فهرست
چهره روز: صابر میرقربانی 31 ساله در لباس سرمربیگری!
چهره روز: صابر میرقربانی 31 ساله در لباس سرمربیگری!

چهره روز: صابر میرقربانی 31 ساله در لباس سرمربیگری!

آی‌اسپورت- روز گذشته در لابه‌لای خبرها، یک نکته عجیب به گوش رسید. صابر میرقربانی سرمربی استقلال اهواز شد.

میرقربانی که تازه سی‌ویک ساله شده و با توجه به اینکه همیشه بحث صغرسنی صابر مطرح بوده و در چند سال اخیر هیچ نشانی از آن بازیکن ریزنقش و سرعتی نداشت، احتمال می‌رود اگر موفق به حفظ سهمیه استقلال در لیگ یک شود، فصل آینده را هم به عنوان مربی-بازیکن سپری کند. اتفاقی که خیلی هم سخت و دور از ذهن به نظر نمی‌رسد. میرقربانی برای این فصل در اولین انتخاب، ابراهیم تقی‌پور را به عنوان کمک به اهواز برد.


استقلال اهواز که این فصل لیگ یک را هم با داریوش یزدی استارت زده بود، نتایج فوق‌العاده‌ای کسب کرد. به طوری که تا نیم فصل مسابقات در رتبه دوم جدول حضور داشت. تازه کم کم هواداران این تیم پرسابقه یکی یکی قصد آشتی با تیم محبوب‌شان را داشتند که خبر رسید یزدی به دلیل اعتراض به مشکلات مالی از کار برکنار شد. از همین روز بود که مشکلات آبی‌های اهوازی دو چندان شد. حبیب خدریان که تا آن زمان سمت دستیاری یزدی را برعهده داشت، سرمربی تیم شد. نتایج استقلال روز به روز بدتر شد تا شاهد تغییر مجدد سرمربی در این تیم باشیم. سیدصالحی سومین گزینه مدیران تیم بود تا بتوانند به کورس صعود بازگردند. اما کاری از دست این سرمربی هم بر نیامد و با شکست سنگین سه بر هیچ این هفته مقابل گیتی‌پسند، حالا تیم پرهوادار خوزستان در آستانه سقوط به لیگ دسته دوم قرار گرفته است. سیدصالحی هم با اعلام استعفایش قصد وارد کردن شوک به تیم را داشت که مدیرعامل باشگاه پیش‌دستی کرد و او را از کار برکنار کرد. اما جالب‌ترین نکته، حکایت تعیین سرمربی این روزهای استقلال اهواز به انتخاب صابر میرقربانی برمی‌گردد. میرقربانی که نیم فصل نخست را در تیم شهرش توپ می‌زد به دلیل نارضایتی کادرفنی و هواداران نساجی از تیم جدا شد و به استقلال اهواز رفت. صابر مانند سایر انتخاب‌های این چند ساله‌اش در این تیم هم عملکرد موفقی در گلزنی نداشت. میرقربانی در این دو فصل آنقدر موقعیت‌های خوب را به تیر دروازه کوبید تا هواداران تیم‌های لیگ یکی برای او شعار جالبی ساختند و در حین بازی‌ها سر می‌داند: «بده صابر بزنه... صابر به تیرک بزنه»

میرقربانی در 164 بازی باشگاهی 35 گل به ثمر رسانده و یک بازی ملی هم در کارنامه دارد. شماره 9 استقلال اهواز همانند مارکوپولو دائماً در حال سفر بوده و کمتر در تیم و شهری بیشتر از یک فصل مستقر بود. صابر با تغییر نه تیم در این چند ساله جز بی وفاترین ستاره های لیگ برتری بود. همچنین شاهین بوشهر آخرین تیمی بود که از این بازیکن در لیگ برتر گل خورد و ایرانجوان این شهر هم آخرین تیمی بود که صابر در دوران فوتبالش موفق به گلزنی شده. البته اگر در این دو هفته هم پای صابر مانند این چهارده هفته به گلزنی باز نشود.

  ۱  
آی اسپورت
2015-04-15 13:36:57
نظر دهید

۱ نظر
mehdi vz
يكشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴، ۱۷:۱۹
آی اسپورت هم عکسو کات میکنه و استفاده میکنه؟؟؟ :D
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر