فهرست
نکته روز: رئال پیشرفت تدریجی لوپتگی را زیر نظر دارد
نکته روز: رئال پیشرفت تدریجی لوپتگی را زیر نظر دارد

نکته روز: رئال پیشرفت تدریجی لوپتگی را زیر نظر دارد

 

ای اسپورت – رئال مادرید نیم نگاهی به خولن لوپتگی مربی پورتو دارد که این هفته توانست بایرن مونیخ را با سه گل در دور رفت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان با شکست بدرقه کند. آینده کارلو آنچلوتی به نتایج کسب شده رئال در پایان این فصل بستگی دارد و برای همین در برنابئو فلورنتینو پرس و دستیارانش گزینه های احتمالی جایگزینی کارلتو را زیرنظر گرفته اند.

پرس ماه گذشته اعلام کرد که آنچلوتی به کارش در رئال تا پایان فصل ادامه می دهد ولی حرفی از ادامه همکاری او در فصل بعدی به میان نیاورده بود. درصورت حذف رئال از لیگ قهرمانان توسط اتلتیکو مادرید، کارلتو بیش از هر زمانی به درهای خروجی برنابئو نزدیک می شود.

در میان گزینه های احتمالی جانشینی او، لوپتگی جوان و با انگیزه به چشم می خورد که در پورتو سیر تکاملی را در عرصه مربیگری سپری کرده است. ضمن اینکه او در فصل 2008-2009 هم کاستیا تیم دوم رئال مادرید را در دسته دوم رقابتهای لالیگا رهبری کرده و در مقطعی هم مسوول عملیات استعداد یابی رئال در لیگ های خارجی بوده است. او سپس چهارفصل را با رده های جوانان فوتبال اسپانیا و تیم زیر 19 سال و زیر 21 سال این کشور گذرانده و با استعدادهایی نظیر دخئا، کوکه، تیاگو، ایارامندی و ایسکو و موراتا کار کرده است.

لوپتگی در پورتو هم دستاورهای بزرگی به دست آورده است. وقتی او تابستان گذشته روی نیمکت این تیم نشست، پورتو با بحرانی عجیب روبرو بوده و لوپتگی به طور کامل شیوه بازی این تیم را دگرگون و مدرنیزه کرد.  یک عامل دیگر که به نفع او خواهد بود، توانایی او در استفاده هرچه بهتر از بازیکنان جوان در ترکیب تیمهایش بوده. دراین فصل دانیلو به عنوان یکی از چهره های شاخص لیگ پرتغال مطرح شده و پیشرفت او به حدی چشمگیر بوده که حالا یکی از اعضای اصلی تیم ملی فوتبال برزیل به شمار می رود.

بازیکنانی همچون واران، کروس، ایارامندی، ایسکو، خاموس و دانیلو می توانند زیرنظر لوپتگی در رئال پیشرفت های فوق العاده ای داشته باشند. او در این فصل به یکی از مربیان مطرح فوتبال اروپا تبدیل شده و درصورت عبور از بایرن مونیخ و صعود به نیمه نهایی ارزش های دوچندان خواهد یافت. 

     
آی اسپورت
2015-04-17 12:02:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر