فهرست
کی‌روش: پاداش‌ها را برای تیم ملی خرج کنید
کی‌روش: پاداش‌ها را برای تیم ملی خرج کنید

کی‌روش: پاداش‌ها را برای تیم ملی خرج کنید

آی اسپورت - تیم‌ملی ایران با صعود به جام‌جهانی روسیه، پاداش سنگینی را از فیفا دریافت می‌کند به گفته مسئولان فدراسیون فوتبال، فیفا باید مبلغ 9.5 میلیون دلار به حساب آنها واریز کند. با این مبلغ، خیلی از مشکلات فدراسیون حل می‌شود و تاج می‌تواند هزینه خوبی هم صرف پیشرفت تیم های ملی کند. منتهی مسئله اینجاست که فدراسیون بدهی‌های زیادی دارد و ممکن است بخش قابل توجهی از این پول، صرف پرداخت همین بدهی‌ها شود. کارلوس کی‌روش به هیچ وجه موافق این موضوع نیست. او اعتقاد دارد پولی که از صعود ایران به دست آمده، باید صرف پیشرفت فوتبال شود. او می‌گوید این پولی است که می‌تواند نه تنها به تیم ملی بزرگسالان کمک کند بلکه تیم‌های ملی مختلف را هم از مشکلات مالی نجات دهد. کی‌روش در جلسه‌ای که با تاج داشته روی این موضوع تاکید کرده است.

او در دوره گذشته پس از صعود تیم ملی به جام جهانی برزیل، در جلسه‌ای که با کفاشیان هم داشت گفته بود این پول باید صرف پیشرفت فوتبال شود که البته این اتفاق نیفتاد. به همین دلیل کی‌روش چند مصاحبه دیگر هم کرد و کاملا پیدا بود به خاطر هزینه شدن پول‌ها در بخش‌های دیگر، کاملا ناراضی است. فدراسیون فوتبال تازه بعد از جام جهانی می‌تواند پاداش را دریافت کند. به دلیل تحریم‌هایی که هنوز به طور کامل از بین نرفته‌اند، سفارت ایران در سوئیس کار انتقال پول را عهده دار خواهد شد. عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه هم اخیرا در مصاحبه‌ای گفت آنها حتما به فدراسیون در این زمینه کمک می‌کنند تا پاداش فیفا را بگیرد. منتهی این انتقال زمان بر خواهد بود و فدراسیون باید کارمزدهای سنگینی را هم به بانک‌هایی که در این انتقال نقش دارند، پرداخت کند.

پاداش ایران فعلا برای صعود 9.5 میلیون دلار است ولی امکان افزایش آن هم وجود دارد. به گفته مسئولان فیفا هر تیمی که بتواند از مرحله گروهی صعود کند، یک میلیون دلار اضافه‌تر به دست می‌آورد و به این ترتیب تیم ملی ایران هم اگر بتواند به مرحله حذفی برسد، 10.5 میلیون دلار پاداش می‌گیرد.

 

خبر آنلاین

۳ ۶  
آی اسپورت
2017-07-16 11:25:00
نظر دهید

۶ نظر
مثلث
يكشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶، ۱۱:۴۰
احیانا باشگاه ها سهمی نداشتن ازین پاداش ها؟
۵ ۲
رضا
يكشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶، ۱۳:۴۰
كدوم باشگاه؟فقط پرسپوليس بوده كه اونم دولتيه پس ياد بگير حرف مفت نزني
۱
در جواب رضا
يكشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶، ۱۶:۵۰
بی سوادی خودتو به رخ بقیه نکش..
شش سال است تیم شش تایی شما از فدراسیون فوتبال بابت جام جهانی قبلی پول گرفت
۱
sia
يكشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶، ۱۲:۱۰
کیروش جان ما به اینجور چیز ها عادت کردیم!
مانند مثال معروف رضاشاه به سربازها!
۵ ۱
احمد
يكشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶، ۱۳:۴۲
تو با قندلي و مايلي خوش باش
میلاد
يكشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶، ۱۵:۲۶
پول خرج تیم ملی کنن فدراسیون نشینان چطوری حقوق آنچنانی بگیرن و پولارو حیف و میل کنن!!!!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر