فهرست
گزارش روز: ابرهای بحران بر فراز نوکمپ؛ آینده بارسا چه خواهد شد؟
گزارش روز: ابرهای بحران بر فراز نوکمپ؛ آینده بارسا چه خواهد شد؟

گزارش روز: ابرهای بحران بر فراز نوکمپ؛ آینده بارسا چه خواهد شد؟

آی اسپورت- آبی و اناری ها در سخت ترین لحظات سال های اخیرشان به سر می برند. موضوع قرارداد نیمار، که پیشتر به استعفای ساندرو روسل مدیر بارسلونا منجر شده بود وضعیت باشگاه را شدیدا متزلزل کرده است.

البته این همه ی ماجرا نیست. مسیر ورزشی باشگاه روشن و شفاف نیست. مدیر باشگاه از طریق نظرسنجی انتخاب نشده و مخالفان حرکت های اعتراضی خود را علیه ساختار سلسله مراتبی باشگاه آغاز کرده اند.


http://www.scaryfootball.com/wp-content/uploads/2013/06/neymar-barcelona-salary-million-euros.jpg

کمتر کسی فکر می کند انتقال نیمار، به یک بحران اساسی در باشگاه بارسلونا منجر بود

در چندوقت اخیر، مسایل بحث برانگیزی در مورد باشگاه به رسانه ها درز کرده است: پرداخت های باشگاه در پرونده ی قرارداد نیمار که به پدر این بازیکن مربوط بود و قراردادهای مخفیانه باشگاه که توسط نهادهای مالیاتی مورد موشکافی قرار گرفت و باشگاه را ملزم به پرداخت 13.5 میلیون یورو مالیات کرد. این پول یک پرداخت پیشگیرانه در برابر جریمه های احتمالی بود که ممکن است تا 50 میلیون بورو برای بارسا دردسر ایجاد کند. رقم قرارداد نیمار هم که گفته می شد 57.1 میلیون یورو بیشتر نیست اکنون به رقم 111.7 میلیون یورو رسیده است.


http://media4.fcbarcelona.com/media/asset_publics/resources/000/083/884/size_640x360/2014-01-23_RP_ROSELL__017.v1390509120.JPG

روسل جای خود را به بارتومئو داد اما بعید است رئیس جدید بتواند در انتخابات آینده شانسی داشته باشد

از طرف دیگر، جوزپ ماریو بارتومئو به عنوان رئیس باشگاه معرفی شده، اما بین هواداران مشروعیت لازم را ندارد. او از طریق رای گیری انتخاب نشده و فقط به واسطه ی استعفای روسل به صندلی مدیریت بارسلونا رسیده است. البته این مسئله سال های سال برای اعضای باشگاه موضوع شایان توجهی نبود ولی در شرایطی که باشگاه دچار بحران شدید شود به حمایت اعضا نیاز دارد.

محتمل بودن یک انتخابات جدید سبب واکنش  هایی از سوی مخالفان باشگاه شده که ممکن است در ادامه باعث تشنج بیشتری برای کاتالان ها شود.

     
آی اسپورت
2014-02-25 22:05:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر