فهرست
جای خالی شجاعیان در تیم شفر
جای خالی شجاعیان در تیم شفر

جای خالی شجاعیان در تیم شفر

آی اسپورت – تیم فوتبال استقلال این روزها در میانه میدان یک چیزی کم دارد؛ تیمی غیر بالانس که در گلزنی و گل‌سازی با مشکل مواجه است. تیمی که یکی از بهترین خطوط حمله را در فصل قبل داشت، این فصل حتی حریفان را هم نمی‌ترساند و در گلزنی ناکام است.

عده‌ای از همان ابتدای فصل زوم کرده‌اند روی جدایی برخی بازیکنان که البته به‌حق جدایی آنها نیز در روند فعلی استقلال بی‌تاثیر نیست. بازیکنانی مانند تیام، جباروف یا ابراهیمی و حتی حسینی و نورافکن هر کدام برای خود یلی بودند و خیمه استقلال فصل گذشته نیز روی قامت آنها استوار بود اما یک نفر دیگر هم که در میانه میدان می‌درخشید و به اصطلاح فوتبالی‌ها هر کاری دلش می‌خواست می‌کرد نیز در استقلال بود؛ او حالا هم هست و فقط یک مصدومیت بد برای چند ماه خانه‌نشینش کرد!

داریوش شجاعیان، بازیکن خوش‌استیل و تکنیکی استقلال با خوش‌رقصی در میانه میدان به‌خصوص در اواخر فصل گذشته به‌قدری خوب بود و در موفقیت‌های تیم شفر نقش ایفا می‌کرد که حتی به اردوی تیم ملی هم دعوت شد و یکی از 23 بازیکن اعزامی کی‌روش برای جام جهانی 2018 روسیه بود اما دقیقه 37 بازی با ذوب‌آهن، جهنمی شد برای این بازیکن پا‌‌به‌توپ و تکنیکی که از طراحی حملات و کمک به دفاع تیمی تا گل‌ها و پاس‌گل‌هایی که برای استقلال می‌داد و می‌زد، هر کدام‌شان برای منفجر کردن یک ورزشگاه کفایت می‌کرد.

شجاعیان را از روزهای درخشانش در گسترش‌فولاد می‌شناسیم تا جایی که تشعشع این درخشش چشمان کی‌روش را هم گرفته و او از گسترش به دفعات به اردوی تیم ملی فوتبال ایران هم دعوت شد و بارها نیز لباس مقدس تیم ملی را هم بر تن کرد.

از همان ابتدا بیشتر به‌عنوان یک فانتزی‌باز اسم خودش را مطرح کرد و چه‌ بسا در همان دوران اوج حضور در تبریز هم دریبل‌های گاه و بی‌گاهش صدای فراز را هم در می‌آورد؛ با این حال شجاعیان به چنان مرزی از پختگی و بلوغ فنی و حرفه‌ای رسیده بود که این دریبل‌ها و بازی فانتزی‌اش نیز در خدمت استقلال بوده و امروز که نیست غیبتش در میانه میدان بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

تمام آنهایی که رفتند به کنار و امروز همه‌جا صحبت از آنهاست اما داریوش شجاعیان هم یکی از ستون‌های فصل گذشته استقلال و عصای دست شفر در میانه میدان بود و در‌صورتی که به مرز آمادگی برسد و دوباره به میادین بازگردد، می‌توان انتظار روزهای بهتر استقلال را از حالا کشید. 

 

فرهیختگان

۴ ۱  
آی اسپورت
2018-09-25 10:49:00
نظر دهید

۱ نظر
مازیار
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷، ۱۴:۳۲
خسته نشدید از این همه بهانه تراشی برای دیدن ی بازی خوب از آبی بیحال تهران
قرمزها به دست خودشون آقای پاس گل لیگ رو با پنجره های بسته از در به بیرون هدایت کردن و اینقدر بهانه نگرفتن
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر