فهرست
امان از ضربات ایستگاهی
امان از ضربات ایستگاهی

امان از ضربات ایستگاهی

آی اسپورت - دو تيم پر طرفدار فوتبال ايران و عربستان اولين ديدار خود را در استاديوم سلطان قابوس شهر مسقط برگزار كردند. به دليل اختلافات سياسى دو كشور بازى در زمينى بى طرف برگذار مى شود و پرسپوليس ميزبان الهلال بود.

الهلال باسيستم ١-٣-٢-٤ و پرسپوليس با سيستم هميشگى ٢-٣-١-٤ به ميدان آمدند.نكته مشترك هردو تيم پرسينك و بازى من تو من و فشار به بازيكن صاحب توپ در تمامى دقايق نيمه اول بازى بود. استراتژى مورد نظر دو مربى موجب شده بود تا هر دو تيم به بازى فيزيكى و درگيرانه رو بياورند و بازى بيشتر در ميانه ميدان جريان داشت.

در نيمه اول هيچيك از دو تيم برروى دروازه يكديكر موقعيت خطرناكى نداشتند و هر دو تيم به دور از بازى ريسكى به دنبال شناخت بيشتر از شرايط يكديگربودند. پرسپوليس در ابتداى نيمه دوم سعى مى كرد پرسينگ را از زمين الهلال شروع كند. اما گل آفسايد ال عابد در فضاى پشت خط دفاعى نشان داد بازيكنان پرسپوليس بايد مراقب باشند.

در اين صحنه سرعت زياد و حركت هماهنگ خط ميانى الهلال در زمان ضد حملات بسيار خطرناك بود. در پيشانى خط حمله الهلال بوناتينى برزيلى كند و كم تحرك بازى مى كرد اما در حفظ توپ و در نقش بازيكن رابط با خط ميانى با كيفيت نشان مى داد. در حالي كه بازى بسيار آرام دنبال مى شد محسن مسلمان در دقيقه ٧٠ همه چيز را تغيير داد.

همیشه به اين موضوع اشاره شده منطقه ١٤ كه همان فضاى نيم دايره پشت محوطه جريمه است تا چه اندازه براى رسيدن به گل اهميت دارد. براى اولين بار بازيكنان الهلال از پرس غافل شدند و مسلمان در اين منطقه صاحب توپ شد و با شوتى دقيق و زمينى از بين مدافعين پرتعداد الهلال كه تنها نظاره گر بودند پرسپوليس را پيش انداخت.

در حالی كه الهلال كمتر به دروازه پرسپوليس نزديك مى شد اما يكبارديگر ضعف تيمهاى ايرانى در ضربات ايستگاهى و كرنرها موجب شد تا الهلال به گل برسد. در ضربات ايستگاهى و خصوصا كرنرها دفاع من تو من و يارگيرى نفر به نفر ساده ترين و موثرترين سيستم دفاعى است اما در اين صحنه ادوارو كاملا در تير اول آزاد بود و براحتى دروازه پرسپوليس را باز كرد.

پرسپوليس نسبت به تيم باتجربه و با كيفيت الهلال تا حدودى برترى داشت و تنها در ده دقيقه پايانى جريان بازى را از دست داد و پيروزى را با تساوى عوض كرد.

۹    
آی اسپورت
2017-02-22 08:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر