فهرست
کلوزآپ: علیمنصور؛ دوایی که درد دارد!
کلوزآپ: علیمنصور؛ دوایی که درد دارد!

کلوزآپ: علیمنصور؛ دوایی که درد دارد!

آی اسپورت- تا پیش از مسابقه خانگی با فولاد، همه چیز آرام بود و منصوریان حق داشت که خوشحال باشد. صدرنشینی در لیگ، صدرنشینی در آسیا و 19 هفته بی شکست در رقابت های لیگ برتر، اتفاق های محشری بودند که نفت به واسطه آن ها مورد ستایش قرار می گرفت. بنرها شهر به شهر و استادیوم به استادیوم با سرمربیِ جوان می رفتند تا او را جانشین امیر قلعه نویی معرفی کنند. حتی صفحه ویکی پدیای او نیز، از حالا نام او را به عنوان سرمربی فصل بعد استقلال درج کرده بود که ناگهان «دوای دردِ آبی» نیز صاحب دردهایی در نتیجه گرفتن شد. منصوریان، نبرد حساس با یکی از مدعیان قهرمانی را در شرایطی واگذار کرد، که سرمربی حریف یکی از تنها آلترناتیوهای او برای نیمکت فصل بعد استقلال بود.

شکست در دیدار با فولاد، می توانست یک اتفاق مقطعی برای نفت باشد. آن ها بعد از این باخت هم صدر جدول را از دست ندادند و هنوز این شانس را داشتند که با برتری در زمین ذوب، رده اول را برای خودشان حفظ کنند. مسابقه فولادشهر اما تبدیل به یک کابوس تمام عیار برای نفتی ها شد. آن ها خیلی زود 3 گل از ذوب خوردند و در نهایت مسابقه را با نتیجه 5-3 واگذار کردند تا صدر جدول رده بندی و بخت اول قهرمانی را از کف بدهند. عجیب تر از شکست برابر تیمِ جوان و باانگیزه یحیی، مصاحبه بعد از مسابقه منصوریان بود. جایی که سرمربی آرام و منطقی همه این هفته، حالا اختلاف ارتفاع تهران و فولادشهر را دلیل شکست تیمش می دانست و تاکید می کرد که نیمه مربیان را برده است! آن هم در حالی که نیمه دوم مسابقه با تساوی دو بر دو به پایان رسیده بود.

نه پاسِ همدان و نه تیم ملی زیر 23 سال، فرصت های ایده آلی برای محک زدن توان مربیگری علیمنصور نبودند. او در لیگ چهاردهم با نفت اما این فرصت را به دست آورد و تا هفته بیست و پنجم، تصویری درخشان از خودش به عنوان یک مربی ارائه کرد. بخش مهمی از داشته های فصل او اما ممکن است در روزهای پیش رو از دست بروند. نفت که حالا در رده دوم جدول رده بندی قرار دارد، در 4 هفته پیش رو در خانه میزبان ملوان و صبا و خارج از خانه، با پدیده و تراکتور مسابقه خواهد داد. اگر روند شکست های تیم زردپوش به پایان برسد و آن ها هر سه بازی پیش رو با موفقیت به پایان ببرند، جدال با تراکتور احتمالا فینال لیگ برای آن ها خواهد بود. فینالی که تبریزی ها به خاطر میزبانی، شانس بیشتری برای تصاحب اش دارند. نفت در فینال جام حذفی نیز باید با ذوب دیدار کند. تیمی که نشان داد در شرایط فعلی، آمادگی بیشتری نسبت به نفت دارد.

برای چندین هفته، بسیاری از استقلالی از لزوم حضور منصوریان روی نیمکت این تیم در فصل آینده حرف زده اند اما فرم این روزهای نفت شاید برای این گروه از هواداران آبی، تردیدهایی بسازد. آن ها حالا به این فکر می کنند که شاید علی منصوریان برای کنترل تیمی مثل استقلال و نتیجه گرفتن با این تیم، کمی جوان است و به تجربه های بیشتری در عرصه مربیگری نیاز دارد. با این وجود، او هنوز هم از شانس خوبی برای حضور روی نیمکت تیم محبوب اش برخوردار است. تنها به شرط انکه روزهای شکست و ناکامی، در فولادشهر به پایان رسیده باشند.

     
آی اسپورت
2015-04-18 14:11:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر