فهرست
این نکونام بود یا کارلوس کی‌روش؟
این نکونام بود یا کارلوس کی‌روش؟

این نکونام بود یا کارلوس کی‌روش؟

آی اسپورت - تیم نساجی قائمشهر در دیداری پرحاشیه در ورزشگاه آزادی با نتیجه ۲-۱ مقابل پرسپولیس شکست خورد. دیداری که جنجال‌های کنار زمین آن و فریادهای مکرر برانکو و جواد نکونام علیه داور آن را از یک مسابقه معمولی به دیداری پرتنش تبدیل کرد.

جواد نکونام که به واسطه حضورش در فوتبال اسپانیا از سوی هوادارانش «جواد لالیگایی» خطاب می‌شود، نشان داد که در لحظه‌های پرتنش می‌تواند یک کارلوس کی‌روش تمام عیار باشد. او مثل کی‌روش با پیراهنی یقه باز، زنجیر طلا بر گردن، ایستاده کنار زمین، آماده برای تهییج بازیکنان و سرشار از انرژی، خود را برای ورود به هر جنجالی آماده نشان داد. برای هر سوت که به نظرش اشتباه آمد به کرمانشاهی داور وسط و داور چهارم چنان تاخت که حتی برانکو را هم به واکنش وادار کرد.

شهریور ۹۵ روی سکوهای ورزشگاه آزادی، ایران را مقابل قطر تشویق می‌کردم. مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه. بازی کنار زمین بسیار پرتنش دنبال می‌شد تا اینکه روی اشتباه دروازه‌بان قطر، قوچان‌نژاد گل زد. دقیقه ۹۳٫ ورزشگاه منفجر شد اما از طبقه دوم استادیوم می‌دیدم که یک نفر حتی بیشتر از گوچی خوشحال بود! او از کنار نیمکت ما به سمت نیمکت قطر رفت و با مشت‌های گره کرده شادی کرد، وسط زمین دوید و بازیکنان قطر با او درگیر شدند و ..

آن مرد تیره‌پوش کسی نبود جز جوادنکونام که در آن برهه عضو کادر فنی تیم ملی بود یک جنجال تمام عیار ساخت تا نشان دهد این فقط کی‌روش نیست که گاهی به شکل دیوانه‌وار، کنار زمین را به یک کوره آتشین تبدیل می‌کند.

او شب گذشته هم همان نقش را بازی کرد. یک مربی پرانرژی که شاید حتی اگر با همین آمادگی جسمانی لباس ورزشی بپوشد از بسیاری از هافبک‌های حال حاضر فوتبال ایران بازی با کیفیت‌تری به نمایش بگذارد. نکونام جوان تحت فشار خردکننده‌ای قرار دارد. صعودشان به لیگ برتر آنقدر جان‌فرسا و دشوار بود که شاید نیاز داشت یک فصل تمام استراحت کند. اما جواد نکونام که قائمشهری‌ها را به رویایشان رسانده بود وارد جدال تازه‌ای شد.

او گرچه سکوت کرد اما حتماً حواشی مربوط به اتهام تبانی و احتمال جایگزینی تیم خونه به خونه بابل با نساجی و … بخشی از تمرکزش را به هم زد. در شهری که مردم عاشقانه نساجی را دوست دارند، مربیگری آسان نیست. کسی به قدرت رقیبان نگاه نمی‌کند، همه فقط بُرد می‌خواهند. درخشش نساجی و شکست دادن رقیبان. حتی اگر پرسپولیس در ورزشگاه آزادی مقابلشان ایستاده باشد.

نکونام مقابل پرسپولیس، کارلوس کی‌روش بود مقابل هر تیم ملی دیگری! با این تفاوت که نکو تمام وقت اتوبوس پارک نکرد و تا دقیقه آخر میل به بُردن داشت. او، علی کریمی، مهدی رحمتی، افشین پیروانی، سیدجلال حسینی و یکی دو جین بازیکنی که با کی‌روش کار کرده‌اند و بعد مشخص نشد دقیقاً به چه دلیلی کنار رفتند هنوز دست به سکوت زده‎اند.

نکونام آشکارا از کی‌روش دلخور است اما نمی‌گوید. سکوتی که ممکن است بعد از رفتن مربی پرتغالی بشکند و رازهایی فاش شود که برای همه ما شنیدنش هیجان‌انگیز است. چیزی مثل همین تکنیک مشت گره کردن‌ها و هوار کشیدن‌ها سر داور برای مغلوب کردن و برگردان نظرش!

 

۱۵ ۸  
آی اسپورت
2018-09-13 15:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
فرهاد
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۶:۰۷
اگر احترامی برای نکونام خیلی ها میگذاشتند بیشترش بخاطر رفتارش بود ولی با شوی مسخره ، معلوم شد نمیتونه مربی خوبی بشه .این اداها هنوز خیلی زود بود .بیشتر محبوبیت هر سرمربی و بازیکنی بدلیل رفتار و کردارش است .
علی
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۴۵
نگاه کنید رسانه های ما از لحاظ اخلاقی تا چه حد به قهقرا رفتند...
سالها قبل وقتی یک نفر با یقه باز و ... لمپن بازی می کرد یعنی کاری که جواد نکونام دیروز انجام داد اصطلاحا لقب "لات میدون شوش" به او داده می شد!
ولی حالا ....
Saeed144
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۶:۳۱
واقعا باعث تاسفه بجای اینکه به خاطر حرکات زشتش ازش انتقاد کنید دارید حمایت میکنید
pooyan
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۶:۳۴
اين صحبتهايي كه ميكنم بحث هواداري نيست كه هواداري خودش يه قسمتي از كل پازل فوتباله نه صرفا ركن اصليش
تو فضايي كه داورها به دلايل مختلف و البته نه چندان بيراه زمينه ساز تغيير نتايج ميشن طبيعيه اين اتفاقات رقم بخوره
فوتبال دولتي سياسي هميشه آبستن اين حوادثه
مثلا اين شايعه كه دولت قبلي آبي بود يا اين دولت قرمز
اينكه اين مدير فلان رنگه
اينكه ....
مشكل بعدي ما عدم پيگيري مسائليه كه هركدومش ميتونه تو هرجاي دنيا يه كالچوپولي بشه
نبود شفافيت مالي از بالا تا پايين فوتبال ما هم مزيد بر علته
هيچ برنامه مدوني هم براي ساختارسازي نداريم پس همون دور باطل و پر از اشكال اركان فوتبال از وزير بگير تا بازيكن ادامه پيدا ميكنه
آينده رو هم كه بيخيال
پس با اين تفاسير اين تفكر غالب ميشه كه :
اكنون رو درياب . فعلا داد بزن تا بعد ببينيم چي ميشه !!!!
۸
شاهین
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۶:۵۶
پس از حذف ایران از جام ملت ها انتقادات از تیم ملی به اوج خودش رسید.یک قطبی را می کوبد،یکی از نکونام و شجاعی و قطبی انتقاد می کند و دیگری پای آندو و کعبی را وسط می کشد.اتفاقی که صدای کریم بارقی با آن آرامش همیشگی اش را هم در آورده است.او این را می گوید و در ادامه ضمن حمایت از قطبی می گوید:« من در دوحه در کنار تیم بودم و می‌دیدم که قطبی با تمام وجودش داشت کار می‌کرد. همه فکر و ذکرش این بود که تیم‌ملی قهرمان بشود. به هر دلیلی که برای خودش داشت او به این موفقیت نیاز داشت و سعی خود را هم کرد. کم نگذاشت. انگیزه بالایی داشت اما فوتبال است و باخت هم دارد. این حرف‌هایی که پشت سر قطبی می‌زنند درست نیست. یک جورایی فکر می‌کنم، این حرف‌ها که درباره‌اش می‌زنند و متهمش می‌کنند نامردی است در حق او. البته این که گفتم تنها یک نمونه از حرف‌هایی است که شنیدم.»

باقری در ادامه ادعای جواد نکونام را تکذیب می کند که گفته بود قطبی در بین دو نیمه بی ادبی می کرد و فحش می داد!باقری می گوید:« من در مدتی که با او کار کردم و کنارش بودم این را ندیدم. تا جایی که من می‌دانم این طور نبوده. نمی‌دانم، این را از کسانی بپرسیدکه شاید بیشتر در کنارش بودند. متأسفانه خودش نیست و می‌شود هر چیزی را به افشین نسبت داد. چون او نیست که از خودش دفاع کند.من وکیل مدافع قطبی نیستم و اصلاً نمی‌خواهم از او دفاع کنم. او خودش باید می‌بود و جواب انتقاد‌ها را می‌داد. با این وجود می‌گویم تیم‌ملی در دور مقدماتی عالی بود و همه هم به‌به به تیمش می‌گفتند اما جلوی کره خوب نبودیم و باختیم. خود من هم از این بازی انتقاد کردم اما از حد انصاف خارج نشدم.»
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۰۰
نوچه اخراجی کیروش و مگدب ششتقلال باشی میشی همین!
خیانت او به تیم ملی و زیرآب زنی علی کریمی را فراموش نکردیم
حتی دروغ به ششتقلالیای ساده دل که من آبی ام و بعدن مشخص شد ۷ میلیارد هزینه برای استقلال داشته و نیم فصل هم از تیمشون رفت به کویت:))
خلاصه شعور و شخصیت چیز خوبیه که جواد چکش نداره
علی
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۴۴
.
۱
شاهین ممسنی ❤❤
پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷، ۱۸:۲۸
احسان محمدی را پیشتر با مقایسه مضحک علی دایی پول پرست و علی کریمی مظهر شرف فوتبال به یاد داریم و حکمی که صادر کرده بود:
علی دایی موفق تر است پس زنده باد منفعت طلبی و محافظه کاری و حراج شرافت !
الان هم مطلب سرتاسر بی ربط و اراجیفی که معلوم نیست در پایان چه هدفی را دنبال می کند نوشته و انتظاردارد ما چه چه به بعد کنیم!
آقای محمدی بفرمایید در اینستاگرام خودتان و مطالب ِ عوام پسندانه و لایک خورنده بنویسید و در خلسه خودتان بی خیال فوتبال و ماها شوید‌
متشکریم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر