فهرست
نشانه‌های مثبت؛ شفر انتخاب درستی بود!‌
نشانه‌های مثبت؛ شفر انتخاب درستی بود!‌

نشانه‌های مثبت؛ شفر انتخاب درستی بود!‌

آی اسپورت - تمرینات استقلال و اخباری که از آن منتشر می‌شود، درست از زمان آمدن وینفرد شفر به استقلال هیجان بیشتری پیدا کرده. استرسی که روی دوش تیم بود. همان تیم پرهزینه‌ای که شاید بی‌اغراق بتوان گفت گران‌ترین تیم تاریخ فوتبال ایران است و برایش حدود 40 میلیارد تومان هزینه شده، حالا با انرژی بیشتری تمرین می‌کنند. انگار متحول شده‌اند. تیم و کادرش همان تیم است اما فقط یک رهبر در تیم عوض شده است.

نکته‌ای که پیش از هر چیز کفایت می‌کند، به این نتیجه برسیم شفر مربی بزرگی است که به درد این استقلال می‌خورد ، تصمیم قاطع سرمربی در قبال تحمیل دستیارانی است که از نظر او کمکی به پیشبرد فضای تیم نمی‌کنند. او خیلی راحت ایستاد و گفت نه دین محمدی را می‌خواهد و نه نیازی به بیژن طاهری دارد. دو نفری که قطعا مهم‌ترین دستاوردشان برای تیم، شلوغ کردن دور سرمربی بود. او که میک مک درموت و دستیار اسپانیایی‌اش را دارد ، حالا نیاز به دستیارانی دارد که تشنه یاد گرفتن باشند و پتانسیل کمک به تیم از نظر حمایت سکویی را داشته باشند. دستیارانی که در آینده بتوانند برای استقلال مرد اول نیمکت باشند.

شفر همان مسیری را در پیش گرفته که قبل از او کی‌روش در تیم ملی و سپس برانکو در پرسپولیس انجام دادند و موفق هم بودند. حالا شفر می‌خواهد بایستد تا تیم «نظم محور» شود. دیگر هر کسی به خودش اجازه حرف زدن ندهد. اتفاقا قرارداد سرمربی جاه طلبانه است. اینکه با رقم ناچیز 300 هزار دلار آمده اما شرط بودن بین سه تیم را گذاشته که اجازه دهد این قرارداد تا 600 هزار دلار در همان سال اول افزایش پیدا کند. این همان کاری بود که برانکو برای سال اول انجام داده بود. قرارداد سال اولش برای آمدن به جمع قرمزها تقریبا هیچ بود اما در نهایت او تبدیل به گران‌ترین مربی لیگ در شروع سال دوم شد. همین که حالا در استقلال حضرات کمیته فنی و اعضای هیات مدیره شروع به غر زدن کردند و می‌گویند: «او قرار بود دستیارانش را به انتخاب ما بردارد» یعنی استقلال انتخاب درستی داشته و مربی جدیدش مربی فرمایشی نیست.

 

خبر آنلاین

۶۳ ۸  
آی اسپورت
2017-10-09 11:25:00
نظر دهید

۸ نظر
خسته شدیم
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۱:۳۴
چرا خبر درباره شب نشینی نمیزارید؟ یه کم درصد خاله زنکی سایت رو ببرید بالا
۱
رامین
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۰۹
چه نونی به هم قرض می دن این خبرآنلاین و آی اسپرت ... اونجا می ری مطالب آی اسپرت رو می بینی اینجا میای مطالب خبر آنلاین رو .. به یکی تون سر بزنیم برای خوندن مطالب هر دو تا سایت کافیه.
ايمان
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۲۹
آقا ميخواين فرهاد مجيدي زير پوستي بشه دستيار شفر اين همه صغري كبري چيدن نداره .. پتانسيل كمك به تيم از نظر حمايت سكويي !!!!
فرهاد مجيدي الان زوده بياد .. خرابش نكنيد تو رو خدا .. اون بايد مثل وحيد هاشميان حالا حالا تو اروپا مربيگري ياد بگيره .. پتانسيلش رو داره مربي بزرگي بششششه ..
...
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۴۶
یه چندتا دیگه مقاله در وصف بزرگی شفر بنویسی دیگه حله!!! دیگه همه میدونن شفر رو مجیدی پیشنهاد داد و از اول همه قول و قرارها گذاشته شده وگرنه همه میدونن یه سرمربی که بدون کادر خودش بیاد به یه تیم در چه حدیه. حتی منصوریان هم کادر فنی خودش رو داشت . طرف یه بازی هم نکرده اینا فهمیدن انتخاب درستی بوده!!!!!!!!!!!!
مهدی
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۰:۳۳
شما که میدونی بگو در چه حدیه.بقیه که نمیدونن مربیگری کامرون و حضور توی جام جهانی و قهرمانی افریقا و رسیدن به فینال جام کنفدراسیونها با شکست برزیل و قهرمانیهای توی لیک امارات در چه حدیه!شما که میدمنی بگو تا ما هم بدونیم
خاطره الهلال
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۴۳
اگه استقلال 40 میلیارد خرج کرده پس اون تیمه بی افتخار 4 تایی چقدر خرج کرده؟!
xxx
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۰۴
تیم بی افتخار 4 تایی ؟ خب مستقیم بگو استقلال دیگه ؛ والا بیشتر از 40 میلیارد خرج کردین دوساله گرون ترین تیم لیگ رو میبندین اخرش هم یه موز برمیدارین و هیچ یعنی این پول رو یه تعداد گوسفند بخرن بازدهی و موفقیت بیشتری نسبت به استقلال دارن
۴
مهدی
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶، ۱۰:۳۵
گوسفند بخرن؟!گوسفندا با تیم قرمزپوش پایتخت قرارداد داشتن وگرنه میخریدیم:)))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر