فهرست
در انتظارِ دوئل جذاب یحیی و علیمنصور/ جنگِ جوانیِ اول!
در انتظارِ دوئل جذاب یحیی و علیمنصور/ جنگِ جوانیِ اول!

در انتظارِ دوئل جذاب یحیی و علیمنصور/ جنگِ جوانیِ اول!

آی اسپورت- از یک جایی به بعد، برای تیتر روزنامه ها، پست های شبکه های اجتماعی و حرف های روی سکو، روشن شد که فوتبالِ ایران، هیچ آلترناتیو حاضر و آماده ای در داخل برای کارلوس کی روش ندارد و برای جانشینی او، باید به دنبال یک مربیِ خارجی دیگر بود. همه این نظرها اما یک کلمه «فعلا» را نیز در خود داشتند و معتقد بودند که پدیده های جوان مربیگری در لیگ برتر، با ادامه روند این روزهای شان می توانند برای «آینده» نیمکت تیم ملی مفید باشند. صحبت، از مدافع سابق پرسپولیسی ها و هافبک سابق استقلالی هاست. از یحیی گل محمدی و علیرضا منصوریان.

یحیی گل محمدی 74 بار و یحیی گل محمدی 46 بار پیراهن تیم ملی ایران را بر تن کردند. یحیی بلافاصله بعد از پایان فوتبال، سرمربی صبا شد و با کسبِ تجربه در رقابت های لیگ یک، دوباره به سطح اول فوتبال ایران بازگشت. منصوریان نیز، کار فنی از دستیاری تیم محبوب اش آغاز کرد و بعد از پاسِ همدام، دستیار کی روش در تیم ملی شد و به عنوان سرمربی، در تیم امید کار کرد تا به نفت برسد و با این تیم، قهرمان نیم فصل اول فوتبال ایران بشود.

اولین نبردِ جوان اول های مربیگری فوتبال ایران در این فصل، در مهرماه با تساوی بدون گل تمام شد و حالا مسابقه برگشت، اهمیت فوق العاده ای برای هر دوی آن ها دارد. نفت با پیروزی در این دیدارِ دشوار، می تواند با تمرکز بیشتری به قهرمانی فکر کند و یحیی با شکست دادن تیم قبلی اش، دو لغزش گذشته در راه کسب سهمیه آسیا را تا حدودی جبران خواهد کرد.


مسعود حسن زاده، تنها بازیکن محروم این مسابقه به شمار می رود. مهاجم آماده ای که در غیاب او، گل زدن برای ذوب در مقابل یکی از بهترین خطوط دفاعی فوتبال ایران دشوار خواهد شد. جال اینجاست که تیم اصفهانی هیچگاه در رقابت های لیگ برتر، شکست برابر نفت را تجربه نکرده و امیدوار است در مسابقه بعدازظهر امروز نیز به این روند امتداد ببخشد.


دوئل گل محمدی و منصوریان، برای هواداران تیم های سرخابی پایتخت نیز قابل توجه خواهد بود. آن ها از همین حالا، این دو نفر را روی نیمکت آینده تیم های محبوب شان می بینند و خیلی زود، کری خوانی در حمایت از گزینه مورد علاقه شان را آغاز کرده اند. این نبرد اما آخرین نبرد فصل ایخ دو چهره نخواهد بود.  کمتر از 40 روز دیگر، یحیی و علیمنصور در فینال جام حذفی به مصاف هم خواهند رفت؛ در جنگِ جوانیِ دوم!

     
آی اسپورت
2015-04-16 13:52:13
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر