فهرست
گزارش روز: پس‌لرزه باخت به پورتو؛ استعفای کادر پزشکی بایرن
گزارش روز: پس‌لرزه باخت به پورتو؛ استعفای کادر پزشکی بایرن

گزارش روز: پس‌لرزه باخت به پورتو؛ استعفای کادر پزشکی بایرن

آی‌اسپورت- شاید بزرگترین پس‌لرزه باخت شوکه‌کننده بایرن‌مونیخ به پورتو استعفای دکتر تیم باواریایی، هانس ویلهلم مولر ولفارت باشد که تقریبا 40 سال در تیم مونیخی فعالیت کرده بود.

مولر ولفارت مدعی است تیم پزشکی قهرمان آلمان به خاطر این باخت یک-3 که تیم را برای بازی برگشت و صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان روی لبه تیغ قرار داد، مقصر شناخته شده. این دکتر 72 ساله که در حرفه خودش از بهترین‌ها و شاید بهترین در جهان باشد، گفت «رشته اعتماد گسسته شده و از بین رفته» و این اتهام به او و همکارانش «غیرقابل توضیح» است. پسرش ، کیلیان به همراه پیتر اوبلاکر و لوتز هانسل نیز که در این تیم فعالیت دارند، به طور همزمان استعفا کرده‌اند.

پپ گواردیولا برای بازی در استادیوم دراگائو تنها 14 بازیکن آماده در خدمت داشت و مربی بایرن در کنفرانس خبری بعد از بازی تلویحا گفت این شکست به خاطر نداشتن بازیکنان آماده در دسترس بود:«ما بازیکنانی داریم که مدت زیادی است به خاطر مصدومیت بازی نمی کنند. پاهای آنها به اندازه کافی قوت ندارد. ما برای جبران این نتیجه در بازی برگشت کار سختی داریم اما تلاش خود را می کنیم.»

گزارش شده پیش از این هم گواردیولا با مولرولفارت اختلاف نظرهایی داشته‌اند از جمله درباره آمادگی تیاگو آلکانتارا قبل از جام جهانی تابستان گذشته.

مهدی بن‌عطیه، فرانک ریبری، آرین روبن، خاوی مارتینس و داوید آلابا از جمله بازیکنانی بودند که نتوانستند بایرن را در این دیدار همراهی کنند. هولگر باداشتوبر و باستین‌ شواین‌اشتایگر هم آمادگی کامل نداشتند.

فیلم‌هایی که در اینترنت منتشر شده نشان می دهد گواردیولا در بازی با لورکوزن که بن‌عطیه، مدافع میانی تیمش به دلیل مصدومیت مجبور به ترک زمین شد، با تمسخر برای نیمکت بایرن دست زده است.

مارکوس هورویک مدیر رسانه‌ای بایرن درباره این اتفاق گفت:«اما انتظار چنین تصمیمی را نداشتیم و از چند و چون آن بی‌خبریم بنابراین در این مورد اظهار نظر نمی‌کنیم.»

مولرولفارت با تیم ملی آلمان هم کار کرده همچنین با ورزشکاران بزرگی مانند یوسین بولت و بوریس بکر و جدایی‌اش از بایرن ربطی به همکاری‌اش با تیم ملی آلمان ندارد و او همچنان در خدمت یواخیم لوو خواهد بود.

بولت بعد از آن در المپیک لندن مورد درمان قرار گرفت، گفت:«او بهترین دکتر جهان و آدم فوق‌العاده‌ای است. متشکرم، دکتر.»

او در فصل 2009-2008 که یورگن کلینزمن مربی بایرن بود به دلیل اختلاف نظر با او از سمتش  کناره‌گیری کرد اما با جدایی کلینزمن به کارش برگشت.


     
آی اسپورت
2015-04-17 09:52:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر