فهرست
عقاید یک «کروات»
عقاید یک «کروات»

عقاید یک «کروات»

آی اسپورت - به کنفرانس مطبوعاتی فولادشهر نرفت. پاسخ خبرنگاران را نداد. از استادیوم خارج شد و رفت. فردایش گفت نمی‌خواستم با حضورم به چنین سیرکی مشروعیت ببخشم. به نظر از داوری دلگیر بود -با توجه به صحبت‌های کارشناس برنامه نود، محمدرضا حسینی بازیکن ذوب‌آهن باید در نیمه اول از زمین مسابقه اخراج می‌شد- تمامی عصبانیت و حتی حاضر نشدن برانکو در کنفرانس مطبوعاتی، باتوجه به اینکه پیش‌تر چنین رفتارهایی از برانکو سر نزده بود برای اکثر هواداران فوتبال و حتی خبرنگاران منتظر در کنفرانس مطبوعاتی قابل درک بود. اما مساله‌ای که حائز اهمیت است و قصد دارم به آن اشاره کنم این است که یک لحظه از این منظر نگاه کنید که اگر کارلوس کی‌روش از واژه «سیرک» در قبال کنفرانس‌ مطبوعاتی خبرنگاران ایرانی، و یا این واژه را منتسب به بخشی از فوتبال ایران می‌کرد چه اتقاقی می‌افتاد. گرچه به شخصه این جملاتی که برانکو به کار برده را نشات گرفته از یک عصبانیت زودگذر و برگرفته از یک فشار روحی روانی می‌دانم، اما اگر جای او، کارلوس کی‌روش این جملات را بر زبان می‌آورد چه پیامدهای وحشتناکی را در بر داشت؟ آیا فردای همان روز اکثر روزنامه‌های‌مان‌ جلد را با واژه سیرک نمی‌بستند؟ آیا پیشکسوتان باشگاه از کاه کوه نمی‌ساختند و از توهین آشکار به ساحت فوتبال ایران نمی‌گفتند؟ آیا کانون مربیان ایرانی شبانه به حمایت از خبرنگاران، از فروپاشی آرمان‌های خبرنگاران ایرانی بیانیه سر نمی‌دادند؟ آیا هواداران عزیزمان او را در شبکه‌های مجازی به شدت مواخذه نمی‌کردند؟ آیا کانال‌های آنچنانی اتهام‌های بی اساس‌شان را با الفاظی تندتر و زشت‌تر، بی پرواتر نمی‌نوشتند؟

تعبیر کردن بخشی از فوتبال کشورمان (حتی کنفرانس مطبوعاتی) به سیرک اصلا و ابدا ناراحتم نمی‌کند. حتی اعتقاد دارم آبی هم ذره‌ای گل‌آلود نشده که ماهی‌ای گرفته شود. فوتبال ایران به دلایلی متعدد سزاوار نقدهایی تندتر هم است. دلیلی هم ندارد که یک کروات یا یک آلمانی این تعبیر را به کار ببرند و به تریج قبای مربیان و کارشناسان ایرانی بربخورد. اما امیدوارم با این توضیحات، فردایی اگر چنین مسائلی پیش آمد، فرافکنی‌های عزیزان برای تهییچ مردم کمتر از قبل باشد. امیدوارم تا آن موقع که این سیرک به مربیان خارجی، اعم از وینفرد شفر، کارلوس کی‌روش و برادران ایوانکوویچ وفادار مانده است جای فرافکنی در ذهن هواداران‌، قلب‌‌ طرفداران‌شان را گرم کنند. نیازی نیست بیش از این از بحث خارج شویم. قضاوت در مورد این رفتارهای دوگانه، برعهده مردم است، میلی هم برای دیکته کردن آنچه که واضح و مبرهن است را بیش از این ندارم.

برگردیم به فولادشهر. جایی که برانکو ایوانکوویچ رفته بود. از فشارها آگاه بود، از هجمه‌ای باور نکردنی که علیه قهرمانان‌اش به صف شده بودند. تیمی که آنها را مصداق واقعی از فرش به عرش آمدن می‌پندارم. کافی‌ست برای این ادعا نه خیلی دور، بلکه به همین چند فصل پیش بازگردید. جایی که محمد نوری برای بقای پرسپولیس سجده شکر می‌کند، و جایی که علی دایی برای نایب قهرمانی نماز جماعت را در استادیوم به پا می‌دارد. جایی که اراده‌ برانکو و شاگردان‌اش از همان سه فصل پیش که زبان تند آرش برهانی را بریدند آغاز شد. این‌ها سطحی‌ترین دلایل برای احترام به شخصیتی است که پرسپولیس با برانکو به دست آورده است، تیمی که در این دو سه فصل اخیر آنقدر سزاوار بود که ماحصل آن قهرمانی‌های زودهنگام و رکوردهایی که یکی پس از دیگری به نام‌شان سند ‌خورد، باشد. با این تفاسیر ماهیت کلی شخصیت پرسپولیس جای هیچگونه بحثی را باقی نمی‌گذارد، و حتی در ظاهر هیچگونه نقدی، منصفانه به نظر نمی‌رسد، حتی اگر تمامی فوتبال ایران از نگاه عقاید یک کروات که در آخرین نظرسنجی هم بالاتر از آقایان وینفرد شفر، علی دایی و امیر قلعه‌نویی در صدر ایستاده است به یک سیرک تعبیر شود.

فقط می‌ماند چند سوال؛ امروز این هجمه‌ها به برانکو از کجا نشات گرفته است؟ از چه زمانی آغاز شده است؟ این فشارها بر روی برانکو که در عرصه باشگاهی در این فصول لااقل ممتاز بوده است از کجا سرچشمه گرفته است؟ آیا همه این اعتراض‌ها بی دلیل است؟ آیا پرسپولیس همانند گذشته نه چندان دور همچنان زیبا بازی می‌کند؟ نکند خوشی زده زیر دل هواداران؟ چه دلیلی وجود دارد که پرسپولیس ِ برانکو دیگر همانند گذشته شایسته احترام همگان و حتی رقبا نمی‌باشد؟ به راستی چرا باید هیچ اعتراضی در کار نباشد و کوچک‌ترین نقدها از منظر برانکو مغرضانه لقب بگیرد؟ چرا باید دوستداران پرسپولیس به دلیل اعتراض به سبک بازی تیم محبوب‌شان در صفوف دشمن‌‌ قرار بگیرند؟ چرا باید هواداران به دلیل تشویق بازیکن محبوب‌شان از تمرین رانده شوند؟ اگر بازی با ذوب‌آهن تشریفاتی است چرا به بازیکنان جوان تیم هیچگونه اعتماد نمی‌شود؟ چرا دردانه بازیگر خوب کشورمان سعید راد که به واسطه رفاقت چندین ساله‌اش با محمود خوردبین به لیست پرسپولیس اضافه شده است هیچ جایی در تیم ندارد؟ چه زمانی باید به بازیکنان جوان‌تر اعتماد شود تا خودی نشان دهند؟ احسان علوان زاده کجاست؟ استعدادی چون رضا کرملاچعب چرا باید از سوی برانکو ایوانکوویچ طرد شود؟ چرا باید گادوین منشا که یکی از بهترین بازیکنان فصل گذشته لیگ بود اینگونه نیمکت نشین باشد؟ چرا علی علیپور به میدان می‌رود تا مصدومیت او پیش از بازی حساس در لیگ قهرمانان آسیا مقابل الجزیره امارات تشدید پیدا کند؟  چرا ستاره‌ای همانند بشار رسن که یکی از بازیکنان مستعد غرب آسیا محسوب می‌شود جایی در ترکیب ندارد؟ آیا زلاتکو جانشین مناسبی برای مغر متفکری همچون سرتن چوک است؟  امروز که پرسپولیسِ برانکو مثل گذشته نمی‌درخشد، مثل گذشته زیبا بازی نمی‌کند، مثل گذشته هوادار را به استادیوم نمی‌کشاند، آیا وقت آن نیست به خاطر منافع باشگاه، از نام برادرتان بگذرید آقای برانکو؟

تا چه زمانی باید به شکلی منسوخ و پیش‌پا افتاده هواداران را با اتهامات مضحک «نمک‌نشناسی و قدرنشناسی» در قواره متهمین ردیف اول و دوم بشماریم تا مبادا گلایه‌ای از سبک بازی تیم‌شان داشته باشند. تا چه زمانی باید معترضین را همانند افشین پیروانی به تمرین راه نداد و هر گلایه‌ای را با انگ‌های دشمنی همنشین کرد؟  یک جایی باید جلوی این ناهنجاری گرفته شود. با توجه به خبرهایی که از لوزان تا به این لحظه آمده امیدی به باز شدن پنجره نقل و انتقالات نیست. پس بهتر است جای آنکه برانکو به رسانه‌ها بگوید «برای فصل بعد فقط از داورها می‌ترسم»، با هواداران و دوستداران‌اش صادق باشد. کافیست برای صحت این ادعا به صحبت‌های محسن مسلمان پس از بازی با ذوب آهن اشاره کرد. جایی که محسن‌مسلمان در پاسخ به خبرنگار اصفهانی مبنی بر اینکه چه تصمیمی برای فصل آینده دارد می‌گوید «اولویت اول و آخر من پرسپولیس است». جایی که خبر رسیده است برانکو علنا از این مصاحبه ناراحت شده است و به حمیدرضا گرشاسبی اعلام کرده است محسن مسلمان را نمی‌خواهد و او نباید چنین مصاحبه‌ای انجام می‌داد! مصاحبه‌ای که برانکو به خوبی می‌داند امکان دارد در صورت عدم نتیجه‌گیری فشار را بر روی او از سوی هواداران بیش از پیش افزایش دهد.

ماجرای محسن مسلمان دیگر موضوعی نیست که نیمه پنهانی داشته باشد. با توجه به حاشیه‌هایی که به وجود آمده است بهترین تصمیم اجرا کردن خواسته سرمربی است. اما مساله‌ای که عجیب است صحبت از دیسیپلینِ برانکو می‌شود، شوخی‌تان گرفته؟  با توجه به صحبت‌های ظاهری و باطنی برانکو در قبال محسن مسلمان، این نظریه از اساس هرگز رنگ واقعیت به خود نمی‌گیرد. گویی واژه اقتدار آنچنان در عقاید یک کروات نهادینه نشده باشد. اما با همه این تفاسیر و اعتراض‌‌هایی که  این روزها از سوی هواداران مطرح می‌شود یک موضوع مهم هم به چشم می‌خورد. حتی سرسخت‌ترین معترضین هم به این مساله کاملا باور و اعتقاد دارند که برانکو بهترین مربی برای مسیر پیشروی‌شان است. تردیدی در این تصمیم وجود ندارد، درست هم است. اگر امروز انتقادی می‌شود اگر صدای معترضین بیشتر شنیده می‌شود، اگر صدها نفر اعتراض‌شان را به تمرین پرسپولیس می‌کشانند، اگر فضای قدرتمند مجازی در قبضه نقدهای ریز و درشت به برانکو است، دلیل آن تنها علاقه به موفقیت تیم محبوب‌شان است.

چقدر زیبا و درست نوشته بود سایمون کوپر -نویسنده فاینشال تایمز- در وصف آرسن ونگر. در بخشی از صحبت‌های سایمون کوپر آمده است: «ونگر فهمید پاتریک ویرا، بازیکن ذخیره میلان و تیری آنری، بازیکن ذخیره یوونتوس فوق‌العاده هستند. متوجه شدن این مسئله، نیازی به جادو نداشت. هواداران آرسنال تنها بعد از ۴۵ دقیقه از اولین بازی پاتریک ویرا در برابر شفیلد ونزدی در سال ۱۹۹۶، این موضوع را فهمیدند. در آن زمان هیچکدام از رقبای انگلیسی ونگر، اسم پاتریک ویرا را نشنیده بودند. به عنوان کسی که ذاتا معلم بود، ونگر می‌توانست چیزی را ببیند که حتی خود بازیکن هم در خودش نمی‌دید. او تیری آنری را که در آن زمان وینگر بی ثمری بود، قانع کرد که می‌تواند یک مهاجم مرکزی گلزن باشد. بین سال های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴، آرسنالِ ونگر سه بار فاتح لیگ برتر شد و باشکوه ترین فوتبال را در تاریخ باشگاه بازی کرد. ایده‌های ونگر خیلی زود تبدیل به بهترین سیستم در فوتبال شدند. او در سال ۲۰۰۳، وینگر پرتغالی و جوانی را شناسایی کرد، او را به لندن آورد و پیراهن آرسنال با نامش را به او داد و متقاعدش کرد که با توپچی‌ها قرارداد امضا کنند. ولی منچستریونایتد کریستیانو رونالدو را کشف کرد و مبلغ انتقال را بالا برد. اما مشکلِ‌ بزرگ بدعت گزاران این است که رقبا آنها را «کپی» می کنند. از سیستم‌شان، از سبک‌شان، از زیبایی‌های نگرش‌شان.»

اشتباه برداشت نشود. قصد قیاس آرسن ونگر و برانکو ایوانکوویچ را نداشته‌ام. اما مساله بدعت کپی برداری در فوتبال بود. ضد تاکتیک‌هایی که برای تیم‌ها و مربیان صاحب سبک به اوج می‌رسد. اتفاقی که امروز دقیقا برای برانکو ایوانکوویچ رخ داده است. مربی صاحب سبکی که پس از مصطفی دنیزلی، با تفکرات و سبک نوینی که در فوتبال ایران پیاده کرده بود زیباترین بازی‌ها را شاگردان‌اش به نمایش می‌گذاشتند، اما به تدریج این زیبایی‌ها کمرنگ و کمرنگ‌تر شد. مساله قانون کپی برداری است، این اواخر که حتی می‌توانم به جرات به کلیت لیگ جاری اشاره کنم تفکرات برانکو را از فوتبالی زیبا و مالکانه به نتیجه‌گرایی سوق داد. هدفی مناسب اما نه به شکوه گذشته‌ای که از او سراغ داشتیم. تمامی این نظرات در سایه یک نظریه که «این قهرمانی‌ها هستند که ماندگار می‌مانند» قرار می‌گیرد. اگر این نظریه مورد تایید بعضی از هواداران باشد سوالی که پیش می‌آید این است که چرا امروز که پرسپولیس همانند فصل پیش قهرمان زودهنگام است هواداران تا این اندازه مایوس و ناامید هستند؟ آیا رکوردهایی که شکسته شده است باز هم تفاوتی با فصل گذشته ندارد؟ آیا نایب قهرمانی باشکوه دوره اول برانکو، شیرین تر از قهرمانی فصل جاری نبوده است؟ چرا امروز هواداران پرسپولیس از دیدن بازی‌های تیم محبوب‌شان نگران شده‌اند؟  چرا سکوها روز به روز خالی‌تر از عشاق شده است؟ برای پاسخی مناسب بهتر است به جملات سایمون کوپر رجوع کنیم. جایی که حریفان دست برانکو را خوانده‌اند. جایی که نگرش‌های تکراری شکست پشت شکست به ارمغان می‌آورد. جایی که رامون دیاز در بازی رفت و برگشت مرحله گروهی، تمامی آنچه که باید را می‌فهمد و در حساس‌ترین بازی چندسال اخیر پرسپولیس، ضد تاکتیک را مقابل تفکرات برانکو پیاده می‌کند. جایی که امیر قلعه‌نویی با بدعت کپی برداری رکورد ممتاز مرد کروات را می‌شکند. شاید برای یک نگرش جدید، نیاز به یک عنصر تازه باشد. شاید برانکو باید از زلاتکو و این رابطه برادرانه که هیچ نقطه مثبتی برای موفقیت تیم در بر نداشته است چشم بپوشاند، شاید باید احتیاط را کمی کنار بگذارد و شجاعتی که همواره از او سراغ داشتیم را از سر گیرد، شاید باید کمی هم به حرف هواداران و دوستداران‌اش حتی منتقدان‌اش گوش فرا دهد.

این جملاتی که می‌خواهم بنویسم کلیشه‌ای‌ست، ببخشید اما باید بازهم تحمل کنید. که مردم فوتبال را خیلی خوب می‌فهمند، دیگر مثل گذشته نیست. برای اثبات این ادعا می‌توانید به صحبت‌های کارشناسانی، البته عزیزانی که به اسم کارشناس در برنامه‌های فوتبالی حاضر می‌شوند و یکی دودقیقه ای در ابتدای بازی با بیان چنین جملاتی «تیم در رتبه فلان قرار دارد، تیم محترمی است، به نظرم اگر از موقعیت‌هایشان به خوبی استفاده کنند و اگر دستور مربیان را به خوبی در زمین پیاده کنند موفقیت‌شان دور از دسترس نیست» اشاره کنم. تا اینجا بخش عمده‌ای از صحبت‌های کارشناسان را طبق عادت می‌شنویم. بین دونیمه هم چند جمله‌ای که بستگی به نتیجه دارد بیان می‌شود؛ «تیم الف خوب بازی کرد، از کناره‌ها و عمق حمله کردند، اگر بیشتر دقت کنند می‌توانند موفق باشند، تیم ب هم اگر می‌خواهد موفق باشد باید بیشتر تلاش کند». پایان بازی می‌رسد اینجا دیگر صحبت کارشناسان ارتباط مستقیمی با نتیجه بازی دارد. تعریف و تمجیدات کلیشه‌ای، و شرح گل‌ها همانطور که مردم دیده‌اند را بازگو می‌کنند. کارشناسان هیچ آورده خاصی برای مردم و دوستداران فوتبال ندارند، چه بسا خیلی از مردم با عوض کردن شبکه‌های تلوزیون، حتی آنها را دیگر نگاه هم نمی‌کنند. مساله اینجاست مردم متوجه جزئی‌ترین اتفاقات بازی هستند، از چیدمان نفرات، استراتژی تیم‌ها، و از سیستم‌ اتخاذشده مربیان‌شان مطلع‌ هستند، طرز بازی محتاطانه و بازی هجومی را به خوبی تفکیک می‌کنند و تا جایی که بسترش مهیا باشد پس از بازی تیم‌های مورد علاقه‌شان منطقی‌ترین نظرات‌ را پیرامون بازی بیان می‌کنند. چه بسا همقواره همان کارشناسان برنامه‌های ورزشی. (با احترام به کارشناسان، منظور با تعداد اندکی از کارشناسان برنامه‌های ورزشی است) با علم بر این حقیقت آیا می‌توان باز به هواداران پرسپولیس گفت «هیس، اعتراض نکنید، ساکت باشید؟ شما نمی‌فهمید؟ ». دیگر نمی‌شود وقتی اعتراض هواداران پرسپولیس به تمرین کشیده می‌شود آن‌ها را بیرون کرد. دیگر نمی‌شود صدای معترضان را از روی سکوها خفه کرد. آنها حق دارند پاسخ سوالات‌شان را بگیرند، آنها حق دارند در مورد تیم محبوب‌شان نظر بدهند. آنها حق دارند برای آینده پرسپولیس کنونی که پای‌اش خون دل‌ها خورده‌اند نگران شوند.

برانکو از لحاظ ذهنیت روحی و روانی مربی درجه یکی محسوب می‌شود. برای کسانی که از گذشته با خصوصیات او کمی بیشتر آشنا هستند با عجیب‌ترین عقاید یک کروات هم تعجب نمی‌کنند. برای این ادعا می‌توانید به مصاحبه‌های برانکو ایوانکوویچ در سخت‌ترین پرسش‌هایی که از او می‌شود رجوع کنید. اما برای آنکه مبحث کمی کوتاه‌تر شود و حوصله‌تان بیش از این سر نرود می‌خواهم اشاره‌ای کنم به قهرمانی فصل پیش سرخپوشان. پس از این قهرمانی پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ در مصاحبه‌ای  با رسانه زاگرب به موضوع جالبی می پردازد. برانکو در آن مصاحبه اشاره می‌کند که پرسپولیس فصل گذشته‌ هم «قهرمان واقعی» بود (منظور برانکو فصل پانزدهم بود که استقلال خوزستان قهرمان شده بود). شاید خواننده یا شنونده‌ای که این جمله را از زبان برانکو می‌شنود در نگاه اول به این فکر می‌کند که منظور برانکو از واژه «قهرمان واقعی» بیان یک جمله احساسی، و یا تشکری ویژه از شاگردان‌اش است که آنها را به پاس قهرمان نشدن، قهرمان واقعی می پندازد. اما اینطور نیست، منظور برانکو پایمال شدن حق تیم‌اش در لیگ ایران بود. برانکو به نکته جالب‌تری هم در آن مصاحبه اشاره می‌کند، به قوانین لیگ برتر ایران که او را غافلگیر کرد و قهرمانی را از چنگ او و شاگردان‌اش گرفت. برانکو به خبرنگار هم‌وطنش می‌گوید «در آنجا -ایران- تفاضل گل قهرمان را انتخاب کرد نه بازی رودررو». برانکو در این مورد قاعدتا درست می‌گفت، پرسپولیس با توجه به بازی رودررو مقابل استقلال خوزستان قهرمان محسوب می‌شد اما تصویب قانون تفاضل گل که از مدت‌ها قبل در اختیار باشگاه‌ها قرار گرفته بود این دستاورد بزرگ را از برانکو گرفته بود. اما مساله‌ای ساده پشت این سیرک خطاب شدن فوتبال ایران بود. جایی که برانکو از ابتدای فصل این قانون را که به شخصه نظری در مورد آن ندارم را می‌دانست و از آن به خوبی مطلع بود. برای این ادعا می‌توان به صحبت‌های برانکو پیش از بازی مقابل نفت تهران اشاره کرد، جایی که فقط دو هفته به پایان لیگ مانده است و پرسپولیس شانس اول قهرمانی لیگ محسوب می‌شود. جایی که برانکو با علم بر اینکه از قوانین به خوبی باخبر است در پاسخ به خبرنگاری که می‌گوید یک مساوی هم راه قهرمانی پرسپولیس را هموار می‌کند لبخند رضایت می‌زند و تاکید می‌کند می‌خواهد نفت تهران را غافلگیر کند و به نوعی به هواداران هدیه‌ای دهد. برانکو قانون را می‌دانست، اما با ارنجی که به گواه کارشناسان و حتی دوستداران‌اش اشتباه بود، در ورزشگاه خانگی مقابل نفت تهران شکست خورد و عملا سرنوشت قهرمانی را به خوزستانی‌های استقلال سپرد. آن روز در رسانه زاگرب، برانکو ایوانکوویچ جای پذیرفتن اشتباه، از حربه غافلگیری استفاده کرد و در رسانه‌های کشورش خودش را از قاعده قوانین بی خبر نشان داد. این یک «فریب آشکار» از عقاید یک کروات بود.

تعبیر معرکه برانکو را گره زده‌ام به عقاید یک کروات. با همه نقدهایی که به برانکو ایوانکوویچ و شرایط نه چندان خوب این روزهای پرسپولیس وارد است، با همه کم تحملی‌هایی که شیفتگان پرسپولیس به کوچک‌ترین نقدها دارند، من سکوت را در این برهه جایز نمی‌دانم. برای فردایی می‌نویسم که نکند خدای‌‌نکرده همان سکوت‌ها، همان توجیهات کلیشه‌ای هواداران، تبدیل به فریادهایی ویران کننده‌ بر سر برانکو شود. آنطور دل ببُرد که همانند قبل برای خداحافظی هم بازنگردد. این چند خط را نوشتم تا نقدها سازنده بمانند، تا فریاد خانه‌به‌دوشان خانه را به ویرانه تبدیل نکند. نوشتم تا بگویم این سیرک هرچه که بود، میل به مبارزه و جنگیدن برای نام پرفروغ‌اش لحظه ای کمرنگ نشده بود. شکست مقابل ذوب آهن و یا سایپا مساله‌ای ندارد، عیبی ندارد، اما این سبک خیلی وقت است کپی برداری شده است، این عادت به اشتباهات تکراری، این لجبازی‌ها، این فرارها، این نگرش‌های منسوخ، این مصاحبه‌های فرمالیته، روزی، آنجا که نباید طاقت سرسخت‌ترین دوستداران برانکو و پرسپولیس را هم طاق می‌کند، تا آن روز -با احترام به هاینریش بل- همان که تیتر کرده‌ام.

۵۴ ۸۰  
آی اسپورت
2018-04-25 11:40:00
نظر دهید

۸۰ نظر
ژان والژان
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۱:۴۸
برانگو دلالویچ باید به جرم توهین به فوتبال ایران جواز دلالیش در ایران باطل بشه و به سیرکی که از ان امده برگرده . اینجا نیازی به دلقک کروات نداره .
کمیته اخلاق خوابه یا بیدار؟1
سعید از خوزستان
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۰۴
پرسپولیس در این فصل در ۱۱ مسابقه از داوری سود برده است..........

پرسپولیس _ فولاد (گل اول پرسپولیس آفساید بود.)
پرسپولیس _ تراکتور (خطای منجر به گل پرسپولیس مدافع تراکتور کاملا توپ را با سر زد نه با دست + سرنگونی شریفی در شرایط تک به تک با تکل محمد انصاری خطای پشت محوطه جریمه بود و محمد انصاری باید با کارت قرمز جریمه می شد.)
پرسپولیس _ پیکان (سرنگونی مهاجم پیکان با تکل محمد انصاری در محوطه جریمه خطا بود و باید پنالتی اعلام می شد)
پرسپولیس _ نفت تهران جام حذفی (گل اول پرسپولیس آفساید بود و علیپور جلوتر از مدافعان نفت بود. + گل دوم پرسپولیس پنالتی پرسپولیس درست نبود.)
پرسپولیس _ استقلال (کامیابی نیا نیمه اول باید اخراج میشد + بیرانوند روی پرتاب اوت از دستش برای هل دادن قربانی استفاده کرد و داور یک پنالتی صددرصد به سود استقلال نگرفت.)
پرسپولیس _ سایپا (اوت قبل از گل اول پرسپولیس به اشتباه به نفع پرسپولیس اعلام شد و توپ به پای بازیکن پرسپولیس خورد.)
پرسپولیس _ بادران جام حذفی (به جای اخطار به رسن داور یک پنالتی عجیب و غریب برای پرسپولیس گرفت.)
پرسپولیس _ فولاد (زمین خوردن مهاجم فولاد با هل دادن صادق محرمی در محوطه جریمه خطا بود و باید پنالتی اعلام می شد.)
پرسپولیس _ نفت ( ۲ بازیکن پرسپولیس در دقایق ۲۰ و ۸۳ باید اخراج میشدند)
پرسپولیس _ گسترش فولاد (آفساید مهاجم گسترش فولاد در شرایط تک به تک به اشتباه اعلام شد + کارت زرد دوم و اخراج بازیکن گسترش فولاد به خاطر وقت‌کشی اشتباه بود و قبل از پرتاب اوت تنها ۹ ثانیه وقت تلف شد + گل پرسپولیس هم در شرایط غیرقانونی به ثمر رسید.چون داور سوت پایان بازی رو میزد.)
پرسپولیس + سپاهان (خطای شدید احمدزاده سازنده گل دوم پرسپولیس روی آشیل پای بازیکن سپاهان به جای کارت زرد باید با کارت قرمز جریمه می شد. اگر داور احمدزاده رو اخراج می کرد دیگه گل دومی هم در کار نبود.)
پرسپولیس _ پدیده (برخورد جلال حسینی با مهاجم پدیده در محوطه جریمه خطا بود و باید پنالتی اعلام می‌شد.)

تمام عالم و زمان ومکان میدونند تنها تیمی که از داوری نفع میبره پرسپولیسه.....
اما فرار رو به جلو میکنن فکر میکنن کسی نمیدونه........
بدبختی پرسپولیس اینه که باوجود رانت های دولتی وحمایتهای داوران وفدراسیون فوتبال وبریز وبپاش های وزارت وپولهای شبهه ناک حسین هدایتی بازم ۵۰ ساله نتونستن یک جام آسیایی بیارن...
این یعنی بار کج به منزل نمیرسه.............
امیرحسین
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۳۱
اگه برانکو دلقکه خدایی خودت بگو شفر چیه؟؟!! خخخخخخ
محمد
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۳۷
من وقتم رو برای خوندن اراجیفی مثل پیام های ژان و سعید تلف نمیکنم
ولی خیلی برام جالب هست که یه اوت اشتباه ( که اصلا یادم نیست اشتبه بود یا نه ) تو بازی با سایپا شده یه اشتباه مسلم داوری
آخه کسی که مطمئن هستم بالا خونه رو کلا دادی رفته (!) این اوت تو هر بازی 10 بار جابجا اعلام میشه که ممکن هست از هر 100 تاش یکی اینجوری بشه ، پس همه دارن سود میکنن
بعد هم خیلی برام جالب هست که همین امثال شما بازی رفت العین داور رو به انواع و اقسام چیزها متهم کردید ولی بازی برگشت همه لال شده بودید و خوشحال بودید
هیچ کس نمیتونه منکر بشه پرسپولیس بیشترین ضرر رو از داور کرده و اگر الان سومین جام متوالی رو نمیگیره شاهکار همین داورها توی 3 فصل قبل بود
پس لطفا به سوزش خودتون ادامه بدید
666
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۱۲
این همه انشاء نوشتی ولی ای کاش فقط وفقط یه نگاه میکردی و میدیدی تیمت چطور به فینال حذفی رسید دیگه لیگ رو فاکتور میگیریم
ارش توکل
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۲۱
دوستان عزیز پرسپولیسی آخرین کامنتم رو‌پای نوشته های مزخرف این خانم می‌نویسم واز شما هم میخام دیگه پای نوشته های این خانم کامنت نذارید چون من به این نتیجه رسیدم این خانم فقط دنبال نوشتن یه سری مطالب جنجالی واسه اینه که نشون بده مثلاً نوشته هاش بازخورد بالایی داره مطمئنم حتی فحاشی شما پای نوشته این خانم براش شادی بخشه‌ چون من بعد از واکنش ایشون به پیام علی کریمی متوجه شدم که ایشون به طور مشهودی از بیماری مازوخیست رنج می‌بره و در واقع نقدهای منفی وحتی فحاشی شما باعث ایجاد شور و شعف در ایشون میشه پس بیاین باهم دیگه پویش# نه به نوشته مزخرف رو راه بندازیم
اشکان4
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۴۷
این خانم بده
رحمانی بده
همه بدن
شما خوبی
شما درست میگی!
۶
رضا
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۱۲
خانم اشک ریز به فصل دِرو که رسید اولین مطلبش رو در مورد برانکو کار کرد که قابل پیش بینی هم بود. اون اشک و ناله های بودار بعد از جواب کریمی هم ظاهری بود و خودش میدونست بالاخره به چیزی که منتظرش بود رسید. مصداق جمله بد نامی بهتر از گمنامی هست بصورت دقیق همین ایشون هستن. بالاخره انقدر نوشت انقدر توهین کرد انقدر تلاش کرد به هوادارن پرسپولیس گفت حرومزاده به مربی و بازیکنای پرسپولیس تاخت از باریکن حاشیه ساز دفاع کرد روزشمار افت تیم راه انداخت که بدنام بشه تا چرندیاتش بیشتر دیده بشه. این در پوستین دوست پنبه یار زدن هم خنده دار ترین تاکتیکشونه اونم تو جامعه ما که همه انقدر نیش مار خوردن خودشون افعی شدن.
آرش
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۱۳
دوستی که کامنت ها رو تایید میکنی و به بهانه از زیر دست در رفتن و خطای انسانی هر مزخرفی رو تایید میکنی خودت خجالت بکش و این فحاشی و نسبت ناروا به یکی مربی خوشنام و جنتلمن که در کشور ما مهمان هست رو پاک کن، همچنین دیگر کامنتها با این مضمون و ادبیات رو درباره هر فرد دیگری. بخدا خسته شدم از دست بی ملاحظگی شما و دیگه میخوام به مراجع ذی ربط ازتون بخاطر تایید هر کامنتی که فحاشی، نژادپرستی و ... رو ترویج میده ازتون شکایت کنم.
مرتضی
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۴۳
دوستان مسئول ای اسپرت که از حرف نیشدار علی کریمی نسبت به این خانم نویسنده آشفته وبرافروخته شده بودین بیاین وببینید که این خانم به طور واضحی مربی مورد احترام میلیونها پرسپولیسی رو دلقک خطاب کرده ضمنا قابل توجه افراد ساده لوحی مثل پرسپولیس واقعی فرزاد مهریار وحمید که جوگیرانه به جای علی کریمی حتی از این خانم معذرت خواهی هم میکردن دیدید که این خانم متاسفانه ذاتا هتاک و بیشرمه و سزاش حتی بدتر از اون چیزیه که علی کریمی گفت
کریم
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۵۴
بازخوانی اتفاقات سال ۲۰۰۶ و مقتدرانه ترین صعود تیم ملی در تاریخ فوتبال ایران از دل گروه دشوار به جام جهانی آلمان آنهم به دست مرد اول سه فصل اخیر نیمکت پرسپولیس با گذر از قطر و کره شمالی و ژاپن و بحرین ... ، کاری که هر قدر در ۱۹۹۸ فرسایشی صورت پذیرفت و با بلاژویچ در سال ۲۰۰۲ در پی حذف ایران در پلی آف مقابل ایرلند به ثمر ننشست با برانکو ایوانکویچ به سادگی میسر شد. بعد آن هم هرگز شانس مکرری همچون آنچه به سرمربی کنونی تیم ملی (دوبار پشت هم) داده شد به وی بر اساس یک سناریوی عجیب شاید از سوی کسانی که چشم به نیمکت تیم داشتند یا چشم دیدن موفقیت های وی را نداشتند داده نشد که باعث شد تا ۲۰۱۴ شاهد ناکامی های فوتبال ملی در جام ملتهای آسیا و رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۰ باشیم.
مرحله اول مقدماتی : ایران ۳ ـ قطر ۱ ، ایران ۷ ـ لائوس صفر ، ایران صفر ـ اردن ۱ ، ایران ۲ ـ اردن صفر ، ایران ۳ ـ قطر ۲ ، ایران ۷ ـ لائوس صفر ؛ مرحله نهایی مقدماتی : ایران صفر ـ بحرین صفر ، ایران ۲ ـ ژاپن ۱ ، ایران ۲ ـ کره شمالی صفر ، ایران ۱ ـ کره شمالی صفر ، ایران ۱ ـ بحرین صفر (صعود ایران با این پیروزی به جام جهانی ۲۰۰۶ قطعی شد) ، ژاپن ۲ ـ ایران ۱ (بازی تشریفاتی با یکی از قدرتهای آن روزهای آسیا) ؛ انتظارات را از برانکو و تیم ملی ایران چنان افزایش داده بود که همه در جام جهانی توقع پیروزی بر مکزیک و آنگولا و تساوی برابر پرتغال را داشتند تا تیم ایران به مرحله حذفی صعود کند اما برخلاف انتظار ، ایران برابر مکزیک با نتیجه ۳ بر ۱ و برابر پرتغال با نتیجه ۲ بر صفر تن به شکست داده و به یک تساوی ۱ بر ۱ با آنگولا رضایت داد. با این وجود برانکو بابت نتایج تیم ملی هرگز مورد هجمه قرار نگرفت بلکه بیشترین حمله به او بر مبنای سناریویی مبتنی بر ایجاد ابهام در مورد چرایی استفاده وی از علی دایی ۳۷ ساله برپا شد که طی آن ادعا می شد بدلیل سن کارآیی برای تیم ملی ندارد!
برانکو به ناچار بعد از شکست برابر مکزیک در برابر فشار عمومی که هدایت شده بنظر می رسید ، بالاخره کوتاه آمد و در بازی برابر پرتغال علی دایی را روی نیمکت نشاند ، اما وقتی ایران بازی دوم را هم باخت و بازی با آنگولا جنبه تشریفاتی پیدا کرد برانکو باز هم دایی را در ترکیب قرار داد ، هرچند گفته می شود محمد دادکان تنها حامی آنروز برانکو در فدراسیون ، حامی نظر مثبت وی به علی دایی آقای گل جهان هم بود و این امر نیز در بازگشت دایی به ترکیب بی تأثیر نبود. در پس این هجمه ها برانکو که از محبوبیتش نزد افکار عمومی کاسته شده بود و از طرفی محمد دادکان را پس از حذف تیم از جام جهانی ، توسط علی آبادی مسئول وقت تربیت بدنی کشور برکنار شده می دید قید ۸ ماه باقیمانده از قرارداد خود با تیم ملی ایران را زد ، به ایران بازنگشت و از همانجا راهی کشورش شد تا بعنوان سرمربی دیناموزاگرب به فعالیت خود ادامه دهد. البته علت اصلی عدم بازگشت برانکو بدهی مالیاتی سرمربی توانمند اهل کرواسی عنوان شد! مالیاتی که باتوجه به عدد قرارداد برانکو در آن روزها که نه از تحریم های اینچنین گسترده ایران خبری بود و نه از افزایش بی رویه ارزش برابری دلار به این درجه اثری و همچنین در مقایسه با رقم کنونی مالیات قرارداد منتشره کارلوس کیروش که از سوی فدراسیون پرداخت آن تعهد شده است ، به اندازه کافی می توانست اندک بوده باشد تا این شائبه را طی دوازده سال گذشته تقویت کند که عزم و اراده ای به پرداخت آن شکل نگرفت تا بهانه دیگر و محل ارعابی باشد برای تحت فشار گذاشتن برانکو تا ترک نیمکت تیم ملی ایران!
برانکو پیش تر نیز نتایج مطلوبی را در جام ملت های آسیا ۲۰۰۴ با تیم ملی ایران کسب کرده بود. ایران پس از هم گروهی با ژاپن، عمان و تایلند در مهمترین تورنمنت قاره کهن با ۷ امتیاز و به عنوان تیم نخست به مرحله بعد رفت. در این مرحله ۳ بر ۰ تایلند را برد ، با عمان ۲ بر ۲ مساوی کرد و با ژاپن به تساوی بدون گل رسید تا با ۵ امتیاز راهی دور بعدی شود. در این مرحله در یک بازی تاریخی و با هتریک علی کریمی و یک گل بخودی ۴ بر ۳ از سد کره جنوبی قدرتمند آن زمان و رقیب سنتی خود گذشت تا در دیدار نیمه نهایی به مصاف چین برود که از امتیاز میزبانی برخوردار بود. ایران در پایان ۹۰ دقیقه با چین به تساوی ۱ بر ۱ رسید و در ضربات پنالتی شانس صعود به فینال را به تلخ ترین شکل ممکن از دست داد. در آن بازی ایران با اخراج بداوی در دقیقه ۴۶ بازی ، تا پایان ۱۲۰ دقیقه ۱۰ نفره بازی کرد. تیم ایران در آن دوره یکی از قدرتمند ترین تیم های تورنمنت بود. در دیدار رده بندی ایران ۴ بر ۲ بحرین را مغلوب کرد و سوم شد.
برای نتیجه گیری بهتر نقبی هم به آمار و ارقام برانکو با تیم دینامو زاگرب ۲۰۰۸ – ۲۰۰۶ بزنیم : برانکو پس از بازگشت به کشورش سرمربی دینامو زاگرب کراوسی شد و در دو فصل و نیمی که در این تیم حضور داشت ۲ قهرمانی لیگ و ۲ قهرمانی جام حذفی بدست آورد. سال سوم و در میانه راه از این تیم جدا شد و به شاندونگ چین پیوست و حضور موفقی را در آنجا نیز داشت! جالب اینجاست شاگردان برانکو پس از جدا شدن وی نیز قهرمان شدند تا برانکو به نوعی به همراه این تیم در قهرمانی لیگ و حذفی هتریک کرده باشد. وی آمار فوق العاده ای را از خود در لیگ کرواسی بجای گذاشت. دیناموزاگرب در فصل آغازین حضور برانکو ۳۰ برد ، ۲ تساوی و تنها یک شکست را تجربه کرد و با ۸۴ گل زده و تنها ۲۲ گل خورده ، با ۹۲ امتیاز بالاتر از هایدوک ۷۲ امتیازی به قهرمانی رسید. در تیم آن سال برانکو بازیکنان سرشناسی همچون ماریو مانژوکیچ ، ادواردو داسیلوا و البته لوکا مودریچ ملقب به پرنده و کرویف بالکان ، هافبک خلاق و ستاره این روزهای کهکشانی ها ، بهترین هافبک سال ۲۰۱۷ اروپا و ششمین بازیکن برتر سال ۲۰۱۷ فیفا نیز حضور داشتند. ادواردو در این فصل با ۳۴ گل زده آماری فوق العاده بجای گذاشت. تیم برانکو در فصل ۸-۲۰۰۷ نیز به افتخار آفرینی ادامه داد. عملکرد خارق العاده ۲۶ برد ، ۴ تساوی و ۳ شکست ، ۹۱ گل زده و تنها ۳۴ گل خورده نیز آمار قابل قبولی برای این تیم بحساب می آمد. در این فصل مودریچ و مانژوکیچ روی هم رفته ۳۷ گل به ثمر رساندند.
به جرأت می توان با مثال زدن این بازیکنان و بطور اخص لوکا مودریچ که با وصف حالی که از او رفت ، معرفی خود به جهان فوتبال بعنوان یک هافبک خلاق تمام عیار و اوجگیری خود را ابتدائا مدیون این سرمربی کاربلد و با دانش در دینامو زاگرب و تیم ملی کرواسی تحت تعالیم صحیح و سختگیری های برانکو ایوانکویچ است ، به محسن مسلمان یادآور شد که این می تواند سرنوشت بهترین هافبک بازیساز و پاسور حال حاضر لیگ برتر فوتبال ایران درصورت اراده و خواست واقعی و صبوری بخرج دادن از سوی این بازیکن در سایه عمل به بایدها و نبایدهای سرمربی کنونی پرسپولیس باشد که یک نایب قهرمانی لیگ برتر که در اصل باید آن را قهرمانی سلب شده از پرسپولیس و اهدایی به استقلال خوزستان (با احترام به این باشگاه) با اعمال قانون من درآوردی تفاضل گل دانست و دو قهرمانی زودهنگام در لیگ ، سه برد در دربی پایتخت ، یک قهرمانی سوپرجام ، یک حضور در فینال غرب آسیا و قرار گرفتن در میان ۴ تیم برتر غرب و شرق لیگ قهرمانان آسیا را به همراه رکوردشکنی های پیاپی و شکستن تقریبا تمام رکوردهای ادوار لیگ برتر ایران و معرفی سه فصل آقای گل و چندین پدیده در لیگ ایران را به شاگردانش و خانواده ۴۰ میلیونی پرسپولیس و همه ایرانیان هدیه داده است. قطعا او بهتر از هرکسی علم و تجربه آن را دارد تا افت و خیز شاگردانش را بسنجد و ترکیب را بر اساس خستگی و دلزدگی ، آمادگی و سرپنجه بودن آنها و سیستم حریفان بچیند.
در سوی دیگر انتظار داشتیم بعد گذشت ۱۲ سال از جام جهانی ۲۰۰۶ ، ذره ای خلاقیت از سوی بدخواهان پرسپولیس ببینیم نه آنکه با ناتوانی و عجز و کپی برداری از بدخواهان آن روزهای تیم ملی ، همان سناریو را این بار با سرزنش برانکو بدلیل استفاده از حسین ماهینی و محسن ربیع خواه در ترکیب اصلی بدون ذکر آمار و دلیل قانع کننده ای در میان هواداران نوجوان و احساساتی پرسپولیس بازنشر کنند آنهم به خیال واهی خود مبنی بر اینکه برانکو فقط طاهری مدیر عامل برکنار شده پرسپولیس را بعنوان بزرگترین حامی خود داشته و حالا با از دست دادن او می توانند برانکو را با این سناریوی نخ نما از میدان بدر کنند تا منافع خود در باشگاه و حتی مطامع خود را در رساندن نفرات مدنظر خود به نیمکت و کادر فنی تیم زنده کنند و پرسپولیس را سالها به عقب برگردانند. اما غافل از آنکه نه تنها گرشاسبی پیش تر و تاکنون حمایت همه جانبه خود را با تمدید قرارداد پرفسور اثبات کرده است بلکه پرفسور برانکو ایوانکویچ همچنان تحت اقبال و حمایت حداکثری هواداران ۴۰ میلیونی پرسپولیس است که قدر زحمات مرد کروات د بازگرداندن شخصیت قهرمانی به پرسپولیس را دانسته و همچنان او را خط قرمز سرخ ها می دانند.
خاطره بازی با العین
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۳۹
خانم کیسه کش اشک ریز
حوصله خوندن شر ورهاتون و ندارم چون همه اش به طور مطلق از روی سوزشه
اما قول داده بودین و گفته بودین مطالب با عنوان
قهرمانی شبه ب انگیز استقلال در دولت بهار
اماده شده بود چرا چاپ نشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کلا مطالب ضد برانکو و ضد پرسپولیستون چاپ میشه؟؟؟؟
sirvan.f
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۱:۴۸
خانم شما به احتمال زیاد هم مدرسه بودید هم دانشگاه.رفتار معلم ها و استاد ها با شاگرداشون بر اساس رفتار خود شاگردا انتخاب میشه.کسی که احترام میزاره به تایم کلاس و سر وقت حاضر میشه.کسی که موبایلش رو خاموش میکنه و از خوردن و آشامیدن سر کلاس پرهیز میکنه فردا روز قطعا اگر دیر برسه و اشتباهی ازش سر برنه استاد و معلم بهش احترام میزارن.اما کسی که از اول احترام کلاس رو نگه نمیداره اگه همون اشتباه رو مرتکب بشه قطعا با برخورد جدی مواجه میشه.خانم فوتبال ایران از برانکو چیزی جز احترام و از کیروش چیزی جز یاغی گری و لات گری و اوباش بازی و بی شخصیتی ندیده.طبیعیه که رفتار افکار عمومی به عنوان استاد و معلم با برانکو و کیروش یکی نیست.که اگه یکی باشه عدالت زیر سوال رفته
حرف حساب
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۳۱
هرگز کسی را که خودش را به خواب زده نمیتوانید بیدار کنید!
علی
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۱۱
چی می گید اقای محترم.... کیروش جز بزرگی در حق این فوتبال نکرده و برانکو جز منفعت طلبی.... برانکو همون کسیه که بعد از جام جهانی که با بی لیاقتی رو نیمکتش نشسته بود، جرئت نداشت برگرده با مردم رو برو بشه... حافظه رو تقویت کنید بد نیس
۴
sirvan.f
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۸:۱۲
عزیزم من زمان اون برانکو به دنیا نیومده بودم.چون این برانکویی که شما میگید با بی لیاقتی نشسته رو نیمکت رو به یاد ندارم.عجب آدمی بوده!من یه برانکو تو ذهنمه که تیمو کرده بود ۱۵ جهان و سوم جام ملتها و قهرمان غرب آسیا رتبش تو رنکینگ جام جهانی هم از رتبه ی تیم کیروش تو برزیل بالاتر بود.به هر حال کم سنیه و شرایط خاص خودش.شما ببخش.
Hasan
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۱:۵۲
بوی تعفن از نوشته ها خانم اشک ریز بلند شد دشمنی تا کجا واقعا خجالت بکشید تا کجا لجن پراکنی برانکو عشق هوادارها پرسپولیس هست هر چقدر نوشته ها غیر منطقی شما خبرنگارنماها ادامه داشته باشه ارادت ما به این مرد بزرگ بیشتر میشه تا کی ناداوری و سکوت تا کی بی احترامی به مربی آب دریا شوره تقصیر برانکو دلار گرون شده تقصیر برانکو هوا سرد شده تقصیر برانکو
Hasan
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۱:۵۷
تا برانکو هست آب خوش از گلو استقلال و هواداراش پایین نمیره ناداوری ظلم سازمان یافته هیچ کدوم بر پرسپولیس برانکو اثر نداره پس برانکو باید نباشه تا پرسپولیس زمین بخوره حمله به برانکو
شهرام
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۰۴
سرکار خانم اساس نوع نگاه شما حرفه ای نیست و دارید به ذهن مخاطبین جهت می دهید قاعدتا منظور از سیرک کنفرانس خبری نبوده بلکه تمام سازوکار مرتبط با فضای فوتبال ایران بوده است که از قضا تبلور اعتراض عدم حضوردر کنفرانس خبری بوده لطفا به شعور مخاطبین خود کمی احترام قائل بشید و از کوچکترین امکانی برای تطهیر سایر افراد استفاده نکنید.
قطعا همه افراد برایند از خوبی و بدی هستند و هیچ کس بی عیب نیست اما بهره برداری از مطالب در راستای اهداف شخصی قطعا مطلوب نیست
soltan
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۱۲
آقای برانکو ..... کافر همه را به کیش خود پندارد !
۶
محمد
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۱۶
سیرک اون ساختاری هست که هرمعترضی رو سرکوب میکنه، سیرک جایی هست که رییس کمیته داورانش از تشخیص ساده ترین صحنه ها هم عاجزه درست مثل دوران داوریش که کم بازی گند نزده ، سیرک جایی هستش که خبرنگاراش کیلویی مطلب مینویسن و فکر میکنن هر چی گزارش طولانی تر باشه بهتره ، سیرک جایی هستش که یه سرمربی میاد میگه تو اروپا از تیم من دارن میگن ولی شما یه مقاله راجع به این مورد نمینویسین راستی خانم اشک ریزتو مقاله هاتون بگردین چرا هیچ وقت راجع به استقلال مطلب ندارین؟ من باور ندارم که نقدهای شما منصفانه و بدون غرض باشن راستی این شنیده هاتون کیه که میگه به گرشاسبی گفته برانکو که مسلمان رو نمیخواد ؟ چه قدر ساده اس ورزشی نوشتن البته برای خبرنگارایی مثل شما خانم اشک ریز که یه مطلبی بنویسین با این شکل ... شنیده ها حاکی است ... از ما نشنیده بگیرید .... یک منبع از داخل باشگاه که نخواست اسمش فاش شود .... خانم محترم تنها مربی تاریخ تیم ملی که تونسته اینقدر فاصله بین مردم و تیم ملی بندازه بدون شک کیروش بوده من یادم نمیاد اینقدر بخشی از جامعه فوتبال از تیم ملی دور بوده باشه در حالی که همیشه تیم ملی اولویت اصلی همه مردم هستش و البته این رو همیشه گفتم کیروش بزرگترین مربی هست که تا به حال وارد فوتبال ایران شده با فاصله زیاد ولی رفتارش و تیم رسانه ایش که شامل خبرنگارهایی مثل شما هستن بزرگترین خیانت رو به کیروش بزرگ کردن و میکنن
اشکان4
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۵۴
سیرک اونجایی هست که امثال تو ، تماشاچیش هستین!
۳
کامیار کاتبی
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۲۹
آها خب پس حالا جواب این سوال رو بدید:
اگر کی‌روش می‌گفت کل فضا و مناسبات فوتبال ایران شبیه سیرکه هوادارای با ادب آبی و قرمز و مربیان وطنی همیشه جویای توطئه چه بلایی سر کی‌روش می‌آوردن؟!
۲
محمد
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۵۳
اشکان4 تو راست میگی برو دوغتو بنوش
محمد
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۸:۰۱
آقای کاتبی حتما فحاشی میکردن به کیروش مشکل اصلی اینه تو فوتبال ایران که هیچکس تحمل اونیکی رو نداره. اتفاقا باید خیلی اتفاق خوبی باشه که ۱۰ تا مربی خوب تو فوتبال کشور باشن ولی ۳ تا مربی نسبتا خوب تو ایران داریم هیچکدوم اونیکی رو قبول نداره عاملشم مطمئن باش خودشون نیستن یه سری هوادارا جوششی مثل اشکان۴ هستن که میدونم اصلا متن رو کامل نخونده و خبرنگارها و تیم های رسانه ای کنار هر باشگاه و هر مربی هستن که به سرعت روابط مربی ها رو با هم خراب میکنن من تو متنمم گفتم کیروش بزرگترین مربی هست که اومده ایران ولی فدراسیون و تیم رسانه ایش بهش ضربه زدن و این همون مسیر غلطیه که الان برانکو هم توش گرفتاره و قطعا صربه میخوره ولی به طور کلی سیستم فوتبال ما واقعا شبیه سیرکه
سعید‌.هوادار
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۱۷
چقدر از پرسپولیس می نوسید آخه چقدر
اصلا قبول کردیم بابا تموم ،کار پرسپولیس تمومه
مگه شفر منچسترش نکرده پس چرا انقدر دارید پرسپولیس و می زنید
ژورنالیست ای هیچ کجای دنیا قهرمان لیگ کشورشون انقدر شما برا پرسپولیس می زنید نمی زنن والا ما قهرمانیم
به والله پرسپولیس هفتم ، نهم ، سیزدهم بود امثال استیلی عباس انصاری فرد هر بلایی به سر تیم دلشون میخواست میاوردن کجا بودید چیزی نمی نوشتید
نگران نبودید الان نگران چی هستید
فصل بعد وینفرد میاد رئال یونایتد شو قهرمان می کنه دیگه
برانکو ام میره من قول میدم
ما همون قرمز بی آزار میشیم
که گهگاهی با تیم تا ابد ده نفرمون میایم تو ده دقیقق شهر و شلوغ می کنیم و میریم...
پدرام
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۴۶
تصمیم داشتم دیگه زیر مقالات این خانم حرفی نزنم و بهش مشروعیت ندم

به خاطر همین شما رو ارجاع میدم به این مقاله


http://piroozidaily.ir/post/%D8%AE%D9%84%D8%A7%D9%82%DB%8C%D8%AA%20%D8%AD%D9%84%D9%82%D9%87%20%D9%85%D9%81%D9%82%D9%88%D8%AF%D9%87%20%D8%A8%D8%AF%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%86%20%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%BE%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%B3


یکم خلاق باشید
رجوع کنید به اتفاقات 2006
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۵۹
سرچ کنید تاریخچه تیم ملی فوتبال .. قسمت 26 ام رو ببینید تا بفهمید که برانکو فقط یک آدم منفعت طلب و ریاکار هست .
۸
رجوع کنید به اتفاقات 2006
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۵۹
سرچ کنید تاریخچه تیم ملی فوتبال .. قسمت 26 ام رو ببینید تا بفهمید که برانکو فقط یک آدم منفعت طلب و ریاکار هست .
۶ ۴
کوهیار
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۳۳
برانکو دستیار بلاژ بود..و سابقه سرمربی گری نداشت و بعد از اینکه بلاژ به بحرین و... باخت و با خفت با بهترین ستارگان ایران حذف شد. لابی دادکان دایی دستیارشو کردن سرمربی تیم بی صاحب اون زمان ایران انگار قطع الرجال بود . که کم مونده بود مقابل اردن و قطر قبل مسابقات گروهی حذف بشیم که دادکان تو ترکیب دخالت کرد و تیم رفت بالا از اون به بعد دادکان و دایی تو دعوت بازیکنان و ترکیب دخالت می کردند و برانکو فقط چشم و بله قربان میگفت و بعد نسل طلایی فوتبال ایرانو تبدیل کرده بود به عروس عربها تا گورشو گم کرد و بعد سالها بی کاری دوباره برگشت ایران و مرزهای دلالی و فسادو با ثابت بازی دادن ربیع خااار جا به جا کرد.
۹
120
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۳۷
دهنت رو ببند کیسه کش ابله تیم ملی با برانکو به رنکینگ 15 دنیا رسید بی صاحب اون تیمیه که عقابش یه روز قهره یه روز اشتی و کاپیتانش از تیمی که توش داره بازی میکنه شکایت میکنه سرمربیش هم مثل دلقک از کنار زمین باید جمع کرد.
خاطره بازی با العین
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۴۵
در جواب کیسه کشی به نام کوهیار
داری مزخرف می نویسی کمی هم مطالعه داشته باش
سوتی ندی
برانکو رو محسن صفایی فرهانی آورد نه باند به قول تو دادکان و دایی
اتفاقا دادکان وقتی اومد عذر برانکو که تازه قهرمان بوسان هم شده بود رو خواست و رفیق گرمابه و گلستانش همایون شاهرخی رو سر مربی تیم ملی کرد.بعد با فشار شخص مهر علیزاده و کفاشیان مجبور شد همایون شاهرخی رو سرپرست تیم ملی کنه و برانکو سر مربی بشه
بعد عروس عربها تو تیم ملی رو از کجات در آوردی ؟؟؟
برانکو بعد از جام جهانی رفت عروس عربهاش کجا بود ؟؟؟؟
عمو عموری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۲۳
کوهی جان این شدت از عصبیت و عقده اصلن طبیعی نیست. برانکو هم قهرمان کرواسی شده، هم قهرمان چین شده و هم قهرمان یکی از جام های عربستان که اسمش یادم نیست. بالاترین رنکیگ جهانی رو هم واسه ایران بوده. قهرمان اسیایی هم که شده. عروس عربها دیگه چه صیغه ایه؟ یه دونه عروس واسه عربها داشتیم که موهاشو ژل میزد و عکس فلان شیخ و بهمان شیخ رو زیر لباس ورزشی چاپ کرده بود و هر بازی بوسه زنان بر روی عکس قر میداد و اخرشم به خاطر چشمان تیام مهریشو هم بخشید و مونثگار شد زیر خیمه. دیگه نکته دیگه ای به ذهنم نمیرسه بابت عروس بودن. البته یه شیش تایی هم همین پارسال داشتیم که از اواسط شب تا نیم ساعت روز بعدش داشت توپ از تو دروازش درمیاورد :)
&
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۵۹
متاسفم برات خانم از توهین برانکو نوشتی اما تیتری که زدی یه توهین اشکاره! کاش دیگه هیچ وقت مطلب ننویسی دیگه داری حالمون رو بهم میزنی چرا یه بار نمیای بگی مشکلت با پرسپولیس و برانکو چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
!!!
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۰۲
اگه برانکو گفته بود تو اروپا از تیمش حرف میزنن چیکار میکردی؟ جالبه که عبرت نمیگیری از این همه توهین و نفرت پراکنی. چرا هرچی سرچ میکنم یه مطلب علیه تیم محبوبت پیدا نمیکنم که مثلا مثلا نقد کرده باشی؟ خانم بس کننننننننننن
((
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۰۴
هرهفته و هرچند روز یک بار میای مثل مار زهرپراکنی میکنی و فکر میکنی داری فضا رو علیه برانکو و تیمش مسموم میکنی؛ همیشه گفتن از کسی که دوتا کتاب خونده بترس چون فکر میکنه خیلی حالیشه. تیتری که زدی یه توهین به تمام معناست. ای کاش درباره حرکات سرمربی محبوبت همون ناجی المانیت هم مینوشتی تا متوجه بشی این تیتر بیشتر به کی میاد
___
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۰۷
خانم نقد سازنده نوشتی یه چرا ما یه دونه از این نقدهای سازنده رو درباره تیم محبوبت نمیبینیم؟ شاید ناجی المانی کارش خیلی درسته! اگه برانکو گفته بود بازی های اسیایی تیمش از بازی تیم ملی تو جام جهانی با مراکش مهمتره لابد تا الان اعدامش کرده بودین
####
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۲۰
چقدر رقت انگیزی زن! الان مثلا دلسوز شدی؟ این توهین ها،تهمت ها و تحقیرها کی قراره تموم بشه؟ حرف برانکو بدتر از این بود که بگه بازی تیمش مهمتر از بازی ایران مراکشه؟ اشتباهات داوری رو نمیبینی؟؟؟؟؟ یادتون رفته بازی العین کیسه چه هوچی گری راه انداخته بودین ولی بازی برگشت همه تون لال مونی گرفتین؟به والله با این نفرت پراکنی ها نه تیمت بزرگ میشه نه این حقیقت که سرمربی محبوبت یه شومنه تغییری میکنه
110
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۲۵
یه حرکت هماهنگ از طرف کیسه کشا شروع شده واسه محروم کردن برانکو و پرت کردن حواس مردم از مصاحبه مطهری مربی پیکان.چون میخوان شفر رو به هرقیمتی نگه دارن، میخوان فعلا از هر گزندی حفظش کنن یادتون نره اولین بار الهامی سرپرست صبا به منصوریان شومن گفته بود و به مرور واسه همه ثابت شد طرف این اخریا وسط زمین فاتحه هم میخوند!و حالا مصاحبه مطهری!اما نمیدونن کمیته اخلاق قبلا برانکو رو به خاطر نشناختن دستیار کیروش و کمیته انضباطی به خاطر حرف هایی که برانکو گفت توی ذهنم هست احضار کرده بود ولی هنوز مثلا حکم شکستن صندلی ورزشگاه ذوب اهن توسط کیسه های فرهیخته نیومده یا نویسنده اشاره نمیکنه به حرکات سخیف سرمربی دوست داشتنیش کنار زمین یا اون مصاحبه که بازی های تیمش رو از بازی های جام جهانی مهمتر دونست. باشه خانم تو خوبی! ما هم اصلا نفهمیدیم هدفت چیه
هومن
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۲۶
بالاخره اون شام و نهار هایی که برانکو به خبرنگارا داده یه جا باید به دردش بخورن
۶
دیپلم ردی فسور
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۲۶
از توهمات و خرفتی برانکو همین بس که مدرک تحصیلیش دیپلم ردیه ولی خودشو پرفسور و داداش پیر و بی سواد و بی کارشو دکتر می نامه
۴ ۱
ًًQQ
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۳۹
دیگه به جوانی و سواد شوفرشومن و پسرش و بدنساز 500 کیلوییش ببخش کیسه کش سفیه
فریومد
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۳۹
دوستان برانکوپرست که از خشم خون خونتان را میخورد ازینکه به مقدساتتان از گل نازک تر گفته شده نگران نباشید و کمی اب خنک بنوشید که فدائیان برانکو شعار السلام علیک یا برانکو گویان و با چشمانی از کاسه خون و دشنه های انتقام بزودی جوابیه می نویسند و لب اللباب این نوچه های بی سروپا هم اینست غلط کرده کسی که به بت بزرگمان کوچکترین نقدی بکند برانکو فرموده فوتبال ایران سیرک است درست فرموده گونه های سرخ ما را ببین ما دلقکان این سیرکیم !!!
۴ ۳
علی
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۰۴
اتفاقا ازاین ناراحتیم که به پدر شما کیسه کشا توهین شده
سوت بلبلی
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۱۴
مدتهاست این خانم داره به پرسپولیس، هواداراش،سرمربیش و پیشکسوتانش بی شرمانه و هتاکانه توهین میکنه و تهمت میزنه ولی هربار زودتر از بار قبل مقالاتش دوباره منتشر میشه. ما حتی لقب حرامزاده(که زیبنده نسبت دهنده اش هست) رو هم شنیدیم
فریومد
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۱:۵۸
پیشگوئیم بوقوع پیوست نکته به نکته مو به مو !!
مارال
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۴۰
بعضی از حرفاش درستن اما چون ایشون برا همه هوادارا شناخته شده است همون ی ذره ام نباید قبولش داشت چون اینا فقط میخوان باشگاه و به حاشیه بکشن!
۵
اشکان4
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۴۰
عالی بود همه حرف دل من بود
یه گروه یا بهتر بگم لیدر ! حقوق بگیر هستن تو این سایت که هر مطلبی علیه برانکو باشه ،نویسنده مطلبش رو میزنن و می کوبن و هجمه بر علیه ش ایجاد می کنن
یه عده هم از هوادارای احساسی توی این موج کاذب می افتن
ولی اینطور که به نظر میاد نظر افکار عمومی دربین هواداران پرسپولیس بیشتر انتقادیه تا تشویقی
فقط خواستم به این حقوق بگیرا بگم فکر نکنن کسی نمی فهمه!
۳ ۱
مارال
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۴۰
اشکان خدایی اگه ی نویسنده این همه از باشگاه تو انتقاد میکرد و فقط قصدش به حاشیه کشیدن باشگاه بود اونم تو این اوضاع که پرسپولیس ی کم افت کرده و نیاز به حمایت داره باز اینو میگفتی ؟!
۴
مهدی
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۴۳
خدا وکیلی این نویسنده بیسواد رو از کجا گیر آوردید؟ کل هنرش اینه که مجیز کیروش رو بگه، دروغ هم که فراوون میگه. جالبه که میگه اگه کیروش مثلا گفته بود سیرک ال میشد و بل!!! کیروش کل فوتبال ما رو قهوه ای کرد و از فحاشی و توهین و بی احترامی چیزی کم نزاشت و هیچ اتفاقی نیفتاد بعد این خانم همه چی رو برعکس میکنه.
بیسوادی و دیگر هیچ....
اشکان4
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۴۳
یه عده هم هستن فکر می کنن حالا از برانکو انتقاد بشه،باشگاه اخراجش می کنه ناصر ممد خانی میشه سرمربی پرسپولیس!
۳
فکاهی تلخ
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۴۹
در جاییکه همه مثل هم فکر میکنند هیچ کس آنچنان که باید فکر نمیکند
واقعا جای تامل داره که چرا هواداران سرخابی اینقدر تعصب کورکورانه دارند نسبت به تیم های رنگیشان که حتی متوجه افت فاحش تیم قهرمان لیگ برتر نسبت به دو فصل پیشش نیستند گویی آن روحیه جاه طلبی و انگیزه ذهنی القا شده توسط مربی به تیم را باید حلقه گمشده پرسپولیس این فصل دانست جایی که باوجود قهرمانی زودهنگام از بازیهای هیجان انگیز دو فصل پیش خبری نیست و برانکوی پرفسور با ناسپاسی تمام و حتی کم هوشی با از دست دادن بازیکنان موثرش به دلایل مختلف و لجبازی کودکانه اش که برند شخصیتی این مرد کروات است بر سر بازی دادن یا ندادن مهر هایی خاص سعی درنابودی این تیم پرمهره مدعی بالقوه این سیرک مورد نظرش دارد
۳ ۱
!!!
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۱۷
اقاجون، داداچ، فرد محترم!!!! برانکو تو تیم می مونه و شماها هم باید سقف ارزوهاتون دومی باشه والسلام
AVA-86
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۴۹
یعنی یکی توی این سایت آی اسپورت نیست بیاد به مخاطباش توضیح بده برای چی هفته ایی یه بار یه مقاله بی سروته از این خانم توی سایت کارمیشه؟
و.ب
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۳:۵۹
«بهلول را گفتند که فلانی هنگام تلاوت قرآن چنان از خود بیخود میشود که نقش برزمین شده و غش میکندبهلول گفت:او را برسر دیوار بلندی بگذارید تا تلاوت کند اگر غش کرد،در عمل خود صالح است» خانم نویسنده شما هروقت تونستی همین مقدار دلسوزی (مثلا) صادقانه و نقد(مثلا) منصفانه رو نسبت به کیروش، به تیم محبوبت و ناجی المانیش هم داشته باشی بیا ببینیم چی میگی پس تا اون موقع ژست دلسوزی و انصاف و اینده نگری رو بذار کنار و به دور و برت بیشتر نگاه کن یقینا حوالی کنار خط زمین فوتبال حواشی بیشتری و سوژه های داغ تری پیدا میکنی.
nima bagheri
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۴۶
نوشته عالی ای بود برانکو داره به یه دلقک در این سیرک فوتبال ایران تبدیل میشه و به قول همون هاینریش بل «عقاید یک دلقک»
۲ ۱
***
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۲۰
البته قبلا دلقک زیاد دیدیم از اون نوعی که وسط زمین فاتحه میخوند تا این یکی که با گل زدن تیمش چنان از خود بیخود میشه که میره با سرمربی حریف کری میخونه و ادااطوار درمیاره!
ننگ بر موزامبيک، سلام بر کرواسی!
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۴۷
اگه مردهای ايرانی نصف همين خانوم انصاف و منطق داشتن
کلامون انقد پس معرکه نبود.
۲
کریم
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۰۱
#نه به نوشته های رنگی و مرخرف
فرزاد مهریار
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۱۷
خانم شقایق اشک ریز
با عرض سلام اگرچه دیگر نفسی نمانده...
باز هم اهانت سخیف شما به برانکو که نشان از عمق نفرت و عداوت و البته درماندگی و با عرض معذرت حقد و حقارت شما دارد ، باعث خشم و ناراحتی شد . در حالی که برانکو آشکارا حضور در کنفرانس مطبوعاتی و زیر تیغ رفتن به خاطر باخت پرسپولیس در روزی که اشتباهات فاجعه بار داوری از طرف داوری که زمزمه هایی از روابط ناسالمش با برخی افراد آشکارا به گوش می رسد را سیرک خواند ، توپخانه رسانه ای نزدیک به کارلوس کی‌روش با همراهی خبرنگاران ناجوانمرد هوادار استقلال با وارونه نشان دادن حرفهای برانکو ، آن را سیرک خواندن کل فوتبال ایران نشان دادند و مانند شعبان جعفری ، تاج‌بخش! اعظم ، شروع به عربده کشی های به ظاهر میهن پرستانه کردند . شما هم مربی مظلوم پرسپولیس را دلقک خواندید تا ضربه آخر را محکم تر بزنید . خانم اشک ریز ، واقعا دفاع از شما کاربری نهایت مشکلی شده . شما ناجوانمردانه اهانت می کنید ، چندین بار هم به زشت ترین وجه ممکن اون رو تکرار می کنید و سپس شهید نمایی می کنید . اگر عقده گشایی رسانه ای نامش آزادی بیان است پس به ما هم حق بدهید با تند ترین کلمات (نه فحاشی و اهانت و بی ادبی بر خلاف شما که هر سه را مجاز می دانید) به شما بتازیم . جدا از این حجم لجن پراکنی شما متحیرم . مانده ام از این حجم از خاک پاشیدن به چشم هواداران پرسپولیس چه عایدی نصیب شما می شود؟ هر چه هست دیگر نه نفسی مانده است و نه دلی...
۷
حامد
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۱۷
عقاید یک دلقک*

باز هم مطلبی مغرضانه، فاقد پشتوانه علمی و بی بهره از دانش و آگاهی از سرکار خانم اشک ریز!

*نام کتابی از هاینریش بل
.....
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۲۳
خوشم میاد جرات نداری تو طرفداری از این متنا بزاری
nima bagheri
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۳۶
نوشته عالی ای بود برانکو داره به یه دلقک در این سیرک فوتبال ایران تبدیل میشه و به قول همون هاینریش بل «عقاید یک دلقک»
۱
Amir_r
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۱۲
از این مطلب بوی روسیه میاد روسیه خوش بگذره
اشکان4
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۱۳
چهارتا کامنت گذاشتم هیچ کدوم منتشر نشد
هرکی هستی خیلی خری!
۵ ۱
محمد
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۸:۱۰
شما که اینهمه به همه میتازی و ادعای فرهنگ و درک و فهم داری و خودت رو عاقل و بقیه رو نادون میدونی خوشحالم که نطرات حاوی توهینهاتو چاپ کردن تا همه ببینن کسی که ادعای ادب میکنه چه جور انسانیه کامنتهاتون نشون‌دهنده میزان درک و منطق شما هستش
شقايق اشك نريز
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۲۶
شقايق اشك ريز
سعى در القاى ذهنيت منفى در تفكر هواداران تشنه ى توهم دشمن برانكو و على كردمى دارد
شقايق اشك ريز از نون والقلم برداشتت بد بوده
فكر كرده يعنى نون تو قلم فروشى هستش
شقايق اشك ريز دوباره مث قضيه ى على كريمى و اون نوشته ى مضحكى كه درباره ى جادوگر نوشته بود بازم به عجز و لكنت نوشتارى ميفته
شقايق اشك ريز هنوز نتونسته قبول كنه ٣ساله تنها سهم تيمش از فوتبال ايران فقط و فقط دو دربى بوده و بس
شقايق اشك ريز نميدونه اگه اين عملكرد مثبت و سازنده ى پروفسور كروات نبود
به جام پيرمرد نسل هيتلر كه نتايج خوبش رو سپر ياوه گويى و فالش خوندن كرده،بايد به على منصوريان ها و شومن بازي ها دلشو خوش ميكرد
شقايق اشك ريز يك سپر بلا براى افرادى هستش كه خودشم ميدونه
سعى كنيد مثل شقايق اشك ريز نباشيد
بانو اشك ريز،ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ مَا أَنْتَ بِنِعْمَةِ رَبِّكَ بِمَجْنُونٍ (نون و قسم به قلم و آنچه مينويسند،كه تو به لطف پروردگارت ديوانه نيستى)
تفسير كلام خدا به عهده ى شايق ها و سپرهايى كه منافع شخصى و سفرهاى ورزشى را به عدالت قلم و صداقت كلام توجيح مي دهند
شقايق اشك نريز
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۲۶
شقايق اشك ريز
سعى در القاى ذهنيت منفى در تفكر هواداران تشنه ى توهم دشمن برانكو و على كردمى دارد
شقايق اشك ريز از نون والقلم برداشتت بد بوده
فكر كرده يعنى نون تو قلم فروشى هستش
شقايق اشك ريز دوباره مث قضيه ى على كريمى و اون نوشته ى مضحكى كه درباره ى جادوگر نوشته بود بازم به عجز و لكنت نوشتارى ميفته
شقايق اشك ريز هنوز نتونسته قبول كنه ٣ساله تنها سهم تيمش از فوتبال ايران فقط و فقط دو دربى بوده و بس
شقايق اشك ريز نميدونه اگه اين عملكرد مثبت و سازنده ى پروفسور كروات نبود
به جام پيرمرد نسل هيتلر كه نتايج خوبش رو سپر ياوه گويى و فالش خوندن كرده،بايد به على منصوريان ها و شومن بازي ها دلشو خوش ميكرد
شقايق اشك ريز يك سپر بلا براى افرادى هستش كه خودشم ميدونه
سعى كنيد مثل شقايق اشك ريز نباشيد
بانو اشك ريز،ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ مَا أَنْتَ بِنِعْمَةِ رَبِّكَ بِمَجْنُونٍ (نون و قسم به قلم و آنچه مينويسند،كه تو به لطف پروردگارت ديوانه نيستى)
تفسير كلام خدا به عهده ى شايق ها و سپرهايى كه منافع شخصى و سفرهاى ورزشى را به عدالت قلم و صداقت كلام توجيح مي دهند
محمد غ
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۴۷
شقايق جان ، اوكي ، قبول ، برانكو بده ، دانش فنيش كمه
اصلا خوب نيست ، خيلي بد صحبت ميكنه
با هوادارا لج ميكنه ، با بازيكنا لج ميكنه ، فوتبال رامين دردانه كيروش رو نابود كرد ، بازيكن نا اماده تحويل تيم ملي داد
اصن بهونه گيره با همه چيز قهر ميكنه
سر هر داستاني دعوا ميكنه
حتي فصل اول كه تيم مدير نداشت
باشگاه پول نداشت
بازيكن نداشت
با ٧-٨ نفر تمرين رو شروع نكرد
گفت حتما بايد واسم بهترين امكانات روبياريد
تا نياريد تمرين نميكنم
كفت بايد طارمي باشه ، عاليشاه باشه
تمرين ها رو شروع نكرد
تمرين رو به خاطر پول تعطيل ميكرد
با همه درگير ميشد
الانم بخدااا قسم همين ادم يه دنده و لجباز و بدون دانش
شده كابوسِ تو و اربابت كيروش
به والله كه كيروش رو اون ٢ ميليون دلار جام ملت ها حساب باز كرده
شما هم رو پولي كه كيروش بهتون ميده
تا ربط و بي ربط برانكو رو بكوبيد
داداچ كيروش سرمربي ايران تو حام ملت هاست
خيالت راحت
شما فشار نيار به خودت ، كم برانكو رو خراب كن
يه روز علي كريمي رو خراب ميكني تو حمايت از كيروش
يه روزم برانكو
دو نفر اگه تو اين فوتبال خيلي تاثير داشتن بعد از انقلاب همين دو تان كه توووووو اونارم نقد ميكني ، بيچاره ها
بس
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۲۶
تنها نویسنده ای که نوشته هاش ارزش خوندن داره.
خسته نباشی.
۳
REAL
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۲۸
دقیقه 32 بازی ذوب اهن - پرسپولیس حسینی بازیکن تیم ذوب که چند دقیقه قبل کارت زرد گرفته بود بی محابا و بدون ترس خطای شدیدی انجام میده و زرگر قاطعانه میگه برخوردی نبود درحالیکه باید اخراج میشد بیشتر از 90 دقیقه تو زمین باقی می مونه و 2 تا پاس گل میده! درحالیکه یه ادم با بینایی 5% هم میتونست تشخیص بده روی نوراللهی خطا شده داور چنین اعتقادی نداره و همون توپ میشه گل! درحالیکه احمدزاده به شدت بین بازیکنان ذوب پرس میشه باز داور اعتقادی به خطا نداره! این اگه سیرک نیست چیه؟ برانکو مشخصا از این بازی حرف زده ولی شما ذوق زده و دستپاچه با دریدگی و هتاکی همیشگی اینو به کل فوتبال تعمیم دادی،تحلیل کردی و نتیجه گرفتی! و زمینه رو برای هتاکی و توهین یه عده ادم معلوم الحال به برانکو فراهم کردی؛ کسی که همیشه مسئولیت پذیر بوده و هیچ وقت ناکامی هاش رو توجیح نکرده ولی یه جایی،یه زمانی دیگه ادم کم میاره یعنی شک میکنه که مگه ممکنه این همه اشتباه سهوی باشه؟ اینکه این جمله برانکو رو کردی پیرهن عثمان نهایت دنائت تو رو میرسونه کاش دیگه هیچ وقت ننویسی
8888
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۴۳
خانم خجالت بکش هرچند وقت یه بار با بهانه های واهی میای علیه برانکو مطلب مینویسی و میدان رو واسه توهین یه عده باز میذاری
اراس
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۴۵
در جواب این نویسنده فقط باید گفت« ومکروا و مکرالله والله خیرالماکرین» انشالله که مکر و حیله تون به خودتون و تیم موردعلاقه تون برمیگرده
حسین بیاتی
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۰۴
به قول علی کریمی کسی که قلمش رو براحتب میفروشه چیراب دیگه رو هم‌میفروشه
Ali
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۲:۵۶
کیروش❤️❤️❤️
۱
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۹:۱۰

خانم اشک ریز گرامی!
خیلی فکر کردم خیلی زیاد ، خیلی زیاد!

به این فکر کردم که چرا وقتی از برانکو گفته می شود ، مقابله صورت می گیرد و
هنگامی که از کی روش بحث می شود ، حالت تهاجمی می گیریم.
چرا وقتی چیزی گفته می شود نگاه می کنیم چه کسی دارد می گوید ،
تلویزیون باشد حتما خلافش درست است ، کیهان باشد ، اووووف ،
روءسای ورزشی و سیاسی چیزی بگویند ، اصلا به حساب نمی آید ولو اینکه راست باشد .
هرگز به اینکه چرا اگر فلان حرف را چون فلانی دارد می گوید پس دروغ است و غرض و مرضی در آن است ، فکر کرده اید؟
الان حتی یک گزارش واقعی را ممکن است درصد زیادی از مردم باور نکنند؛

بی اعتمادی!
چرا؟
دارم فکر میکنم آیا اصلا لازم است که ما افراد را مقابل هم ببینیم ؟
آیا واقعا مربیان داخلی با مربیان خارجی مخاصمه دارند؟
آیا اجبارا برانکو و کی روش در جهت مخالف هم قرار دارند؟
آیا رسانه ها آنچه مردم می خواهند را نمی گویند ؟
اصلا آیا باید آن چه که ما می خواهیم را بگویید؟
آیا رسانه ها آنچه هست را منعکس میکنند؟
واقعا نمی دانم ؟
القاء کردن دشمنی و تردید و شک ، گناه بزرگی است که نسبت به این مردم شریف صورت گرفته که دائم احساسش میکنیم.

به نظر من برای اینکه بگوییم فلانی خوب است لازم نیست بگوییم فلانی بد است.
ممکن است دو نفر آدم ، خیلی خوب باشند ولی قرارنیست این دو نفر لزوما عاشق هم باشند !

اشتباه شما و ما و خیلی دیگر از دوستان کار بر و رسانه ای قرار دادن این دو مربی خدمتگژار در مقابل هم است، دو مربی که هریک در مواقعی بزرگترین خوشحالی ها را بما هدیه دادند ،
چطوری می شود فراموش کرد خدماتی که کی روش به فوتبال ما ارائه داد؟

چطوری میشود منکر شد خوشحالی و روح و طراوتی که برانکو با پرسپولیس در مدت این سه سال به لیگ و فوتبال باشگاهی ما ارزانی داشت!

رویکرد باشگاههای ما به شفر و کرانچار و ساغلار ما حصل دید بهتریست که برانکو ایجاد کرده
مربی سختکوشی که اهل حاشیه نیست و دقیقا به همین دلیل در جو متشنج و پر تلاطم و کدورت ، واقعا اذیت می شود.
برانکو ذاتش آرام و متین است ، در آرامش می تواند بدرخشد ، پشتیبان قوی داشته باشد ، به راحتی به جام جهانی می رود .

با طاهری که بود ، آب از آب تکان نمی خورد و دیدیم که چقدر تواناست.

بله!
کسی که عادت ندارد عصبانی شود ،
ندیدیم حرف بد بزند ،
سراغ نداریم دور از آداب رفتار کرده باشد؛
وقتی یکبار به کنفرانس نرود مثل توپ صدا می دهد،
یکبار بگوید سیرک ، آخ آخ !
و یکبار کنار زمین با داورانی که دیوانه اش کرده بودند ، فریاد کند ، وای وای!

یکبار گفت سوریه ی جنگ زده ، شد ضرب المثل!
بله!
من تا امروز به فرزند سیزده ساله ام یک "تو" نگفتم اما یکبار که خیلی عصبانی شده بودم ؛ گفتم که اخلاقت بد شده ، اصلا مزخرف شده!!!
بلافاصله به مادرم زنگ زد و گلایه کرد (با گریه) که بچه ات حرف زشت به من زد!!!
و مادرم که آبرو برای من نگذاشت( اون موقع چهل و چهار سالم بود)

این احساس در من دست کم قوت گرفت که آیا رسانه ها و ما مترصد یک لحظه ای هستیم که برانکو حرف مخالف با اخلاقش بگوید ،
مترصد یک عصبانیت کوتاه و اما طبیعی ایشانیم تا به همه ی عالم و ادم زنگ بزنیم که چه اتفاق نابهنجاری رخ داده!

و مخالفان کی روش ، از ساده ترین و رساترین جمله اش تفسیرها درست کنند ؛
همینطورنیست؟
اینقدر به فاصله ی کم نوشتن این مقاله از سوی شما ، فکر تلافی کردن و مچ گیری کردن را تقویت کرده!
اینکه سیرک گفتن جناب برانکو را بلافاصله در جواب خیل کامنتهای مقاله ی قبلی تان ، علم کرده اید؟
این بد است و پذیرش را از سمت کاربران سخت می کند ، اصولا تلافی کردن را دوست ندارم و انتقام گرفتن را نشانه ی ضعف می دانم.

بخدا قسم برانکو و کی روش مقابل هم نیستند ، دو فرد مسئولی هستند با دو خلق و خوی متفاوت!
میان این دو مربی با مسئولیت بسیار خطیر ، در طول این سه سال ، یک یا دو یا سه مورد اختلاف بوجود آمده ، که بسیار طبیعی ولی بسیار هم ناچیز است.
کی روش اخلاقی دارد که با جنگ و کشمکش و آشوب هم می تواند پیش برود ولی برانکو ، ذاتا انسان آرام و متین و پرتلاشی است.

آشوب کردن اطراف برانکو بهر وسیله ای خیانت به باشگاه و هواداران ملیونی اش است ، می خواهد حسین هدایتی باشد یا بهروز رهبری فرد یا مسلمان و اجمدزاده یا رسانه ها
و رسانه ها و کارشناسان بیشترین سهم را در القای بدبینی و واقعیت گریزی هواداران فوتبال داشتند و دارند.
این مقاله در جواب آن مقاله و این حرف در جواب آن حرف ؛
بی اخلاقی و بد اخلاقی رسانه ای و رفتاری شایع شده و خیلی هایش به گردن کسانی است که با تخریب خوبیهای دیگران ، همه چیز را تار جلوه دادند تا امروز مردم و هواداران حرف راست را هم نپذیرند حتی اگر به ضررشان باشد.
دیگر ادامه ندهیم ،
فوتبال چیزیست که ما پریشب دیدیم ،
لیورپول و رم و صلاح و تواضع و قدرشناسی و شرمی که در چشمان صلاح از زدن گلهایش ، دیدیم.

"فوتبال به انسانیت نزدیکتر است تا دشمنی و انتقام!"


۶ ۱
فرزاد مهریار
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۴۵
چی نوشتی مرد . دمت گرم و سرت سبز و دلت خوش...
اشکم رو درآوردی...
۳
پرسپولیس آریایی
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۵۴
علی آقا کریمی به صراحت گفت شغل شما چیه خانم اشکریز. کسی قلم فروشی کنه به هر کار دیگه ای هم دست میزنه. رسوای عالم شدید خوشبختانه
۱
پرسپولیس آریایی
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۵۷
سگ خانگی برانکو شرف داره به تیم تازه تاسیس استقلال و کل هوادارای کم تعدادش.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر