فهرست

متیو یا ماسچرانو؛ چه کسی کنار پیکه بازی می کند؟

آی‌اسپورت: با توجه به اینکه جرارد پیکه بخش دست‌نزدنی ترکیب اصلی بارسلونا به حساب می آید، همچنان درباره اینکه چه کسی در قلب خط دفاع در بازی امشب در برابر پاری سن‌ژرمن کنار او بازی می کند، تردیدهایی وجود دارد.

همین چند هفته پیش، یکی از بازیکنان محبوب لوییس انریکه، خاویر ماسچرانو، انتخاب اول بود اما ژرمی متیو فرم فوق‌العاده‌ای پیدا کرده و کارایی‌اش در ضربات ایستگاهی باعث می شود کاندیدای اصلی حضور در ترکیب ثابت تیم باشد.

البته گزینه حضور هر دو بازیکن در ترکیب اصلی را نباید کنار گذاشت با در نظرگرفتن اینکه انریکه ممکن است تصمیم بگیرد از سیستم 3-4-3 استفاده کند که در دیدار مرحله گروهی با حریف فرانسوی به کار گرفت. در این سیستم، دفاع جلوزن جایی ندارد.

جنبه منفی این سیستم نیاز به حذف راکیتیچ یا اینیستا است که شاید با توجه به این که بارسلونا نباید در این بازی گل بخورد، تغییر بزرگی باشد. اگر انریکه تیمش را با نگاهی به ترکیب پاریسی‌ها بفرستد،‌ شاید ماسچرانو فرصت بازی پیدا کند زیرا تیم حریف از قدرت هوایی داوید لوییز و زلاتان ایبراهیموویچ محروم است و به جای قد و قامت به سرعت لاوتزی و کاوانی دل خوش کرده. شاید در این بازی تیم میزبان به دنبال ضدحمله باشد که در این صورت قدرت هوایی متیو در دفاع احتمالا کارایی زیادی نداشته باشد.

دیگر تردید در بارسلونا به جانشین دنی آلوز محروم مربوط می شود. آدریانو، مونتویا، دوگلاس یا حتی پدرو می توانند در پست دفاع راست بازی کنند.

     
آی اسپورت
2015-04-15 17:52:59
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر