فهرست
دیاباته-فولاد، یک انتقال غیرقانونی دیگر
دیاباته-فولاد، یک انتقال غیرقانونی دیگر

دیاباته-فولاد، یک انتقال غیرقانونی دیگر

آی اسپورت - فولاد بعد از حضور قطبی، تقویت نقاط ضعف را در دستور کار قرار داده و بازیکنان جدیدی جذب کرده. ابتدا مسی، مهاجم کامرونی از لیگ دو چین به اهواز آمد و سپس نوبت به یک هافبک ژاپنی رسید تا پیراهن فولاد را در نیم‌فصل دوم لیگ هجدهم بر تن کند. این دو بازیکن در بازی‌های اخیر در ترکیب فولاد قرار گرفته و برای این تیم به صورت رسمی به میدان رفته‌اند.

بعد از این دو بازیکن، حالا نوبت به تقویت سمت چپ خط دفاعی فولاد رسیده. عارف آغاسی که در تیم امید هم عضویت دارد، دفاع چپ فولاد در بازی‌های اخیر بوده. بازیکن جوانی که مدتی را در تراکتورسازی گذراند اما حالا به فولاد برگشته تا در تیم سابق خود بازی کند. پست اصلی آغاسی دفاع مرکزی است اما قطبی از او در کناره‌ی خط دفاع استفاده کرده و البته او هم بازی ضعیفی به نمایش نگذاشته. با این حال افشین قطبی مدافع چپ جدید جذب کرده که از لیگ فرانسه راهی فولاد شده است.

نام دفاع چپ جدید فولاد، زیه دیاباته است. یک بازیکن ۳۰ساله با قامتی در حدود ۱۶۷ سانتی‌متر که بازی در لیگ‌های مختلفی را تجربه کرده. دیاباته در نخستین فعالیت حرفه‌ای خود فصل ۲۰۰۸ پیراهن دیناموبخارست- مشهورترین باشگاه رومانی- را پوشید و 4 فصل برای این تیم بازی کرد. ماحصل حضور درخشان دیاباته در دیناموبخارست، انتقال به لوشامپیونا بود. باشگاه دیژون در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی در فرانسه، فصل ۲۰۱۱ این بازیکن را جذب و در ۱۴بازی و به مدت ۱۰۱۰ دقیقه از او استفاده کرد.

بعد از ۳فصل بازی در دیژون، باشگاه بعدی دیاباته استانداردلیژ در ژوپیلرلیگ بلژیک بود. باشگاهی مشهور که فقط یک فصل از حضور دفاع چپ اهل ساحل‌عاج بهره برد تا دیاباته به فرانسه برگردد و دوباره پیراهن دیژون را این بار در لیگ دو بر تن کند. خنت بلژیک، دیژون فرانسه، آژاکسیو در لیگ دو فرانسه، نیمس در لیگ دو فرانسه و نیروت باشگاه‌های بعدی دیاباته بودند. بازیکنی که انگار علاقه‌ی وافری به حضور در این کشور اروپایی داشت.

نیروت باشگاهی بود که در لیگ دو فرانسه حضور داشت. زیه دیاباته اما نتوانست به ترکیب اصلی این تیم برسد و به ناچار در تیم دوم باشگاه به میدان رفت. تیم دوم در لیگ 5 حضور داشت. دیاباته برای این تیم به میدان رفت و البته در سال ۲۰۱۹ باشگاه جدیدی را برای ادامه‌ی فوتبال خود انتخاب کرد. باشگاهی به نام چائورای که آن هم در سطح پنجم فوتبال باشگاهی در فرانسه حضور داشت.

زیه دیاباته قبل از امضای قرارداد با فولاد، برای چائورای به میدان رفت و شماره‌ی 6 این تیم را نیز پوشید. او یک بار در ترکیب چائورای قرار گرفت که این تیم با نتیجه‌ی یک بر صفر مونت‌موریلون را شکست داد. این بازی از هفته‌ی شانزدهم لیگ NA3  که همان سطح پنجم فوتبال باشگاهی در فرانسه است انجام شد و دیاباته هم ۹۰ دقیقه در ترکیب چائورای حضور داشت. دیداری که روز ۱۶ فوریه ۲۰۱۹ در ورزشگاه مونیسیپال و به میزبانی باشگاه چائورای برگزار شد.

1
1

نقل و انتقالات نیم‌فصل لیگ هجدهم از تاریخ ۱۶ دی‌ماه آغاز شد و در روز ۱۳ بهمن‌ماه به پایان رسید. ۱۶ فوریه ۲۰۱۹ ، ۲۷بهمن‌ماه ۱۳۹۷ است. یعنی زیه دیاباته ۱۴روز بعد از پایان مهلت نقل و انتقالات لیگ برتر برای باشگاه چائورای در  فرانسه به میدان رفته و در یک بازی رسمی پیراهن این تیم را پوشیده. بنابراین انتقال او به فولاد و حضور او در ترکیب این تیم- در نیم‌فصل دوم- غیرقانونی و خلاف مقررات سازمان لیگ است.

2
2

دیاباته که سال ۲۰۱۴ و توسط هروه رنار- سرمربی فعلی تیم ملی مراکش- به تیم ملی ساحل‌عاج دعوت شد و با پیراهن شماره ۸ این تیم مقابل آفریقای‌جنوبی هم بازی کرد، نمی‌تواند پیراهن فولاد را بپوشد و برای این تیم بازی کند. درباره‌ی این بازیکن که از یک لیگ اروپایی- هر چند دسته ۵ – به لیگ برتر آمده، مشکلی بابات دعوت به تیم ملی وجود ندارد اما او بعد از پایان مهلت نقل و انتقالات فوتبال ایران در فرانسه بازی کرده و همین مانع بزرگی برای رسمی شدن انتقالش به فولاد است.

درباره‌ی ماجرای زیه دیاباته، هیچ بند و تبصره‌ای هم پذیرفتنی نیست. او در بازه‌ی زمانی ۱۶دی تا ۱۳بهمن قرارداد خود را با چائورای فسخ نکرده و حتی دو هفته بعد با پیراهن این تیم در فرانسه و در یک بازی رسمی به میدان رفته. این یعنی انتقال دیاباته به فولاد و لیگ ایران غیرقانونی است و او نمی‌تواند کارت بازی خود را از سازمان لیگ دریافت کند. مگر اینکه اتفاق جدید رخ بدهد که به هیچ‌وجه قابل‌قبول نخواهد بود.

۴ ۱  
آی اسپورت
2019-03-06 14:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
...
چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷، ۱۶:۱۸
بعد از ماله کشیدن رو کثافتکاری کیسه دیگه نمیتونن افه قانون واسه دیگران بیان
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر