فهرست
نکته روز: تراکتورسازی قهرمان نمی‌شود اگر...
نکته روز: تراکتورسازی قهرمان نمی‌شود اگر...

نکته روز: تراکتورسازی قهرمان نمی‌شود اگر...

آی‌اسپورت- با مروری سطحی به جدول لیگ برتر می‌توان کار ساده پرشورهای تبریزی برای به دست آوردن جام را دریافت. تراکتورسازی در این چهار هفته، باید در دربی تبریز به میدان برود که کسب این سه امتیاز خیلی دور از دسترس تونی نیست. این تیم فقط کافی است در آخرین دیدار لیگ چهاردهم بازی را در یادگار امام به نفت تهران واگذار نکند تا قهرمان شود.

اما تراکتورسازی در چهار دیدار انتهایی نیم فصل نخست، تنها 4 امتیاز کسب کرده بود. اگر تیم‌های مدعی، این چهار دیدار مانده تا پایان لیگ را به مانند نیم فصل نخست امتیاز جمع کنند، باید منتظر قهرمانی علیرضا منصوریان باشیم؛ نه مرد سیبیلوی لیگ !

 نکته جالب هم امتیاز شدن تیم‌های تراکتورسازی، سپاهان و فولاد خوزستان است که بازی رودررو و تفاضل گل، تیم آسیایی لیگ را تعیین می‌کند. البته اگر نفت تهران قهرمان جام حذفی شود تعیین سهمیه‌های آسیایی ساده‌تر می‌شود.

 

استقلال؛ جام پَر، سهمیه پَر، امیر پَر پَر

استقلال در مجموع بازی با پدیده، صبای قم، تراکتورسازی و پرسپولیس سه امتیاز کسب کرد. با این حساب باید قلعه‌نویی در این فصل هم روی رتبه پنجم یا پایین‌تر حساب باز کند. یعنی خداحافظ سهمیه.

 

نفت تهران؛ جام در دستان پسرِ آبی

شاگردان علیرضا منصوریان با ملوان مساوی کردند اما پس از آن تیم‌های پدیده، صبای قم و تراکتورسازی را از پیش روی برداشتند و در سه هفته آخر لیگ، سه برد کسب کردند. اگر نفت تهران بتواند این نتیجه را در دور برگشت هم تکرار کند قهرمانی لیگ را باید به نام آنها بزنیم.

 

سپاهان اصفهان؛ حسین آقا سهمیه واس ماس!

سپاهان هفته دوازدهم از راه‌آهن شکست خورده بود. پس از آن استقلال خوزستان و نفت‌مسجدسلیمان را شکست داد و در هفته آخر نیم فصل هم مجید جلالی را در کرج متوقف کرد.

 

فولاد خوزستان؛ در انتظارِ معجزه

دراگان اسکوچیچ ابتدا یحیی را شکست داده بود. پس از آن در اهواز، شاگردان سابقش را برد. در هفته چهاردهم با پدیده مساوی کرد و سرانجام با شکست خانگی مقابل صبای قم، نیم فصل را به پایان رساند.  نتایجی که سهمیه را به خوزستانی‌ها هدیه می‌دهد.

 

تراکتورسازی؛ مستر سیلییو قهرمان نمی‌شود اگر...

در هفته‌های دوازدهم و پانزدهم، سرخ‌پوشان تبریزی مغلوب پیکان و نفت تهران شدند. دربی تبریز را با برد پشت سر گذاشتند و مقابل استقلال هم متوقف شدند. تونی اگر می‌خواهد قهرمان لیگ شود باید نتایج خوب تراکتورسازی را ادامه دهد.

 

     
آی اسپورت
2015-04-18 12:49:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر