فهرست
گزارش روز: هامبورگ در یک قدمی سقوط تاریخی
گزارش روز: هامبورگ در یک قدمی سقوط تاریخی

گزارش روز: هامبورگ در یک قدمی سقوط تاریخی

آی اسپورت - هامبورگ تنها تیم آلمانی حاضر در بوندسلیگاست که تاکنون به رقابتهای دسته دوم سقوط نکرده و حالا با قرارگرفتن در مکان آخرجدول رده بندی، در آستانه یک سقوط تاریخی قرارگرفته و سوژه روز هواداران حریف شده است. در آلمان هواداران وردربرمن و بایرن مونیخ از سالها پیش آرزوی سقوط هامبورگ را داشته اند. دلیل این هم ساده است: بوندسلیگا دوره پنجاه و دوم خود را سپری می کند و باواریایی ها تنها در پنجاه دوره این رقابتها حضور داشته و در دو فصل نخست درلیگ دسته دوم بازی کرده بودند. وردربرمن هم درپنجاه و یک دوره حضور داشته و تنها باشگاهی که در هر 52 دوره این رقابتها در دسته اول بازی کرده، هامبورگ بوده که حالا درآستانه سقوط به لیگ دسته دوم است.

حضور این تیم در همه دوره های بوندسلیگا به حدی برای هامبورگی ها مایه غرور و افتخاراست که در ورزشگاه اختصاصی آنها یک ساعت دیجیتالی نصب شده که همه سالها و ماهها و روزها و دقایق و ثانیه هایی که آنها در بوندسلیگا سپری کرده اند را ثبت می کند. هامبورگ طی سالهای اخیر با اینکه بارها در آستانه سقوط قرار داشته وحتی فصل گذشته هم به لطف پلی اف از خطر سقوط رهایی یافت، هرطور بوده خودش را دردسته اول بوندسلیگا نگه داشته بود. اما دراین فصل آنها در پله آخر جدول ایستاده اند. درلیگ این فصل هامبورگ از 28 بازی تنها در 10 بازی موفق به گشودن دروازه حریفان شده و در مجموع فقط 16 گل به ثمر رسانده است! یعنی کل گلهای این تیم از گلهای مایر و روبن که 19 و 17 گله هستند هم کمتر بوده و با گلهای لواندوفسکی دراین فصل برابری می کند.

هامبورگ در هشت بازی اخیر خود تنها 2 امتیاز کسب کرده و دراین شرایط سقوط به دسته پایین تر اجتناب ناپذیر به نظر می آید. اگرچه برای قرارگرفتن درجایگاه سه تیم مانده به انتهای جدول آنها فقط دو امتیاز نیاز دارند. برای همین روز دوشنبه هواداران تیمهای رقیب در فیسبوک و دیگر شبکه های اجتماعی شروع به دست انداختن هامبورگی ها کرده و حرف از برداشتن ساعت معروف ورزشگاه زده اند. درعرض چند ساعت 30هزارنفر در فیسبوک به این رویداد محلق شدند. طعنه های دیگر خطاب به هامبورگ کم نبودند. عکسی از یک گروه در واتس اپ منتشر شده که در این گروه نامهایی همچون کریس رونالدو،  سوپرمن و حتی نام خدا به چشم می خورد و درپاسخ به سوال :\" چه کسی هامبورگ را نجات می دهد؟\" همه اعضا گروه را ترک کرده اند...

یا فوتوشاپ کردن  یک تکه از یک مقاله روزنامه که سفید بوده و تیتر آن \" چیزهایی که هامبورگ می تواند برای نجات یافتن از خطر سقوط به آنها اتکا کند\" هم جالب بود. یا دریک نظرسنجی که از کاربران خواسته شده تا درمورد اینکه با این ساعت معروف ورزشگاه هامبورگ چه کار می توان کرد هم پاسخ های جالبی مطرح شده اند. یکی از گزینه ها که بیشترین رای را هم به خود اختصاص داده نصب این ساعت در استادیوم شالکه و شمردن سالها و ماهها و روزهایی که نتوانسته اند قهرمان لیگ بشوند، بود... دریک فوتوشاپ دیگر از فصل نامه کیکر جدولی از بوندسلیگا منتشر شده که درآن نام هامبورگ وجود ندارد و هواداران این تیم در توئیتر خطاب به کیکر نوشته اند:\" درست است که بد بازی می کنیم، ولی حذف ما از لیگ دیگر اغراق آمیز است\" و بلافاصله پاسخ هواداران سنت پائولی منتشر شده که تاکید کرده اند:\" ما کنترل کردیم، شما حتی در دسته دوم هم نبودید\"

 بهرحال هامبورگ دوران خوش هم در فوتبال آلمان داشته. این تیم که 29 سپتامبر 1887 تاسیس شده قدیمی ترین تیم فوتبال آلمان است. به دلیل قدمت زیاد این تیم عروسک نماد باشگاه هم یک دایناسور به نام هرمان است. اما تاریخ هامبورگ را نتایج کسب شده این تیم در رقابتهای مختلف رقم زده اند. شش قهرمانی درلیگ، یک جام جامداران اروپا  و یک جام باشگاههای اروپا درسال  1983 و چندین جام حذفی و داخلی دیگر. اگر هامبورگ سقوط کند، بوندسلیگا روحش را از دست می دهد. ولی برای هواداران دیگرتیمها این موضوع هیچ اهمیتی ندارد.

     
آی اسپورت
2015-04-15 12:32:19
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر