فهرست
نژادپرستی در جزیره بیداد می کند:4000 پیام توهین آمیز به بالوتلی!
نژادپرستی در جزیره بیداد می کند:4000 پیام توهین آمیز به بالوتلی!

نژادپرستی در جزیره بیداد می کند:4000 پیام توهین آمیز به بالوتلی!

 

آی اسپورت - نهاد مبارزه با نژادپرستی با عنوان «آن را بیرون بینداز» اعلام کرد تحقیقات جدیدش نشان می دهد ماریو بالوتلی این فصل هدف بیش از چهار هزار پیام نژادپرستانه در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است. دنی ولبک مهاجم آرسنال و دانیل استوریج از لیورپول نیز هر یک بیشتر از هزار پیام از این نوع دریافت کرده‌اند.

این نهاد اعلام کرده در مجموع 134 هزار پست تبعیض آمیز در این فصل روی شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته که 39 هزار تای آنها خطاب به بازیکنان لیگ برتری بوده. این تحقیق به وسیله تمپرو، یک آژانس مدیریت شبکه‌های اجتماعی و شرکت تحلیل آماری برندواچ انجام شده و موارد مطالعاتی خاص از جمله بالوتلی، ولبک و استوریج را زیر نظر گرفته.

بیش از هشت هزار پیام توهین‌آمیز به بالوتلی ارسال شده که افزون بر نیمی از آن محتوای نژادپرستانه داشته، ولبک 1700 تا دریافت کرده که نصف این تعداد نژادی بوده و استوریج 1600 پیام داشته که 60 درصد آن به رنگ پوست او اشاره داشته اند.

رواج این نوع‌ توهین‌ها در شبکه‌های اجتماعی باعث شده «آن را بیرون بینداز» گروهی کارشناسی تشکیل دهد تا با همکاری مقامات فوتبالی و پلیس برای از بین بردن این رفتارها در فوتبال اقدام کند.

رویزین وود مدیر این نهاد گفت:«واقعا شوکه‌کننده است، می دانستیم این مشکل وجود دارد اما حتی ما باورمان نمی‌شد که هشت هزار پیام توهین‌آمیز به یک بازیکن فوتبال شده باشد، این واقعا دردناک است و باید برای حل این بحران کاری کرد.»

حجم بالای پیام‌های نفرت‌انگیز به سمت بالوتلی هم به دلیل شهرت او و هم به خاطر استفاده زیادش از شبکه‌های اجتماعی است. بعد از باخت 3-5 منچستریونایتد به لسترسیتی در اوایل این فصل او روی توییتر نوشت:«منچستریونایتد... خخخخخخ» و سیل پست‌های نژادپرستانه روانه او شد که برخی از آنها به مضحک‌ترین شیوه ممکن بیان شده بود: مانند اینکه« تو موزتو بخور» و «ابولا بگیری».

این تحقیقات نشان می دهد باشگاه چلسی با 20 هزار پیام توهین‌آمیز در صدر این فهرست است که بعد از آن لیورپول با 19 هزار، آرسنال با 12 هزار ، منچستریونایتد و منچسترسیتی با 12 هزار در رده‌های بعدی هستند. توییتر هم رایجترین شبکه ا جتماعی بوده که در این نوع پست‌ها مورد استفاده قرار گرفته.

بازی‌های دارای بیشترین تخلف نژادپرستانه عبارتند از: چلسی-لیورپول در جام اتحادیه در 27 ژانویه، ساندرلند-منچستریونایتد در لیگ برتر در 24 اوت و آرسنال- منچسترسیتی در سوپرجام انگلیس در 10 اوت.

     
آی اسپورت
2015-04-17 18:15:13
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر