فهرست
هازارد- رئال و تحقق یک رویا
هازارد- رئال و تحقق یک رویا

هازارد- رئال و تحقق یک رویا

آی اسپورت - به قول فلورانس اسکاول‌شین در کتاب «چهار اثر»، باید قوه تخیل را جدی گرفت. باید به ذهن نیمه هوشیار ایمان داشت. ذهنی که می‌گوید تصویرسازی یک رویا و فکر کردن به آن گام بلندی است برای رسیدن. داستان ادن هازارد چیزی جز این نبود.  تصویر منتشر شده از کودکی ادن گواه بر همین مساله است. وقتی که ۲۲ سال قبل به همراه برادرانش تورگان و کیلیان عکسی سه نفره گرفت و در آن لباس اسطوره‌اش زین‌الدین زیدان را به تن کرد. دوره او به دوره بازیگری زیزو نمی‌خورد ولی می‌خواست هرطور شده کنار الگویش قرار بگیرد و این اتفاق نهایتا رخ داد. هازارد با قراردادی پنج ساله به رئال مادرید پیوست تا از این به بعد زیدان، سرمربی‌اش باشد.

هفت سال حضور در جزیره برای ستاره تیم ملی بلژیک پر بود از اتفاقات هیجان‌انگیز. او در ۲۴۵ بازی در لیگ جزیره ۸۵ گل زد، ۵۴ پاس‌گل داد و ۵۹۴ موقعیت خلق کرد، دو بار قهرمان لیگ جزیره شد، یک بار در جام حذفی و یک بار در لیگ کاپ به‌عنوان قهرمانی دست پیدا کرد و درنهایت دو بار هم فاتح لیگ اروپا شد. ادن در فصل ۲۰۱۴ به‌عنوان بهترین بازیکن فصل لیگ برتر انتخاب شد و چهار مرتبه در تیم منتخب فصل قرار گرفت. در همین فصل آخر ادن بهترین بازی‌ساز لیگ جزیره شد و از نگاه هواداران بهترین بازیکن لیگ هم نام گرفت. او چهار بار از نگاه هواداران چلسی برترین بازیکن فصل شد و دو بار نیز هم‌تیمی‌هایش این عنوان را به او هدیه کردند. حالا اما ادن شماره ۱۰ چلسی را از تن درآورده و صاحب شماره ۷ رئال مادرید شده است.

هازارد بعد از روبن، کاروالیو، اسین و کورتوا پنجمین بازیکنی است که در این سال‌ها از چلسی به جمع کهکشانی‌ها اضافه می‌شود. قرارداد هازارد با توجه به بندهای موجود در قرارداد به ۱۴۷ میلیون یورو می‌رسد و این یعنی لندنی‌ها و شخص رومن آبراموویچ از فروش ستاره ۲۹ ساله‌شان پول خوبی به جیب زده‌اند. در سوی مقابل رئال هم با جذب ادن و یوویچ، نشان داد برای فصل بعد حسابی برنامه دارد و هیچ سد راه مالی هم برایش وجود ندارد. جای خالی رونالدو با ماریانو، بیل و امثال آنها پر نشد ولی شبیه‌ترین بازیکن به مسی در حمل توپ شاید بتواند تا حدی نبود فوق‌ستاره پرتغالی را جبران کند و پایتخت‌نشین‌ها را دوباره به مسیر قهرمانی‌شان در لالیگا و یوسی‌ال برگرداند.

 

فرهیختگان 

۳    
آی اسپورت
2019-06-09 11:47:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر