فهرست
گزارش روز: راه پر پیچ و خم استقلال برای آسیایی شدن
گزارش روز: راه پر پیچ و خم استقلال برای آسیایی شدن

گزارش روز: راه پر پیچ و خم استقلال برای آسیایی شدن

آی‌اسپورت- استقلال از چهار بازی آینده، سه دیدار در آزادی دارد. ابتدا در این هفته باید به مصاف پدیده مشهد برود. سپس به قم می‌رود تا آخرین دیدار خارج از خانه‌اش را برگزار کند. پس از آن دو دیدار حساس با قرمزهای ایران دارد. ابتدا باید در آزادی از تراکتورسازی پذیرایی کند و پس از آن باید در دربی پاییتخت به میدان برود.

در حالی که تا پایان لیگ چهاردهم فقط چهار هفته زمان باقی است، استقلال با 43 امتیاز در رده پنجم قرار دارد. رتبه‌ای که سال قبل هم در پایان فصل، شاگردان قلعه‌نویی در آن قرار داشتند. با تساوی روز گذشته، آبی‌های پاییتخت قید قهرمانی را زدند و حالا تمام تمرکزشان روی کسب سهمیه است. اما استقلال برای آسیایی شدن هم کار دشواری دارد. اگر ذوب‌آهن قهرمان جام حذفی شود که دیگر آبی‌ها باید یک فصل دیگر برای رسیدن به آسیا صبر کنند. اما اگر نفت تهران برنده فینال سوم خرداد باشد، با توجه به اینکه شاگردان منصوریان بین سه تیم نخست لیگ حضور دارند، استقلال می‌تواند امیدوار باشد با کسب رتبه سومی لیگ، در پلی‌آف جام باشگاه‌ها حضور داشته باشد.

آبی‌ها باید از هر چهار دیدار باقی‌مانده‌شان برنده بیرون بیایند. یعنی لیگ را با 55 امتیاز به پایان برسانند. از آن سمت هم منتظر لغزش سه تیم دیگر باشند. به نظر نفت تهران برای شکست دادن ملوان و پدیده و صبای قم کار دشواری در پیش نداشته باشد و تنها دیدار سخت این تیم به بازی مقابل تراکتورسازی در تبریز برمی‌گردد که توقف نفت در آن دیدار محتمل به نظر می‌رسد. نفت اگر از چهار دیدار باقی مانده‌اش به تراکتورسازی ببازد و از آن سه بازی دیگر هم هفت امتیاز کسب کند، هم امتیاز با آبی‌های پاییتخت می‌شود و شاید قلعه‌نویی در آن صورت موفق به کسب سهمیه شود.

سپاهان هم با تیم‌های قعر جدولی دیدارهای نه‌چندان دشواری را پیش روی دارد. راه‌آهن، نفت مسجدسلیمان، استقلال خوزستان و سایپا تیم‌های هستند که باید به مصاف شاگردان فرکی بروند. راه‌آهن و نفت که زور بردن اصفهانی‌ها را ندارند. استقلال خوزستان هم تیمی نیست که بتواند جلوی سپاهان را بگیرد. با متوقف شدن جلوی سایپا هم سپاهان در رتبه‌ای بالاتر از استقلال قرار می‌گیرد و آبی‌ها نباید خیلی به لغرش سپاهان امیدوار باشند.

شاید بهترین اتفاق ممکن برای قلعه‌نویی قرار گرفتند در جایگاه فولاد خوزستان باشد. چون علاوه بر اینکه می‌تواند سهمیه آسیا را کسب کند، دراگان اسکوچیچ هم در لیگ امسال موفق نمی‌شود. سرمربی کرواتی که نزدیک‌ترین گزینه سرمربیگری فصل آینده استقلال نام برده می‌شود. فولاد خوزستان احتمال دارد این هفته مغلوب هنرنمایی تیم یحیی شود. اما سه تیم ملوان و پدیده و صبای قم به نظر نمی‌رسد توان مقابله با شاگردان دراگان را داشته باشند. آبی‌ها از تراکتورسازی صدرنشین هم انتظار لغزش در این چهار دیدار باقی مانده را نداشته باشند بهتر است.

با توجه به بازی‌های باقی مانده، کار استقلال از سایر مدعیان برای کسب سهمیه بسیار دشوارتر به نظر می‌رسد.

     
آی اسپورت
2015-04-18 16:50:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر