فهرست
شب رویایی سوارس در پاریس؛ دو لایی و دو گل از ال پیستورلو
شب رویایی سوارس در پاریس؛ دو لایی و دو گل از ال پیستورلو

شب رویایی سوارس در پاریس؛ دو لایی و دو گل از ال پیستورلو

آی اسپورت – آمار و ارقام دروغ نمی گویند: با دوگلی که لوئیس سوارس درون دروازه سیریگو جای داد، تعداد گلهای زده او در 15 بازی قبلی بارسلونا عدد 13 را نشان می دهند. این آمارخیره کننده هستند. به خصوص که مهاجم اروگوئه ای درخط حمله بارسلونا کنار بازیکنانی همچون لیونل مسی و نیمار بازی می کند. ال پیستورلو این روزها فقط شلیک می کند. درست مثل روزهای خوبش در لیورپول؛ وقتی که سال گذشته با 31 گل زده در 37 مسابقه رسمی، کولاک کرده بود. در بارسلونا 16 گل زده در 33 مسابقه را در کارنامه این فصل ثبت کرده. ضمن اینکه به این تعداد گل باید 15 پاس گل را هم اضافه کنیم ونباید فراموش کنیم که سوارس تنها از آخر ماه اکتبر اجازه همراهی بارسلونا را در میادین پیدا کرده. مهاجم اروگوئه ای به دلیل گازگرفتن کیلینی در جام جهانی و ومحرومیت سنگین فیفا چهار ماه از حضور در بازی های رسمی محروم شده بود.

از 24 ژوئن تا 25 اکتبر او چهار ماه سخت را دور از میادین سپری کرد. بعد از بازگشت، مجبور بود در کنار مسی و نیمار توانایی هایش را نشان دهد. بازی کردن کنار مسی و درخشیدن کار ساده ای نیست. برای اینکه همیشه، همه نگاه ها  در هرشرایطی به مهاجم آرژانتینی دوخته شده. همین اتفاق برای نیمار رخ داده بود. این بار نوبت لوئیس سوارس بود. مهاجم اروگوئه ای یک ماه تمام زمان صرف کرد تا اولین گلش را با پیراهن بارسلونا به ثمر رساند. این گل در لیگ قهرمانان مقابل آپوئل حاصل شد. در لالیگا این انتظار 8 هفته ای بود! سوارس در ترکیب بارسلونا به خاطر وجود مسی تقریبا محو شده بود. اما دست از تلاش برنداشت. او بعد از بازی دیشب در پاریس همان حرف هایی را تکرار کرد که قبل از سال نو میلادی به سایت رسمی بارسلونا گفته بود:\" من از پیروزی تیم خوشحال می شوم. مهم نیست که خودم گل بزنم\" ولی همه می دانند که سوارس تشنه گلزنی بود.

در لیورپول همه از او به عنوان یک قهرمان و البته یک بازیکن خودخواه با وسوسه گل یاد می کنند. پیش از فوریه، او در 17 بازی برای بارسلونا تنها 5 گل زده بود. آماری که به هیچ وجه منعکس کننده عطش بی پایان و خودخواهی او در گلزنی نبودند. اما از آن زمان ال پیستورلو رویه دیگری درپیش گرفت. حالا مسی یک گلزن قهار دیگر در کنار خود دارد که می تواند در حل مشکلات بارسا موثر واقع شود. مهاجمی که گل های سرنوشت سازی می زند؛ دو گل به منچسترسیتی در اتحاد، یک گل به رئال در ال کلاسیکو. و حالا هم دو گل به پی اس جی  در پاریس. فقط در این شرایط عکاس های کنار زمین می توانند لنز دوربین خود را از مسی به سمت بازیکن دیگری در زمین تغییر جهت دهند.

و البته نحوه گل زدن هم مهم است. سوارس با پای راست، پای چپ، پشت پا، شوت قدرتمند، ضربه سر و با زیرکی و هرطور که شده دروازه حریفان را باز می کند. مقابل پی اس جی او از پشت پایش استفاده کرد. او دو بار با فریب هایش داوید لوئیز ناآماده را که به ناچار به جای تیاگوسیلوا مصدوم در ترکیب تیم قرار گرفت، میخکوب کرد. دو \"لایی\" که با دو ضربه نهایی کاملا متفاوت به ثمر نشستند. حالا تعداد گلهای زده او در این فصل لیگ قهرمانانان شش گل در شش بازی را نشان می دهند. او تا پیش از این فقط 10 بازی در لیگ قهرمانان انجام داده و پنج گل زده بود. شاید به خاطر اینکه تیم‌هایی که درآنها حضور داشت، چندان  لایق داشتن ال پیستورلو در خط حمله نبودند. وقتی اروگوئه در جام جهانی آفریقای جنوبی  و کوپاآمریکا چشم ها را خیره می کرد، او مجبور بود در باشگاه هایی که در لیگ اروپا حضور داشتند، بازی کند. آژاکس و لیورپول او را از سطح بالای فوتبال دنیا دور نگه داشته بودند. سوارس با بارسلونا به آنچه می خواست و شایسته آن بوده، دست یافت. حالا اگر هم هرازگاهی نگاهها بیش از حد به سوی مسی هستند، خیلی برایش آزار دهنده نیست. ال پیستورلو فقط شلیک می کند تا خودش را نشان دهد. 

     
آی اسپورت
2015-04-16 11:17:34
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر