فهرست
مقایسه آماری: مسی نصف رونالدو
مقایسه آماری: مسی نصف رونالدو

مقایسه آماری: مسی نصف رونالدو

آی‌اسپورت- کریستیانو رونالدو، فوق ستاره پرتغالی رئال مادرید با پنج گلی که در دو بازی رفت و برگشت به بایرن مونیخ زد، حالا با 32 گل در مراحل پایانی لیگ قهرمانان اروپا، دقیقا دو برابر لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا دروازه حریفان را باز کرده است.

رونالدو در اوج، مسی در سیر نزولی. این را می‌توان از وضعیت دو بازیکن در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپای فصل جاری مشاهده کرد. فوق ستاره آرژانتینی که تا پیش از این مرحله با 11 گل در مقابل دو گل رونالدو، آمار و وضعیت بسیار بهتری داشت، یک بار دیگر در مراحل حذفی یک ناکام بزرگ بود تا رقیب همیشگی‌اش با زدن پنج گل آن هم به بایرن مونیخ، با کاهش فاصله‌اش با مسی به عدد چهار، ثابت کند در مراحل پایانی لیگ قهرمانان اروپا از همتایش تعیین‌کننده‌تر و تاثیرگذارتر است.

در واقع، 5 گل رونالدو در این مرحله باعث شد تا او حالا با 32 گل در مراحل پایانی لیگ قهرمانان اروپا - از یک چهارم تا فینال - به رکورد دی استفانو برسد. وضعیتی که قابل قیاس با همتای رونالدو در بارسا نیست. مسی که با لیگ قهرمانان اروپا خداحافظی کرده، برای نهمین بازی متوالی در مرحله یک چهارم نهایی از گلزنی بازماند. رکورد مسی در مراحل پایانی این تورنمنت، تنها 16 گل است. دقیقا نصف آمار رونالدو.  این یعنی در حالی که رونالدو فرصت افزایش و بهبود رکوردش را دارد، مسی باید منتظر فصل بعد بنشیند تا شاید این سیر نزولی را متوقف کند.

۴ ۱  
آی اسپورت
2017-04-21 02:01:00
نظر دهید
۱ نظر
جاهد
جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۰۷:۰۷
تو فوتبالی که بازیکنان رو با گل زده مقایسه میکنن نباید انتظار منطق داشت.اولا تعداد بازی های رونالدو در این مرحله رو بزارید.چون الان دو ساله که بارسا به نیمه نهایی هم نمیرسه.دوما تیمهایی که حداقل امسال بارسا مقابلش بازی کرده رو نگاه کنید فقط بایرن قرعه سختی بود واسه رئال که اونم رفت و برگشت 10 نفره شد و نکته جالب اینه که بیشتر گل های رونالدو هم بعد از 10 نفره شدن حریف زده شد!!!سوما هر کسی که یه ذره از فوتبال بدونه میدونه که مسی به نسبت گذشته داره عقب تر بازی میکنه و رونالدو جلوتر!طبیعتا بار گل زنی نباید رو دوش مسی باشه ولی با این حال آمارش قابل قبوله ولی رونالدو شده مهاجم نوک و پایینترین میانگین گل خودشو داره.اگه شما طرفدار کورکورانه رونالدویی یه بحث دیگه ست ولی مشخصه که امسال ضعیفترین رونالدو تاریخو داریم.اگرچه رونالدو تا همینجا هم افتخارات زیادی کسب کرده که لایقش بوده اما اینجوری بعد از یه بازی شانتاژ خبری درست کردن هم واقعا مسخره س.
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر