فهرست
کاش فوتبال ما اندازه یک سیرک مدیریت داشت
کاش فوتبال ما اندازه یک سیرک مدیریت داشت

کاش فوتبال ما اندازه یک سیرک مدیریت داشت

آی اسپورت - این روزها کلمه « سیرک» از جدیدترین الفاظ تحقیر در ادبیات فوتبالفارسی است. یکی از اعضای کادر فنی بزرگسالان این کلمه را در مورد تیم امید استفاده می‌کند و از سویی این جنگ ادامه دارد و جناب رئیس فدراسیون می‌فرمایند از این نوع ادبیات خوشش نمی‌آید اما از لفظ عقده گشایی برای کسانی استفاده می‌کنند که به ایشان تاکید می‌کنند جایگاهی که دارند که قدر و منزلتش را با سکوت و حقارت پایین آورده است. در راستای این سخنان با توجه به اطلاعاتی که از مدیریت سیرک دارم باید عرض کنم:

۱/ در یک سیرک همه عوامل برای موفقیت کل عملکرد سیرک تلاش می‌کنند و مثلا دلقک‌ها حق ندارند به بند بازها توهین کنند یا به آنها فحاشی کنند اما در فدراسیون فوتبال ما همه عوامل در تضاد هستند.

۲/ در یک سیرک اختلافات را اول مدیر سیرک حل می‌کند نه این که وقتی طرفین حسابی درگیر شدند بیاید بدون توبیخ متخلفان از تماشاچیانی که به این روش اعتراض دارند از عقده گشایی گوید.

۳/ در یک سیرک اسب‌ها حق ندارند مانع تمرین مثلا خرس‌ها( به زعم جناب کمک مربی) بشوند اما در مدیریت فوتبال ما جایگاه کسی مشخص نیست.

۴/ در سیرک سن بازنشستگی مدیر سیرک معلوم است میزان صحت و سلامتش مشخص و یک دفعه در صد جانبازی‌اش افزایش پیدا نمی‌کند اما در فوتبال ما چنین نیست.

۵/ برنامه تمرینی در سیرک‌ها مشخص است و مهمان ناخوانده و تحمیلی و کسی یا جانداری که کسی نمی‌خواهدش به زور خودش را قالب نمی‌کند اما در فوتبال ما بازیکن دعوت نشده عکس یادگاری هم می‌گیرد.

۶/ در سیرک نظم و نظامی هست و امکانات به تساوی است شیرها و ببرها و اسبها و میمون‌ها را گرسنه نگاه نمی دارند تا به دلقک‌ها و بندبازها غذای بیشتر برسد اما در فدراسیون فوتبال ما بعد از کلی دعوا تازه یادش می‌آید که مصاحبه کند امکانات مال همه است.

۷/ در سیرک برای شادی علاقمندانشان همه می‌کنند به مردمی که پولشان را گرفته‌اند بدهکارند و نمایش عالی دارند از بهترین نفرات و تدارکات استفاده می‌کنند اما در فوتبال ما فقط حرف است آن هم از نوع زشت و شعار.

۸/ سلسله مراتب در سیرک‌ها و اصولا در هر تشکیلاتی مشخص است کار همه معلوم است ببر شلاق نمی‌زند مدیر سیرک از حلقه آتش بپرد اما در فوتبال ما شلاق در دست دیگری است که در سلسله مراتب جایش آنجا نیست.

۹/در سیرک به علاقمندش شلاق نمی‌زند. منت سر آنها نمی گذارند و نمی‌گویند نمایش ما عالی است و شما نمی‌دانید اما در فوتبال ما انتظار تحسین از این سبک مدیریت دارند و تازیانه بی دانشی و حقارت و چون انگل ماندنشان را به مردم عاشق می‌زنند.

۱۰/ در سیرک اگر ستاره‌ای چه انسان و یا حیوان پشت به سیرک و علاقه مردم کند تنبیه می‌شود التماسش را نمی‌کنند که به زور به مردم تحمیل کنند اما در فوتبال ما دادن پیراهن تیم ملی التماسی شده است و...

کاش فوتبال ما اندازه یک سیرک مدیریت داشت.

۱۱ ۲  
آی اسپورت
2018-10-15 11:58:00
نظر دهید

۲ نظر
بی طرف
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷، ۱۴:۳۵
وقتی دوستان کی روش فوتبال رو به سیرک تشبیه می کنن نباید فراموش کنن که خودشون دارن تو همین سیرک کار می کنن.
۲
فرزاد مهریار
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۱۱
منطقی و زیبا . البته باید منتظر فحاشان دکتر مهندس آبی پوش باشید که شما رو به نهارخوری با برانکو متهم کنند
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر