دهد که تابستان ۲۰۱۹ قرار است یک تابستان تاریخی برای رئال از این منظر باشد.

فلورنتینو پرز در دوره اول ریاست خود بر باشگاه با الگوبرداری از سانتیاگو برنابئو، در هر تابستان یک بازیکن بزرگ و به اصطلاح، کهکشانی را به ترکیب تیمش اضافه می‌کرد. با همین الگو لوئیس فیگو در تابستان ۲۰۰۰ با ۳۷ میلیون پوند خریداری شد، زین الدین زیدان در تابستان ۲۰۰۱ با انتقالی ۴۵.۶ میلیون پوندی از یوونتوس به رئال مادرید پیوست و رکورد گران ترین بازیکن جهان را تا ۸ سال به نام خود ثبت کرد. رونالدو در تابستان ۲۰۰۲ با ۲۰ میلیون پوند از اینتر به خدمت گرفته شد و دیوید بکام نیز یک سال بعد با همین رقم از منچستریونایتد به رئال مادرید پیوست.

بعد از گذشت سال ها، اکنون نام تنها یکی از این خریدها (زیدان) در بین ۱۰ خرید بزرگ تاریخ رئال دیده می‌شود و انتقالی مانند فیگو نیز با خریدهای انجام گرفته در تابستان ۲۰۱۹ به رده دوازدهم سقوط کرده است.  پرز با بازگشت خود به مادرید در تابستان ۲۰۰۹ هم دست به ولخزجی زد و در عرض چند روز، با خرید کاکا و سپس کریس رونالدو رکورد گران ترین بازیکن دنیای فوتبال را دو بار جا به جا کرد. این انتقال ها هنوز هم در بین ۱۰ انتقال گران قیمت تاریخ باشگاه جای دارند اما در همان تابستان، پرز نشان داد که اقتصادی خرید کردن را هم بلد است.

ژابی آلونسو و کریم بنزما با انتقال هایی ۳۰ و ۲۵ میلیون پوندی به رئال پیوستند و ۴ بازیکن دیگر (آلبیول، نگردو، آربلوا و گرانرو) مجموعا هزینه ای معادل ۳۰ میلیون پوند روی دست باشگاه گذاشتند. اما داستان تابستان ۲۰۱۹ با همه تابستان ها متفاوت است.

رئالی ها برای فصل ۲۰-۲۰۱۹ تاکنون ۵ خرید انجام داده اند. (انتقال میلیتائو قبل از تابستان و انتقال رودریگو در سال ۲۰۱۸ قطعی شد) ادن هازارد با انتقال خود از چلسی به گران ترین بازیکن تاریخ رئال تبدیل شده و نکته جالب آن که تمامی این ۵ خرید، اکنون در بین ۱۰ خرید گران در تاریخ رئال حضور دارند.   نگاهی به ۲۰ خرید گران قیمت تاریخ باشگاه رئال خواهیم داشت:

۱-ادن هازارد (چلسی، ۲۰۱۹): ۸۹ میلیون پوند

۲-گرت بیل (تاتنهام، ۲۰۱۳): ۸۵.۳ میلیون پوند

۳-کریستیانو رونالدو (منچستریونایتد، ۲۰۰۹): ۸۰ میلیون پوند

۴-خامس رودریگز (موناکو، ۲۰۱۴): ۷۱ میلیون پوند

۵-کاکا (آث میلان، ۲۰۰۹): ۵۶ میلیون پوند

۶-لوکا یوویچ (آینتراخت فرانکفورت، ۲۰۱۹): ۵۴ میلیون پوند

۷-زین الدین زیدان (یوونتوس، ۲۰۰۱): ۴۵.۶ میلیون پوند

۸-ادر میلیتائو (پورتو، ۲۰۱۹): ۴۵ میلیون پوند

۹-فرلاند مندی (لیون، ۲۰۱۹): ۴۲.۸ میلیون پوند

۱۰-رودریگو (سانتوس، ۲۰۱۸): ۴۰.۵ میلیون پوند

۱۱-وینیسیوس جونیور (فلامینگو، ۲۰۱۸): ۳۸.۷ میلیون پوند

۱۲-لوئیس فیگو (بارسلونا، ۲۰۰۰): ۳۷ میلیون پوند

۱۳-تیبو کورتوا (چلسی، ۲۰۱۸): ۳۵ میلیون پوند

۱۴-آلوارو اودریوزولا (رئال سوسیه‌داد، ۲۰۱۸): ۳۵ میلیون پوند

۱۵-لوکا مودریچ (تاتنهام، ۲۰۱۲): ۳۳ میلیون پوند

۱۶-ژابی آلونسو (رئال مادرید، ۲۰۰۹): ۳۰ میلیون پوند

۱۷-آسیر آیارامندی (رئال سوسیه‌داد، ۲۰۱۳): ۲۸.۵ میلیون پوند

۱۸-کریم بنزما (لیون، ۲۰۰۹): ۲۵ میلیون پوند

۱۹-متئو کواچیچ (اینترمیلان، ۲۰۱۵): ۲۵ میلیون پوند

۲۰-په‌په (پورتو، ۲۰۰۷): ۲۵ میلیون پوند

۲۱-فابیو کوئنترائو (بنفیکا، ۲۰۱۱): ۲۵ میلیون پوند

۲    
آی اسپورت
2019-06-13 14:44:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر