فهرست
انتقام " کوارشما"؛ از فاجعه دراینتر تا 2 گل به بایرن
انتقام " کوارشما"؛ از فاجعه دراینتر تا 2 گل به بایرن

انتقام " کوارشما"؛ از فاجعه دراینتر تا 2 گل به بایرن

آی اسپورت- مدت زمان ظهور کوارشما در نبرد پورتو و بایرن مونیخ 7 دقیقه به طول انجامید. از دقیقه 3 تا دقیقه 10 نیمه اول و دوگل برای تیم میزبان که درس بزرگی به بایرن مونیخ داد، به همراه داشت. گل اول او روی ضربه پنالتی و گل دوم روی هدیه سخاوتمندانه دانته شکل گرفت. قصه \" ماستنگ\" قصه عجیبی است. وقتی او 31 اوت 2008 با 25 میلیون یورو به اینتر مورینیو رفت، او را با این نام هم صدا می زدند. اما این لقب خیلی زود فراموش شد. ولی نمی توان \"تریولا\" های معروف او را از یاد برد. در واقع  او با یکی از همین ضربه های مرگبارش نویر را برای دومین بار در بازی چهارشنبه شب مغلوب کرد.

انتقام

ریکاردو کوارشما بهترین لحظه هایش را در یکی از بهترین فصل های فوتبال زندگی خود سپری می کند. او در سه بازی اخیر 5 گل زده و حالا 10 گله است. یک ماه و نیم دیگر زمان دارد تا یک گل دیگر بزند و با رکورد گلزنی اش برابری کند. خودش چندی پیش گفته بود که در پورتو شادابی از دست رفته را پیدا کرده است. سپس با تکنیک بی نظیر و دریبل هایی که در زمین به بازیکنان ناپولی زد، رویای اروپایی این تیم را با خاک یکسان کرد. کوارشما به تدریج در مسیر بازگشت به اوج قرار گرفت. وقتی فوریه گذشته به پاکوس فریرا یک بار دیگر به همان سبک \" تریولا\" گل زد، دیگر هیچکس شک نداشت؛ کوارشما بازگشته بود.

از فرش تا عرش

معلوم نیست هواداران اینتر درمورد او چه فکری می کنند. او در اینتر دراولین بازی اش در لیگ گل زده بود. کاتانیا قربانی یکی از همان ضربات \" تریولا\"ی  او شده بود. بعد در 24 بازی در یک دوره زمانی پنج ماه و نیمه هیچ خبری از گل نبود. درنیم فصل دوم هم وضع بهتر نشد. البته، یکی دو پاس گل و حتی دو بار حضور در لیگ قهرمانان سال 2010، همان سالی که اینتر مورینیو قهرمان این رقابتها شده بود، سهم کوارشما از این فصل بود. اما کوارشما در مادرید در فینال مقابل بایرن مونیخ در جایگاه اختصاصی ورزشگاه نشسته بود. در بارسلونا در روز تاریخی مقاومت اینتر برابر ستاره های گواردیولا هم همین طور. یک سال قبل او را به طور قرضی در بازار ژانویه به چلسی فرستاده بودند و آنجا هم ناکام بود. کوارشما گفته بود:\" از اینتر و تجربه در ایتالیا هیچ چیز خوشایندی به یاد ندارم\" او در واقع تنها نقطه تاریک تیمی بود که با مورینیو همه جام ها را درو کرده بود. تنها چیزی که در زمین می درخشید، گوشواره هایش بودند... سپس از این تیم رفت، دو سال و نیم در ترکیه و بشیکتاش هم توپ زد و حتی پایش به فوتبال امارات هم رسید. و دوباره به پورتو برگشت. تیمی که بعد از اولین جادوهای کوارشما در اسپورتینگ لیسبون و یک سال تجربی در بارسلونا، او را به یک نام بزرگ در فوتبال پرتغال تبدیل کرده بود. کوارشما آن زمان تنها 20 سال داشت. اما الان 31 ساله و یکی از بازیکنان برتر فوتبال اروپا و تیمی که یکی از پدیده های این فصل لیگ قهرمانان است، به شمار می رود. 

     
آی اسپورت
2015-04-16 09:43:44
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر