فهرست
پنج برداشت از پرسپولیس- نساجی؛ ریسپکت!
پنج برداشت از پرسپولیس- نساجی؛ ریسپکت!

پنج برداشت از پرسپولیس- نساجی؛ ریسپکت!

۱- نیم فصل برای پرسپولیس تمام شد. با ۳۴ امتیاز از ۱۶ بازی؛ دو امتیاز بیشتر از حدنصاب برای قهرمانی در لیگ برتر ایران! تاریخ می‌گوید برای قهرمان شدن در فوتبال ایران نیازمند داشتن میانگین ۲ امتیاز در هر بازی هستید و این خبر خوبی برای هواداران پرسپولیس است. آنها حالا منتظر بازی امروز سپاهان در آبادان هستند تا ببینند در صدرنشینی نیم فصل شریک دارند یا خیر. نکته مهم اما این است که آنها ۱۱ بازی از ۱۶ بازی‌شان را برده‌اند. آماری که فعلاً از سوی هیچ تیمی تهدید نمی‌شود.

۲- نیم فصل برای هواداران پرسپولیس گرچه با خوشی به پایان رسید اما آنها قطعاً تعطیلات نیم فصل پر از استرسی را پیش‌رو خواهند داشت. کالدرون در کنفرانس خبری بعد بازی گرد و خاک کرد و در پایان نشست هم دستانش را به میز کوبید و ۳ بار کلمه «رسپکت / احترام» را تکرار کرد. او از اوضاع مدیریتی باشگاه ناراضی است و حالا که دیگر پرسپولیس بازی‌ای ندارد شمشیر را اصطلاحاً از رو برای هیأت مدیره کشیده: «دروغ می‌گویند. به من احترام نگذاشتند. من جانم را گذاشتم و همه تلاشم را کردم و چیزی که دریافت کردم بی‌احترامی و دروغ بود.» حالا خیلی‌ها نگران تکرار ماجرای استراماچونی هستند و پیغام‌هایی که این بار از بوینوس‌آیرس به تهران مخابره می‌شود.

۳- بوژیدار رادوشویچ دیروز یک کلین‌شیت دیگر را ثبت کرد و البته ستاره میدان بود. این هفتمین کلین‌شیت رادو بود و حالا حتی از علی بیرو هم عملکرد بهتری داشته. دروازه‌بان کروات در دوران حضور برانکو، هیچ‌وقت در یک نیم فصل ۷ بازی انجام نداده بود و حالا با توجه به اتفاقاتی که بین بیرانوند و کالدرون رخ داده، این شانس را پیدا کرد تا نشان دهد فقط اخلاق و منشش حرفه‌ای نیست که ۴سال بدون هیچ سروصدایی روی نیمکت ذخیره پرسپولیس نشسته. عملکرد رادوشویچ در این مدت به معنای واقعی درخشان بود؛ درخشان‌تر از خیلی شماره ‌یک‌های فعلی لیگ برتر.

۴- نساجی در رده دهم لیگ برتر ایستاده؛ با میانگین یک امتیاز از هر بازی. ۱۶ امتیاز از ۱۶ بازی اما واقعیت این است که عملکرد شاگردان مهاجری در این فصل بهتر از این آمار بوده. آنها -بخصوص در فاز حمله- تیم یکدست و خوبی هستند و این نکته را در نیمه دوم بازی دیروز به خوبی نشان دادند. بعد از ۱۰ نفره شدن پرسپولیس در دقیقه ۵۸، نساجی قدرت خودش را به خط دفاعی پرسپولیس دیکته کرد و اگر دفاع خوب و عکس‌العمل‌های رادو نبود چه بسا به گل تساوی هم می‌رسید. نساجی مازندران قطعاً می‌تواند با حل کردن مشکلات مالی‌اش و در اختیار داشتن همه بازیکنانی که خریداری کرده، امتیازهای بیشتری کسب کند.

۵- علی علیپور قرار بود امسال مدعی اول آقای گلی باشد اما آنقدر لیگ را بد شروع کرد که فعلاً از این عنوان دور افتاده. او البته در هفته‌های گذشته نشان داده که شاید بتواند عنوان تازه‌ای را برای خودش و باشگاه پرسپولیس به ارمغان بیاورد؛ برترین پاس‌گل ‌دهنده لیگ. تا اینجای کار او ۵ پاس‌گل به هم‌تیمی‌هایش داده. از جمله پاس گل سه ‌امتیازی دیروز به وحید امیری. این آمار او را در صدر جدول برترین پاس‌گل دهنده‌ها قرار داده؛ همراه با معین عباسیان، مهدی قائدی و محمدرضا حسینی. علیپور ۵ گل هم در رقابت‌های لیگ به ثمر رسانده تا در مجموع روی ۱۰ گل از ۲۰ گل پرسپولیس تأثیر مستقیم داشته باشد. یعنی روی ۵۰ درصد کل گل‌ها!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۱۸ ۷  
آی اسپورت
2019-12-28 01:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
ایمان زایدالوصف
شنبه ۷ دی ۱۳۹۸، ۰۲:۰۷
۱۴ پیروزی از ۱۹ بازی امسال!
کالدرون با این تیم غوغا کرده دمش چلوس بندری
رادوی دلها دوستت داریم
شنبه ۷ دی ۱۳۹۸، ۰۳:۰۱
بزن بهادرمون از کرواسی هستن به کوری چشم علی لابی
آقای خاص
شنبه ۷ دی ۱۳۹۸، ۰۵:۳۹
وقتی سه هفته هست که از وزیر ورزش تا رییس کل بانک مرکزی و تمام شبکه های صدا و سیما،از وزارت خارجه و سفیر ایران در ایتالیا تا حمید معصومی نژاد، درگیر قهر آقای چونی هستند، مطمئن باشید برای ساکت کردن بچه لوس وزارت، اجازه پوکر قهرمانی را به پرسپولیس نخواهند داد
عمرعبدالرحمن
شنبه ۷ دی ۱۳۹۸، ۰۵:۴۰
#هر_چی_کالدرون_بگه
محمد
شنبه ۷ دی ۱۳۹۸، ۰۵:۴۲
لیگ ایران دیگه برای پرسپولیس شوخی شده و هیجانی نداره، هدف ما اینه که مثل سال ۲۰۱۸ به فینال آسیا برسیم
علیرضا
شنبه ۷ دی ۱۳۹۸، ۰۷:۲۱
ممنون آقای کالدرون.....میریم واسه پوکر، با آقای ضد حمله....
...
شنبه ۷ دی ۱۳۹۸، ۱۴:۰۶
کالدرون یه نیم فصل رو زحمت کشید تا تونست خودش رو به هوادارای پرسپولیس ثابت کنه انوقت هوادارای کیسه با 5 تا برد به خفتی نمونده که تن نداده باشن
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر