فهرست
مقایسه آماری: تراکتور نیم فصل اول و دوم
مقایسه آماری: تراکتور نیم فصل اول و دوم

مقایسه آماری: تراکتور نیم فصل اول و دوم

آی‌اسپورت-  لیکنز از تراکتورسازی جدا شد تا تبریزی‌ها بعد از یک ناکامی دیگر، باز هم به دنبال مسیر تازه‌ای برای موفقیت باشند. اما آیا لیکنز گزینه نامناسبی برای ادامه بود؟ کارنامه‌اش را باید بررسی کرد. ورود لیکنز به تراکتورسازی در نیم‌فصل دوم، با ۷ برد و ۲ تساوی همراه بود و گام به گام به سمت قهرمانی می‌رفت؛ تا بازی کابوس‌وار سرخپوشان برابر سپیدرود که شروع پرتاب تراکتورسازی به قعر سیاهی و ناکامی بود. بعد از آن بازی دیگر تراکتور به خود نیامد و در ۶ بازی پایانی، ۳شکست پیاپی و ۳تساوی پشت هم در کارنامه‌اش ثبت شد تا رتبه‌ای بهتر از پنجم برای تبریزی‌ها به دست نیاید. یک فصل دیگر، کاملا بدون دستاورد.

بر اساس نمره‌ای که متریکا در پایان هر بازی به تیم‌ها می‌دهد، تراکتورسازیِ لیکنز توانست نمره ۷.۰۱ را در پایان ۱۵ بازی نیم‌فصل دوم به دست آورد؛ که نسبت به نیم‌فصل اول و نمره‌ی ۶.۸۸ این تیم، خبر از رشد نسبی کیفیت تراکتورسازی در مجموعه‌ی آمارهای فنی می‌دهد. با این وجود، ضعف بزرگ لیکنز در همان ۶ هفته پایانی بروز کرد که نتوانست تیمی چنین یکدست شده را بعد از یک بازی فاجعه‌بار در رشت، با ریکاوری مناسب به همان ریل موفقیت بازگرداند و رو به سقوط، همه‌ی دستاوردهایش را از دست داد.

به عنوان یک نمونه از تغییرات تراکتورسازی لیکنز نسبت به نیم‎فصل اول، آمار شوت‌های این تیم را مقایسه می‌کنیم:

تراکتور در ۱۵ بازی دوران لیکنز به طور میانگین ۱۲.۶ شوت در هر بازی به ثبت رساند و ۸.۷ شوت هم به سمت دروازه‌اش زده شد. این آمار نسبت به نیم‌فصل اول، در بخش هجومی کمی رشد داشته است. تراکتور در ۱۵ بازی ابتدایی بدون لیکنز، تقریبا در هر بازی ۱۲.۳ شوت به سمت دروازه حریفان زده بود. در بخش دفاعی اما لیکنز موفق به ایجاد یک ساختار دفاعی منسجم و قدرتمند شد و تیم‌اش تفاوتی اساسی با تیم نیم‌فصل اول داشته است. در نیم‌فصل اول هر بازی ۱۱ شوت به سمت دروازه تبریزی‌ها زده میشد و این میزان، در دوران لیکنز یک رقمی شد.

تراکتور با لیکنز در مجموع روند رو به رشدی را پشت سر گذاشت و به حق یکی از گزینه‌های اصلی قهرمانی در میانه‌های فصل بود؛ اما باز هم همه‌چیز به شش بازی پایانی و نفرین‌شده‌ی تراکتور گره می‎‌خورد و ناکامی بزرگ در گام‌های آخر، همه‌ی دستاوردهای تکنیکی و تاکتیکی لیکنز را به باد می‌دهد؛ تا باز هم تراکتورسازی به دنبال سرمربی جدیدی برای قهرمانی در لیگ برتر باشد.

۳ ۲  
آی اسپورت
2019-06-05 09:38:00
نظر دهید

۲ نظر
سعید
چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸، ۰۹:۵۶
اون روزی که تراکتور اون بازی تشریفاتی رو از ماشین سازی برو باید فاتحه تیمشو خوند...
۵
رضا
چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۱:۰۴
تراکتورسپاهان واستقلال وپدیده را هم برد ودرتهران باناداوری با پرسپولیس مساوی کرد.اینها هم تشریفاتی بود؟
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر