فهرست
جنگ همیشه برنده و همیشه بازنده‌ی آزادی / آمار رویایی برانکو در تهران
جنگ همیشه برنده و همیشه بازنده‌ی آزادی / آمار رویایی برانکو در تهران

جنگ همیشه برنده و همیشه بازنده‌ی آزادی / آمار رویایی برانکو در تهران

آی اسپورت – فردا پرسپولیس در اولین بازی با مربی جدیدش مقابل سپاهان قرار می‌گیرد. سپاهانی که معمولا در ورزشگاه آزادی سرخابی‌ها را به دردسر می‌اندازد اما سرمربی فعلی این تیم زیاد قواعد بازی در آزادی را بلد نیست.

بر خلاف مربیانی مثل کرانچار و اسکوچیچ که بازی در ورزشگاه آزادی را بخاطر چمن مناسب و هموارش دوست دارند، فرکی در این ورزشگاه یک بازنده تمام عیار است. در نقطه مقابل، برانکو از ورزشگاه آزادی خاطرات خوبی دارد و دو سال آخری که سرمربی تیم ملی بود، فقط یک باخت خانگی مقابل تیم ملی آلمان داشت.

برانکو از سال 2003 که به تیم ملی برگشت تا سال 2006 که قراردادش تمام شد، بیش از 20 بازی در ورزشگاه آزادی روی نیمکت تیم ملی نشست و مجموعا 2 بازی به اردن و آلمان باخت. تیم برانکو در آزادی تیم‌های مختلفی مثل بوسنی، کاستاریکا، نیوزیلند، ژاپن، کره جنوبی، کره شمالی، قطر و بحرین را با شکست بدرقه کرد.

سرمربی سابق تیم ملی پیش از سفر به آلمان برای جام جهانی، با 12 برد خانگی پیاپی کارش در ایران را به پایان رساند.

10 بازی آخر برانکو در ورزشگاه آزادی

ایران 2-1 بوسنی

ایران 2-1 ژاپن

ایران 2-1 آذربایجان

ایران 1-0 کره شمالی

ایران 1-0 بحرین

ایران 4-0 لیبی

ایران 2-0 توگو

ایران 4-0 چین‌تاپیه

ایران 3-2 کاستاریکا

ایران 5-2 بوسنی

بر خلاف برانکو، دستیار سابق او و سرمربی فعلی سپاهان تا امروز با سه تیم مختلف، 13 بار در ورزشگاه آزادی مقابل سرخابی‌ها قرار گرفته و 9 بازی از این 13 بازی را باخته است. او در سه سفر آخرش به تهران با فولاد و سپاهان، با سه باخت ورزشگاه آزادی را ترک کرد. سال قبل پرسپولیس و استقلال هر دو در ورزشگاه آزادی فولاد را بردند و امسال استقلال با گل امید ابراهیمی همین کار را با سپاهان فرکی تکرار کرد.

تنها برد فرکی در آزادی در لیگ دوازدهم بدست آمد. بازی که فولادی‌ها با گل دقیقه 88 جماعتی استقلال قلعه‌نویی را بردند. فرکی با سپاهان یک بار در آزادی روی نیمکت نشست و همان یک بازی هم شکست خورد، با فولاد یک برد، یک مساوی و دو باخت داشت و با نفت تهران 6 باخت و 2 مساوی کسب کرده بود.

نتایج فرکی در ورزشگاه آزادی

استقلال 2-1 سپاهان

پرسپولیس 3-1 فولاد

استقلال 2-0 فولاد

استقلال 2-3 فولاد

پرسپولیس 0-0 فولاد

پرسپولیس 0-0 نفت تهران

نفت تهران 0-2 استقلال

نفت تهران 0-3 پرسپولیس

استقلال 3-0 نفت تهران

نفت تهران 0-0 استقلال

پرسپولیس 3-1 نفت تهران

استقلال 3-1 نفت تهران

نفت تهران 1-5 پرسپولیس

     
آی اسپورت
2015-04-15 15:44:01
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر