فهرست
آمار خوب زیدان در سفر به بارسلونا
آمار خوب زیدان در سفر به بارسلونا

آمار خوب زیدان در سفر به بارسلونا

آی‌اسپورت- یک سال و نیم از اولین حضور زین‌الدین زیدان روی نیمکت مربیگری رئال‌مادرید می‌گذرد و در این مدت او توانسته با تیم مادریدی به 6 جام قهرمانی برسد. زیزو آمار موفقی با کهکشانی‌ها داشته و از این جمله می‌توان به شکست‌ناپذیر بودن او در خانه رقیب دیرینه، یعنی ورزشگاه نوکمپ اشاره کرد.

البته زیدان در قامت سرمربی رئال تنها 2 بار گام به ورزشگاه نوکمپ گذاشته و هر دوی این مصاف‌ها در لالیگا بوده ولی او در هر دو حضورش در نوکمپ طعم باخت را نچشیده و به یک برد و یک تساوی دست یافته.

اولین حضور زیدان به عنوان سرمربی تیم مادریدی در نوکمپ به روز 2 آوریل سال 2016 برمی‌گردد. در آن بازی، رئال با ترکیب کیلور ناواس، کارواخال، په‌په، راموس، مارسلو، کاسمیرو، مودریچ، کروس، بیل، بن‌زما و کریس رونالدو به مصاف بارسا رفت. خط حمله مادریدی‌ها در آن بازی متشکل از مثلث بی‌بی‌سی بود و مادریدی‌ها در طول یک ساعت بر بازی سلطه کاملی داشتند ولی گل پیکه، رئالی‌ها را از خواب بیدار کرد و آنها با گل‌های بن‌زما و کریس، پاسخ گل پیکه را دادند. این برد در حقیقت به منزله بازگشت رئالی‌ها به کورس قهرمانی در فصل 2016-2015 بود.

دومین حضور زیدان در نوکمپ به عنوان سرمربی رئال، با تساوی یک- یک به پایان رسید. در ابتدا لوئیس سوارس برای بارسا گلزنی کرد و سرخیو راموس در دقیقه 90 با ضربه سری تماشایی بازی را به تساوی کشاند. ترکیب اصلی رئال در آن بازی متفاوت با بازی قبل بود: کیلور ناواس، کارواخال، واران، راموس، مارسلو، کواچیچ، مودریچ، ایسکو، لوکاس واسکس، بن‌زما و کریستیانو 11 مرد اصلی زیدان در مصاف با بارسا بودند‌؛ ترکیبی که احتمالاً در بازی امشب هم تکرار خواهد شد.

در بازی امشب نوکمپ، لوکامودریچ از همراهی تیمش محروم است و کواچیچ جای او را پر خواهد کرد. احتمال دارد زیدان به مارسلو استراحت داده و تئو را به جای او در ترکیب اصلی تیمش قرار دهد و ایسکو هم احتمالاً در ترکیب اصلی تیمش قرار خواهد گرفت. البته به احتمال قریب به یقین برای دقایقی هم که شده مثلث طلایی BBC را در زمین نوکمپ خواهیم دید و آن هم در شرایطی که با جدایی نیمار، مثلث طلایی بارسا ناقص شده و آنها حالا تنها دو ضلع از مثلث رؤیایی MSN را در رختکن تیم‌شان می‌بینند.

 

۱    
آی اسپورت
2017-08-13 16:36:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر