فهرست
کامنت: فردوسی پور نماد سلیقه طبقه متوسط
کامنت: فردوسی پور نماد سلیقه طبقه متوسط

کامنت: فردوسی پور نماد سلیقه طبقه متوسط

آی اسپورت- فردوسی‌پور نماد سلیقه‌ی متوسطه. کسایی که هر چی مهران مدیری بسازه تماشا می‌کنن و فکر می‌کنن عجب قشنگ زد به \"رژیم\"! کسایی که طنزنویس براشون یعنی ژوله و قبلن ستون پنجم نبوی براشون معنی طنز بود. کسایی که تا دیروز روزنامه همشهری می‌خریدن چون رنگی بود و فکر می‌کرد باکلاسه، بعدن مجله‌ی هفت می‌خریدن به هوای روشن‌فکری بودن‌ش و حالا \"تجربه\" دست می‌گیرن. کسایی که اول و وسط و آخر سینما براشون اصغر فرهادیه. موزیک ایرونی گوش نمی‌دن مگر این‌که نامجو باشه چون آوانگارد و متفاوته و البته شجریان و پسرش هم جفتی استادن. کسایی که سقف آرزشون شبکه‌ی\"حرفه‌ای\" من و تو هست. روزنامه‌نگار حرفه‌ای‌شون هم شمس و بهنود بود و بعد قوچانی و حالا مسیح علی‌نژاد. قهرمان‌شون یه وقتی خاتمی و حالا ظریف. کسایی که فکر می‌کنن هر مربی‌ خارجی‌ای لزومن خوبه. کسایی که کارشناس محترم و روشن‌فکرشون امیر حاج رضاییه و کارشناس فنی و باسوادشون چراغ‌پور و جلالی. این سلیقه‌ی متوسط وجود داره و مشکلی هم تو وجود داشتن‌ش نیست. فقط چند تا اشکال داره. یکی این‌که همیشه تو صف اول نظر دادنه. دوم این‌که همیشه خودش رو بر حق می‌دونه و سوم هم این‌که به سرعت باد تغییر عقیده می‌ده و پای هیچ‌چی واینمیسه. با این ابتذال مبارزه کن راهبر؛ اگه خودت جزوش نیستی. اون‌وقت هیچ‌کس پررو پررو همه‌چیز رو گردن مردم نمی‌ندازه ؛ مردمی که حتمن جزو مخاطبان محترم برنامه‌اش و هشتاد و چند درصدهای معروف‌ش نیستن.

 

حامد احمدی

  ۱۰  
آی اسپورت
2015-04-15 14:09:46
نظر دهید

۱۰ نظر
عباس
چهارشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۴، ۱۵:۲۷
نمی دانم تو وسط کدام نیم طبقه ی اجتماعی گیر کرده ای، که مشرق و مغربت چونان در هم ریخته که به بی راهه زده ای.
عزیز جان! طبقه ی متوسط در هر جامعه ای طبقه ی آرمانگراست. از مصرف گرایی و بی حافظگی توده جدا شده و در پی پرسش و پاسخ است. جامعه ای که طبقه ی متوسطش لاغر شود و توده اش فربه، می شود همان که تو می گویی. بماند که همان طور که روشنفکر نما داریم، طبقه متوسط نما هم داریم.
حالا آیا عادل فدردوسی پور نماد طبقه ی متوسط است؟
آیا این طبقه ی متوسط به همان بدی است که تو تصویر کردی؟
همه ی ما رگه های عمیقی از ابتذال و ذرق نا سره داریم. میراث بی فرهنگی عمومی اجتماعی. کجا؟ همان جا که فقط در تهران، فصل مشترک تماشاگران جدایی نادر از سیمین و اخراجی ها نشانمان داد پا در هواییم.
حامد خان احمدی!
به جای هجمه ی طبقه ی متوسط، کمی در آیینه نظر کن. شاید نیاز داشته باشیم آموخته هایی را باز ورق بزنیم.
saj vasiresh
چهارشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۴، ۱۶:۱۳
بی ربط . مطلقن بی ربط . به قول معروف ، چه ربطی به شقایق داره برادر؟
پوریا
پنجشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۴، ۲۱:۳۳
من نمی دونم چرا نویسنده های این سایت اینقدر اصرار دارن ژست روشن فکری بگیرن و خودشونو تافته جدا بافته از جامعه نشون بدن !!!
امین!
جمعه ۲۸ فروردین ۱۳۹۴، ۰۸:۱۳
من دوست دارم متوسط باشم! اما نخبه نباشم! شما سعی کن نخبه باشی
امید
جمعه ۲۸ فروردین ۱۳۹۴، ۲۱:۰۲
سعی کنید روزنامه نگار حرفه ای تون "حامد احمدی" باشه، اونطوری دیگه عضو طبقه متوسط نیستین...!
majid
جمعه ۲۸ فروردین ۱۳۹۴، ۲۱:۴۶
میشه گفت نویسنده محترم خواست یه چیزی رو همینجوری بپرونه!! این روزها نه عادل بحث روزه--نه اصیل نبودن طبقه متوسط--فرض بگیر همین ها رو هم از دست طبقه متوسط گرفتی؟ خوب بعداز آن--بایستی در اجتماع چیزهایی مانند چسب برای ایجاد ما بودن وجود داشته باشه--حتی اگر خود جوش وجود نداشت مصنوعی هم که شده باید آن را ایجاد کرد وگرنه جامعه قوام پیدا نخواهد کرد --این مای 5000هزارساله را با ساختن کوروش--شاهنامه --بعد حافظ و سعدی وبازخوانی عاشورا و...به دست من و شما رسانده اند...اگر این نمادها و چسبهای نگه دارنده ---ما--نبودند که بعید بود این گربه همچنان منظر به اینده نگاه میکرد!؟
مازیار
شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۴، ۰۹:۴۷
من یکی که نفهمیدم چی شد، البته شاید مشکل همون طبقه متوسطه که من هم جزوشم، بعدشم در توصیفات شما جایی برای سه گانه اخراجی ها، انکار هولاکاست، احمدی نژادیسم، صفوف طویل بنرهای صداقت آمریکایی نیست ، اینا هم بخشی از همون طبقه متوسطه که خیلی خیلی بیشتر از این اقلیت روشن فکر نما که خودشون رو تافته جدا بافته میدونن بهترن چون دست کم فهمیدن چی هستن
محمد
شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۴، ۱۳:۰۲
چی شده؟؟؟!!!!
لاله
شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۴، ۲۱:۱۹
حزب باد؟ عجب. اگر حزب باد باشه این طبقه متوسط پس چطور این قدر خوب تونستی سلیقه ها و شاخصه هاش رو یک به یک بشماری؟ حرفات بوی شعار می ده واسه همینه که توی همین ده خط اولش با آخرش تناقض بیداد می کنه.
حامد
يكشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴، ۱۶:۳۷
آفرین تونستی اسم در کنی برای خودت...

شما در حدی نیستی در مورد خاتمی چیزی بنویسی لمپنیسم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر