فهرست
ستاره‌های‌آمریکای جنوبی در اروپا: لیگ قهرمانان یا کوپالیبرتادورس!
ستاره‌های‌آمریکای جنوبی در اروپا: لیگ قهرمانان یا کوپالیبرتادورس!

ستاره‌های‌آمریکای جنوبی در اروپا: لیگ قهرمانان یا کوپالیبرتادورس!

آی‌اسپورت: آمریکای جنوبی در بازی امشب پاری سن‌ژرمن و بارسلونا حاضر وآماده است چون خط حمله دو تیم به طور کامل از ستاره‌های آرژانتینی، برزیلی و اروگوئه‌ای تشکیل‌ شده است.

لوییس انریکه مثلث همیشگی خود لیونل مسی، نیمار و لوییس سوارس را در ترکیب اصلی قرار می دهد که روی هم 15 گل در لیگ قهرمانان و 88 گل در مجموع رقابت‌های این فصل به ثمر رسانده‌اند. مسی طبق معمول بالاتر از همه است با 46 گل: 8 گل در لیگ قهرمانان، 34 گل در لالیگا و 4 گل در جام حذفی اسپانیا.

غیبت زلاتان ایبراهیموویچ به دلیل محرومیت در این بازی باعث شد اسکوییل لاوتزی، ادینسون کاوانی و خاویر پاستوره در کنار یکدیگر قرار گیرند که البته با هموطنان خود در بارسلونا فاصله زیادی از نظر تعداد گل دارند. در لیگ قهرمانان تنها مهاجم اروگوئه‌ای است که پایش به گل باز شده و در هشت دیدار قبلی شش گل زده و دو بازیکن آرژانتینی موفق به گلزنی نشده ‌اند.

اگر نصف قاره بازی این مهاجمان را تماشا کردند تمام برزیل مجذوب تماشای مبارزه نیمار با دیگر بازیکنان تیم ملی برزیل می شود: مکس‌ول، تیاگو سیلوا و مارکینیوس که هر سه در خط دفاع پاریسی‌‌ها حضور دارند.

مسی هم می خواهد به عنوان آقای گلی لیگ قهرمانان این فصل دست پیدا کند. او در حال حاضر هشت گل زده و در کنار کریستیانو رونالدو پشت سر لوییز آدریانو مهاجم برزیلی شاختاردونتسک با 9 گل قرار دارد.

آرژاتنتین، برزیل و اروگوئه شاید به اندازه‌ای که امشب رقابت‌های اروپایی را دنبال می کنند به بازی های قاره‌ای خود یعنی کوپالیبرتادورس توجه نشان ندهند.

     
آی اسپورت
2015-04-15 17:15:41
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر