فهرست

هواداران باستیا رییس لیگ فرانسه را تهدید به مرگ کردند

آی‌اسپورت: مقامات قضایی فرانسه اعلام کردند تحقیقات درباره پرونده تهدید به مرگ فردریک تیریه رییس لیگ فوتبال این کشور از سوی هواداران باستیا را آغاز کرده‌اند. تیریه 62 ساله دیروز به پلیس شکایت کرد که قبل از بازی باستیا با پاری‌سن‌ژرمن در فینال جام اتحادیه فرانسه که با برد صفر-4 پاریسی‌ها خاتمه یافت، در شبکه‌های اجتماعی و به خصوص توییتر تهدید به مرگ شده که برخی از آنها به زبان کورسیکان بوده. آنها نوشته بودند تیریه هم راه اریگناک را می رود؛ اشاره آنها به استاندار کورسیکا، کلود اریگناک بوده که در سال 1998 در آژاکسیو کشته شد.

تحقیقات ابتدایی درباره این صورت می گیرد که چه کسانی این پست را گذاشته‌اند.

تنش بین تیریه و هواداران کورسیکان بیشتر شد هنگامی که رییس LFP قبل از دیدار جام اتحادیه از دست دادن با بازیکنان خودداری کرد، کاری که مرسوم است. پیر ماری ژرونیمی رییس باستیا تیریه را متهم کرده که یک نژادپرست ضدکورسیکان است.

هواداران کورسیکان عصبانی اند از این که لیگ فرانسه طرح آنها برای تعطیلی بازی‌ها قبل از 5 مه را رد کرده. هدف آنها گرامیداشت 18 هوادار باستیا بود که قبل از یک مسابقه در سال 1992 در سقوط یک جایگاه موقت در «استاد فوریانی» کشته شدند ضمن اینکه از مجازات‌هایی که در سال‌های اخیر علیه تیمشان در نظر گرفته شده، ناراحت بودند.

تیریه در یک مصاحبه رادیویی گفت:«من همیشه برای این باشگاه احترام زیادی قائلم اما آنها در پاریس برای ما دردسر درست می کنند چون مقر لیگ در پاریس است.»

باستیا با باخت صفر-2 شب گذشته به لیون در رده چهاردهم ماند و تنها دو امتیاز بالاتر از منطقه سقوط است.

     
آی اسپورت
2015-04-16 21:33:31
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر