فهرست
رئال مثل فرانسه؛ کهکشانی‌ها زیر شلاق دوپونت
رئال مثل فرانسه؛ کهکشانی‌ها زیر شلاق دوپونت

رئال مثل فرانسه؛ کهکشانی‌ها زیر شلاق دوپونت

آی اسپورت - اواخر اسفند ماه بود که تمرینات تیم های فوتبال و بسکتبال رئال مادرید به دلیل ابتلای تری تامپکینز بسکتبالیست این باشگاه به کرونا تعطیل شد. خیلی زود تمرینات دیگر تیم ها نیز به تعویق افتاد تا اینکه پس از ۹ هفته، تیم ها مجوز بازگشت به تمرین را به دست آوردند.

در دوران قرنطینه، بازیکنان رئال طبق دستورالعمل مربیان در خانه تمرینات اختصاصی را انجام می دادند و در ۱۷ روز گذشته زیر نظر گریگوری دوپونت مربی بدنساز فرانسوی کارهایی متفاوت را انجام داده اند. رئال ۱۱ بازی سخت را در طول یک ماه باید انجام دهد و به نوعی یک جام جهانی را پیش رو دارد، با این تفاوت که باید بازی های بیشتری انجام دهد.

دوپونت مربی بدنساز تیم ملی فرانسه در جام جهانی ۲۰۱۸ بود که از تابستان گذشته و با توصیه زیدان، جذب رئال مادرید شد. تیم ملی فرانسه زیر نظر دوپونت به قدری از لحاظ بدنی آماده بود که توانست در هر بازی متوسط ۱۲ شوت به دروازه را به ثبت برساند و از لحاظ بدنی طبق گواه کارشناسان، یک سر و گردن بالاتر از رقبا نشان داد. یکی از دلایل مهم قهرمانی خروس ها نیز همین قضیه بود.

دوپونت حالا در رئال ماموریتی مشابه دارد. او باید بازیکنانی قبراق و آماده را روانه چالش بزرگ پیش رو کند. پس از ۱۷ روز تمرین که در ابتدا به صورت انفرادی و سپس در دو دسته ۱۰ نفره بود، بازیکنان رئال دو روز به استراحت پرداختند و از روز گذشته برای اولین بار تمام بازیکنان در دسترس کادر فنی قرار گرفتند و تمرین گروهی به شکل سابق برگزار شد.

دوپونت حالا ۱۳ روز فرصت دارد تا رئال را در بهترین شرایط مهیای بازی برابر ایبار کند. در ۱۷ روز، او توانست فرم بدنی بازیکنان را به شرایط ایده آلی برساند ولی از روز گذشته این فرصت را پیدا کرد تا تمامی بازیکنان را همزمان در اختیار داشته باشد و وضعیت بدنی شان را تحت نظر  بگیرد.

بسیاری معتقدند در رقابت برای قهرمانی لالیگا، تیم که استقامت بدنی بیشتری داشته باشد و کمترین مصدوم را بدهد، موفق خواهد شد. ریسک مصدومیت ستاره های بزرگ، همه ی تیم‌ها را در این شرایط تهدید می کند. هر سه روز بازی قطعا مربیان را وادار به استفاده از سیستم چرخشی خواهد کرد و باید دید دوپونت از رئال چه تیمی برای این ماموریت دشوار می سازد.

     
آی اسپورت
2020-06-02 20:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر