فهرست
نگاه فنی: براهیمی دغدغه اصلی بایرن مونیخ
نگاه فنی: براهیمی دغدغه اصلی بایرن مونیخ

نگاه فنی: براهیمی دغدغه اصلی بایرن مونیخ

آی اسپورت- بایرن، امشب با تنها15 بازیکن برای زنده ماندن رویای 3 گانه در فصل جاری، رویاروی لشکرآماده پورتو می‌جنگد و شاید در نگاه اول باید مواظب بازیکنانی که زیرذره بین رسانه های قرار دارند باشند اما وقتی با توسل به آمار،عملکرد تک تک بازیکنان تیم آبی و سفید پوش را بررسی می‌کنیم، نامی خاص را به عنوان دشمن اصلی یکی از دو میهمان امشب لیگ قهرمانان می‌یابیم.

یاسین براهینی با عملکرد درخشان درپورتو بی شکست فصل جاری لیگ قهرمانان، چشم ها را خیره کرده است. تیم باواریایی  بدون مهره های مانند ریبری و روبن و در حضور بوآتنگ رها شده از مشکلات خانوادگی در ورزشگاه «دراگائو» کار بسیار مشکلی پیش رو دارند چون پورتو تیم به شدت سازمان یافته و هماهنگی است.

 در واقع به بیان بهتر، قهرمان فصول 1987-1986 و 2004-2003 لیگ قهرمانان در حال حاضر مجموعه ای شگفتی انگیز از بازیکنان معمولی اما کاملا موثر است؛ تیمی که با حملات و دفاع یکپارچه.

 آن ها در سراسر فصل جاری لیگ قهرمانان بی شکست مانده اند و رقبایی مانند شاختار دونتسک و  بیلبائو را پشت سر گذاشته‌اند.

 یکی از دلایل این موج، مردی الجزایری به نام یاسین براهیمی است؛ کسی که باید بیش از بقیه بازیکنان پورتو، مورد توجه بایرنی ها باشد. در واقع یک لحظه غفلت از او، پیشیمانی های بزرگی به بار می‌آورد.

براهیمی تا قبل از اینکه بیشتر اوقات فصل جاری را در سمت چپ منطقه تهاجمی سپری کند، شماره 10 محصور در مرکز خط میانی بود.

 زدن 5 گل و ارسال 3 پاس گل در 7 بازی این فصل لیگ قهرمانان، چهره دیگر او را نمایان کرده است.

 با استناد به شماتیک گل های یاسین در فصل جاری، متوجه می‌شویم او علاقه ای زیادی به حمله از سمت چپ و پرکردن فاصله بین مدافعان هافبک های میانی دارد.

در واقع شعاع حرکتی براهیمی در این بازی، نقاط کلیدی بازی امشب است.

 اگر بوآتنگ از ابتدا بازی کند، همکاری اش با رافینیادر سمت راست، بسیار کارگشا خواهد بود.

 البته اگر سرمربی پورتو در تهاجمی ترین حالت ممکن، براهیمی را مقابل رافینا قراردهد، معادلات دفاعی بایرن به هم می‌‌ریزد.

 در این شرایط، عمده نگرانی طرفداران بایرن، توانایی مهاجمان تیم در گلزنی به تیمی است که با اتکا به اعضای دونده و سریع‌الانتقال فاز تهاجمی، قادر به باز کردن دفاع قهرمان 5 دوره اروپا خواهد بود.

منچسترسیتی و بایرن در بازی های قبلی نشان دادند تا چه اندازه، سرعت در ویران کردن دفاع بایرن نقش دارد و حالا امشب پورتو قصد می‌خواهد بلای مشابه ای سر تیم قرمزپوش بیاورد.

 شرایط بایرن، انجام یک بازی محدود کننده و اقتصادی ازسوی آن ها را غیرممکن جلوه نمی دهد.پورتو هم با براهیمی، درصدد استفاده از خلاهای حاصل شده پشت دفاع بایرن است؛ آنچه  تنها  به کمک سرعت و جابه جایی دقیق و سریع بازیکنان حاصل می‌شود.

منبع: بلچر ریپورت

     
آی اسپورت
2015-04-15 12:43:38
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر