فهرست
زنگ خطر سپاهان برای مدعیان؛ تیمی با 9 قهرمان و 18 قهرمانی
زنگ خطر سپاهان برای مدعیان؛ تیمی با 9 قهرمان و 18 قهرمانی

زنگ خطر سپاهان برای مدعیان؛ تیمی با 9 قهرمان و 18 قهرمانی

آی اسپورت – دو پیروزی دقیقه نودی مقابل تراکتورسازی و پرسپولیس، سپاهان را دوباره به یکی از مدعیان اصلی قهرمانی تبدیل کرد. تیمی که در سال‌های اخیر نشان داده DNA قهرمانی را در خونش دارد و هیچوقت از بین گزینه‌های رسیدن به جام حذف نمی‌شود.

با وجود جدایی بازیکنانی مثل رحمتی، حسینی، بنگر، عمادرضا و توره، سه قهرمانی پیاپی سپاهان در لیگ‌های نهم، دهم و یازدهم باعث شده بسیاری از بازیکنان این تیم تجربه قهرمانی در لیگ برتر را داشته باشند. محرم نویدکیا کاپیتان سپاهان با 4 قهرمانی در کنار جلال حسینی و مهدی رحمتی پرافتخارترین بازیکن لیگ برتر است و هادی عقیلی، رحمان احمدی، احسان حاج‌صفی، حسین پاپی و جواهیر سوکای هم قبلا با سپاهان قهرمان لیگ برتر شده‌اند. احمدی علاوه بر سپاهان، با سایپا هم سابقه قهرمانی در لیگ برتر را دارد.

سپاهان علاوه بر ستاره‌های خودش، این فصل 3 ستاره فولاد قهرمان فصل گذشته لیگ برتر را هم جذب کرد. لوسیانو پریرا و عبدالله کرمی اول فصل با سپاهان قرارداد بستند و حسین فرکی اواسط لیگ جانشین زلاتکو کرانچار شد.

حضور 9 قهرمان لیگ برتر در یک تیم، نشان می‌دهد سپاهانی‌ها روش قهرمان شدن را کاملا بلد هستند. در بین رقبای سپاهان، تراکتورسازی فقط یک قهرمان لیگ دارد. آندرانیک تیموریان که نیم فصل به این تیم پیوست. در تیم جوان نفت غلامرضا رضایی، پادوانی و مبعلی قبلا با فولاد قهرمان لیگ برتر شده‌اند و فقط فولادی که فصل پیش قهرمان لیگ برتر شد تعداد قهرمان‌های بیشتری از سپاهان دارد. قهرمان‌هایی که بسیاری از آن‌ها مثل بختیار رحمانی، سروش رفیعی، شهاب کرمی و سروش سعیدی نمی‌توانند برای فولاد بازی کنند و فقط نام‌شان در لیست این تیم دیده می‌شود.

 

سپاهانی‌هایی که با این تیم قهرمان لیگ برتر شده‌اند

محرم نویدکیا (4 بار)

حسین پاپی (3 بار)

هادی عقیلی (2 بار)

احسان حاج‌صفی (2 بار)

جواهیر سوکای (یک بار)

 

سپاهانی‌هایی که با تیم دیگری قهرمان لیگ برتر شده‌اند

حسین فرکی (فولاد)

عبدالله کرمی (فولاد)

لوسیانو پریرا (فولاد)

 

سپاهانی‌هایی که هم با سپاهان و هم با تیمی دیگر قهرمان لیگ برتر شده‌اند

رحمان احمدی (سپاهان 2 بار، سایپا)

  ۱  
آی اسپورت
2015-04-18 12:22:30
نظر دهید

۱ نظر
-
شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۴، ۱۵:۱۶
اقا اینقدر تاریخ فوتبال ایران رو سانسور نکنید و همه امار رو بر اساس 13 سال لیگ برتر نذارید مگه فوتبال ما فقط همین 13 سال لیگ برتر بوده ؟؟ پس چرا وقتی آمار تیم ملی رو میذارید از ابتدا امار میدید ولی واسه باشگاهی دهه 50 و 60 و 70 رو فراموش میکنید پرسپولیس با 9 قهرمانی لیگ پر افتخار ترین تیم ایران تو لیگه و بعد از اون استقلال با 8 قهرمانی و سپاهان فقط 3 قهرمانی داره چرا تاریخ فوتبال ایران رو به نفع تیمهای کم افتخاری همچون سپاهان سانسور میکنید ؟؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر