فهرست
یادداشت ویژه: عاشق ها همیشه یک جاهایی مجبور می‌شوند
یادداشت ویژه: عاشق ها همیشه یک جاهایی مجبور می‌شوند

یادداشت ویژه: عاشق ها همیشه یک جاهایی مجبور می‌شوند


یک/ هفت سال. روزها و شب ها. هفته ها و ماه ها. فصل به فصل. پای تمام گردهمایی های هشتاد و پنج هزار نفره ی وستفالن. از دورتموند رده سیزدهمی توماس دال تا استیج نایب قهرمانی اروپا. با او. با طرح ریز قهرمان ترین نایب قهرمان اروپا. از آن تاریخ تا امروز. تا بعد از ظهر پانزدهم آوریل 2015. وقتی رویای دورتموند موعود یواخیم واتسکه در یک چشم به هم زدن غبار می شود و تراژدی ناتمام فصل می رسد به این جا که آقای خاص پشت میکروفون اضطراری ترین کنفرانس این سال های غرب آلمان تاریخ را ورق بزند و بتمن و رابین را به امان خدا بسپارد و  برود.

دو/  آدم وقتی خالق رکورد 25 پیروزی در یک فصل بوندسلیگا باشد و یک روز برسد به 13 شکست در 28 بازی، باید هم این قدر معذب و گوشه گیر بشود.باید هم بشکند. باید هم بیاید پای مصاحبه و از رفتن بگوید و از جا به جا شدن تکه ای از تاریخ. کلوپ پرشور 2012 این روزها حسابی غمگین است. عذاب می کشد. می داند عیب و ایرادی در کارش است اما پیدایش نمی کند. برای همین یک روز بعد از ظهر تصمیمش را می گیرد و تسلیم می شود. می رود ، شاید منجی بعدی بیاید و راه بازگشت را او پیدا کند. می رود به امید خلاصی دورتموند و خلاصی خودش.

سه/ ترند اول توییتر در کم تر از یک ساعت از کنفرانس. حرف ها همه یکی اند. همه او را برای خودشان می خواهند. دورتموندی ها نمی توانند تیمشان را بدون او تصور کنند و باقی، از انگلیس و اسپانیا گرفته تا فرانسه و حتی مونیخ، هشتگ می زنند برای فصل بعد. دو روی یک سکه. وقتی دنیا، با همه ی بدبیاری هایش روی سر زنبورها خراب می شود و رویا یک شبه هجوم می آورد به قلب سیتیزن ها، بارسایی ها، آرسنالی ها، مادریدی ها و همه. محبوب؛ آن قدر که فن خال و آنچلوتی و ونگر و بلان روی نیمکت شان نشسته و باز هم تب می کنند برای کلوپ.

چهار/ باید حق را به کلوپ بدهیم؛ حتی اگر تمام بلیت های فصل بعد دورتموند را واقعا در جیبش نداشته باشد و این پرده ی آخر را صرفا بازی کرده باشد برای یک پایان خوب و یک فردای تازه. در چهل و هفت سالگی، با این همه پیشنهاد جذاب، حق دارد دورتموند را بگذارد و برود یک جای بهتر. در روزهایی که مرد پرنده ای ایناریتو هنوز روی قله ی سینماست، حق دارد بترسد از بیشتر ماندن در وستفالن و بیشتر شکست خوردن و  بدل شدن به یک ابرقهرمان از مد افتاده که تنها لای جلد دفترچه ی خاطرات پیدا می شود و نه قاطی ضربان زنده ی فوتبال. زندگی همین است که هست. آدم هر قدر هم عاشق، بالاخره یک جاهایی را مجبور می شود. یک جاهایی شبیه امروز، چهارشنبه پانزدهم آوریل 2015.


علیرضا ارژنگ زاده/ آی اسپورت

     
آی اسپورت
2015-04-16 11:12:11
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر