فهرست
شورله در گفت وگو با گاتزتا: بازی با ناپولی یک فینال زودهنگام است
شورله در گفت وگو با گاتزتا: بازی با ناپولی یک فینال زودهنگام است

شورله در گفت وگو با گاتزتا: بازی با ناپولی یک فینال زودهنگام است

 

آی اسپورت- به آندره شورله در روزهای نخست دوران فوتبالش به عنوان یک بازیکن به درد نخور نگاه می کردند. هیچکس او را در تیمش نمی گذاشت و همه نسبت به توانایی های تکنیکی او شک داشتند. او در 19 سالگی در ماینتس درکنار هولتبی و ادم سزالای بازی می کرد. این سه نفر درکنار هم باند قدرتمندی درست کرده بودند. بعد از زدن هرگل ماینتس، آندره از پرچم کرنر به عنوان گیتار استفاده می کرد. هولتبی تظاهر به خوانندگی کرده  و سزالای ادای کسی که درام می زند را در می آورد.

آنها را حتی به تلویزیون هم دعوت کرده بودند. نه برای اینکه با آنها حرف بزنند، برای اینکه این سه نفر بیایند و بخوانند. اما آندره حتی بلد نبود گیتار بزند. اما تکنیک او در فوتبال چیز دیگری بود.  دو گل او به برزیل در آن بازی تاریخی 7-1 جام جهانی و پاس گل فینال به گوتزه. آندره شورله فردا درترکیب ولفسبورگ با ناپولی روبرو می شود و در مصاحبه ای با گاتزتادلوسپرت در مورد این بازی حرف زده است:

ولفسبورگ در برابر اینتر در هردو بازی رفت و برگشت پیروز شده بود. فکر می کردید حریفی تا این اندازه آسان پیش رو داشته باشید؟

کار ما راحت نبود. آنها در زمین ما زودتر گل زدند و در بازی برگشت تا لحظه آخر حمله کردند. به نظرم آنچه اینتر کم دارد، عدم اعتماد به نفس بازیکنان به توانایی هایشان است. آنها تکنیک قابل توجهی دارند و آن را نشان داده اند. ولی به نظرم کمی ترسیده بودند. وقتی با اینتر روبرو می شوید، می دانید که تیمی قوی از نظر ذهنی روبه روی شماست.

با ناپولی سخت تر خواهد بود؟

به نظرم این یک فینال زودهنگام خواهد بود. ولفسبورگ و ناپولی بین تیم های باقیمانده در لیگ اروپا از قدرت بیشتری برخوردار هستند. بازی سختی خارج از خانه خواهد بود. برای همین باید در خانه خود پیروز شویم. در سن پائولو جو ورزشگاه به ضرر ما خواهد بود.

از چه بازیکنی بیشتر می ترسید؟

ایگواین. اما خط حمله ناپولی درمجموع قدرتمند و خطرناک است. باید حواسمان باشد.

تو گفته بودی که آماده نیستی ولی دو هفته پیش به اشتوتگارت گل زدی...

اما همچنان از فرم مطلوب دور هستم. در چلسی خیلی کم بازی می کردم و در انگلیس به حدی بازی ها زیاد هستند که هیچ راهی برای خوب تمرین کردن وجود ندارد و اگر بازی نکنید، نمی توانید در فرم خوب باشید. سال آینده 100% آماده می شوم. برای اینکه نیاز به استراحت دارم و باید در اردو باشم.  

رابطه ات با مورینیو چطور است؟

عالی. او آقای خاص است. اتفاقی نیست که هیچ بازیکنی از او بد نمی گوید.او مربی صادقی است و می داند که چطور به بازیکنان انگیزه بدهد. چه ازنظر ذهنی و چه از نظر فیزیکی.  مورینیو واقعا در قلب شما جا می گیرد و متوجه می شوید که زیرنظر او بهتر بازی می کنید. بعد از جام جهانی من خسته بودم و یک سری مشکل فیزیکی داشتم. بازی نمی کردم و تیم برنده می شد و او هم به ترکیب تیم دست نمی زد. من می خواستم بیشتر بازی کنم و برای همین از چلسی جدا شدم. ولی هرگز با او مشکلی نداشتم.

 

     
آی اسپورت
2015-04-15 18:03:51
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر