فهرست
شکست در بحرین؛ تاوان خشم بی‌جا
شکست در بحرین؛ تاوان خشم بی‌جا

شکست در بحرین؛ تاوان خشم بی‌جا

آی اسپورت - تیم ملی فوتبال کشورمان در سومین دیدارش در رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت‌های 2023 چین، مقابل بحرین شکست خورد، شکستی تلخ که البته عوامل فنی هم داشته است، اما باید از منظر دیگری آن را نقد کرد.

دیدار شب گذشته (سه‌شنبه) با بحرین، از آغاز مسابقه با حاشیه و جنجال همراه بود. فریادها و صدای ممتد سوت بحرینی‌ها هنگام پخش سرود ملی کشورمان یکی از عواملی بود که عصبانیت بازیکنان تیم ملی را به دنبال داشت. از همین رو از همان ابتدای بازی، بارها دیده شد که بازیکنان ایران با عصبانیت در زمین بازی می‌کنند. شدت اعتراض‌های آنها به داور مسابقه بالا رفته بود و اولین اعتراض شدید را رامین رضاییان به داور مسابقه داشت.

تیم ملی سنگین‌ترین ضربه را درست از همین عصبانیت و اعتراض به داور خورد. در دقیقه 62 احسان حاج‌صفی در میانه زمین مرتکب خطایی شد که کوالنکو، داور ازبکستانی بازی به درست یا غلط، او را با کارت زرد جریمه کرد، جریمه‌ای که عصبانیت حاج‌صفی و اعتراض‌های شدیدتر او را به داور را به دنبال داشت. درست پس از این اعتراض‌ها، بحرینی‌ها بازی را از سر گرفتند، توپی به سمت حاج‌صفی رفت که مشخص بود کاپیتان تیم ملی بدون تمرکز است و نتوانست کنترلی روی توپ داشته باشد تا با اشتباه او، توپ بار دیگر به بحرینی‌ها برسد، توپی که روی دروازه ارسال شد و در ادامه خطای پنالتی مجید حسینی را به دنبال داشت.

در دیدار مقابل بحرین، تیم ملی فوتبال کشورمان شاید از لحاظ فنی آنقدر که باید قدرتمند نشان نداد، اما آنهایی که بازی را دیدند، بحرین را هم مستحق برد نمی‌دانستند. با این حال یک اشتباه از کاپیتان تیم ملی روی عدم تمرکز باعث گرفتن تمرکز از سایر بازیکنان تیم ملی هم شد تا اولین حمله بحرینی‌ها پس از این اتفاق، به پنالتی و گل منجر شود. در دقایق پایانی بازی هم شاهد شدیدترین اعتراض‌ها از سوی سردار آزمون بودیم که معتقد بود داور مسابقه باید برای ایران پنالتی بگیرد که این اعتراض‌ها، کارت زرد را برای او به دنبال داشت.

در چنین شرایطی باید از بازیکنان تیم ملی به خصوص بازیکنان باتجربه‌ای چون سردار آزمون یا احسان حاج‌صفی که بازوبند کاپیتانی را هم به بازو بسته، سؤال کرد که چرا همچنان به تصمیمات داور مسابقه معترض هستند و شدیدترین اعتراض‌ها را انجام می‌دهند؟ اتفاقی که باعث از بین رفتن تمرکز می‌شود و تیم ملی یک بار شدیدترین ضربه را از این ناحیه خورده است. دیدار نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا با ژاپن و اعتراض به داور مسابقه که بازگویی آن اتفاقات، تکرار است، تکراری که امیدوار بودیم برای بازیکنان تیم ملی درس بزرگی باشد، اما در بحرین باز هم این اشتباه تکرار شد تا تیم ملی ضربه‌اش را بخورد.

 

تسنیم 

۳ ۱  
آی اسپورت
2019-10-16 13:45:00
نظر دهید

۱ نظر
فرامرز
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸، ۱۵:۱۲
آیا کادر فنی تیم بازیهای قبلی ما با بحرین را دیده اند؟ چون ما مطابق همان نسخه پوسیده و تکراری شکست خوردیم و این عجیب است. ویلموتس و کادرش شش ماه است که تیم را تحویل گرفته اند و می بایست در این مدت از تیم شناخت پیدا می کردند. تنها اتفاقی که افتاد افزایش مهاجمان در ترکیب تیم است. وقتی حتی یک هافبک تغذیه کننده در ارنج تیم نیست (یا مصدوم یا دعوت نشده) چه فایده اگر حتی 10 مهاجم توی زمین بازی کنند. وقتی بازیکن قبل از آمدن به زمین از نظر روحی آماده نشده، افزایش مهاجمان چه فایده ای دارد.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر