فهرست
دهنوی : از دایی 50 میلیون گرفته ام / عنایتی جرو خوشگلترین فوتبالیستهای ایران است
دهنوی : از دایی 50 میلیون گرفته ام / عنایتی جرو خوشگلترین فوتبالیستهای ایران است

دهنوی : از دایی 50 میلیون گرفته ام / عنایتی جرو خوشگلترین فوتبالیستهای ایران است

 آی اسپرت -انگار گفتن جمله «ما مشهدی‌ها خیلی خوشگلیم» بدجوری به رضا عنایتی برخورده. قاسم دهنوی این را گفته اما برای عنایتی
سوء تفاهم به وجود آمده و او را ناراحت کرده. دهنوی که بعد از برد مقابل صبا، هرگز صحبت نکرده بود تا سوء‌تفاهم با همشهری‌اش را برطرف کند در این مصاحبه سعی می‌کند هر طور شده ناراحتی را از دل رضا عنایتی دربیاورد.

هر چند که به نظر می‌رسد باز هم نمی‌تواند. دهنوی که همیشه شوخی را هم چاشنی مصاحبه‌هایش می‌کند این بار کمی جدی شد به خصوص وقتی که بحث پول و مشکلات مالی پرسپولیس به میان آمد. او از این مشکلات پرده برداشت و البته مبلغ موجود در حسابش را برای ما رو کرد.
 
به رضا عنایتی چه گفتی که اینقدر از دستت ناراحت است؟
 چیز خاصی نگفتم و فکر کنم سوء تفاهم به وجود آمده. من فقط در جواب سوالی گفتم ما فوتبالیست‌های مشهدی خیلی خوشگلیم که فکر می‌کنم به آقا رضا برخورده و ناراحتش کرده. از شما می‌پرسم مگر حرف بدی زده‌ام.
اما می‌گویند گفتی عنایتی خیلی زشت است...
 نه بابا. از چهره به این قشنگی چه کسی می‌تواند چشمپوشی کند. من جسارت نکردم و بی‌‌قصد و غرض حرف زدم. گفتم که آقارضا جزو خوشگل‌ترین فوتبالیست‌های ایران است. فکر نمی‌کنم این هم حرف بدی باشد که کسی را ناراحت کند.
اما عنایتی را حسابی ناراحت و عصبانی کرده و باعث شده تا علیه‌ات حرف بزند...
 شاید حرف‌ها را اشتباهی به گوش او رسانده‌اند اما من همیشه یاد گرفته‌ام که به بزرگترم بی احترامی نکنم البته شنیدم آقا رضا گفته که دهنوی بگذارد سال اول حضورش در پرسپولیس تمام شود و بعد حرف بزند. باید به او بگویم من یکی دو سال نیست که در فوتبال ایران حضور دارم. الان 10 سال است که در سطح اول بازی می‌کنم و نیازی نمی‌بینم سابقه‌ام را به همه بگویم. فقط گفتم عنایتی خوشگل است، اگر حرف بد و ناراحت‌کننده‌ای زده‌ام، شما بگویید.
با عنایتی رابطه داری؟
 خیلی کم. در حد سلام و علیک.
در تیمی همبازی نبودید؟
 متاسفانه یا خوشبختانه نه!
چرا خوشبختانه؟
 حالا دیگر بی‌خیال شوید، شاید دوباره برایش سوء تفاهم به وجود بیاید.
آخر فصل شده، تازه در پرسپولیس جا افتادی. نمی‌شد از اول فصل اینجوری بازی کنی؟
 می دانید چرا حالا آماده شده‌ام؟
چرا؟
 چون روح و روانم عالی است البته بارها گفته بودم که همیشه آماده‌ام تا برای پرسپولیس بازی کنم اما موضوع مهم بحث اعتماد بود که دایی به من کرد. وقتی یک مربی به من اعتماد کند جوابش را می‌دهم. همانطور که در پرسپولیس و طی بازی‌های اخیر نسبتا خوب بازی کردم و هر کسی که مرا در کوچه و خیابان دیده از عملکردم راضی بوده. حتی طی روزهای اخیر طرفداران پرسپولیس به من پیامک و تلفن زده‌اند و از نوع بازی‌ام احساس رضایت کرده‌اند.
بحث مشکلات مالی چه شد؟ انگار تصمیم گرفته‌اید در این مورد حرف نزنید و اعتصاب هم نکنید.
 دیگر اعتصاب کردن تمام شد. قول داده‌ایم که در این سه هفته فقط به فکر فوتبال و موفقیت پرسپولیس باشیم، حتی اگر یک ریال هم دریافت نکنیم اما واقعا مشکلات مالی وجود دارد و گریبانگیر تیم ما است.
اما همه تیم‌ها با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند. مثلا بازیکنان صبا تنها 27 درصد از پول قرارداد خود را گرفته‌اند یا داماش که اصلا پولی به بازیکنانش نمی‌دهد...
 چرا از تیم‌هایی که پول می‌دهند حرفی نمی‌زنید؟ ببینید ما بازیکن فوتبال هستیم و از کنار ما خیلی‌ها از پول قراردادمان استفاده می‌کنند و زندگی‌شان را می‌چرخانند. مگر می‌شود خواهر، برادر یا دوستم به من رو بزند و پول بخواهد، آن وقت من بگویم ندارم؟ متاسفانه طی چند ماه اخیر ما بازیکنان پرسپولیس بدجوری تحت فشار قرار گرفته‌ایم و به حدی رسیده‌ایم که از همدیگر پول قرض می‌گیریم.
وقتی باشگاه هیچ پولی به بازیکنان نمی‌دهد از چه کسی قرض می‌گیرید؟ مگر خودت نمی‌گویی که همه بازیکنان مشکل مالی دارند، پس از کدام بازیکن قرض می‌گیرید؟
 بعضی از بازیکنان هستند که ماشین خود را فروخته‌اند یا مثلا وام 100 میلیونی گرفته‌اند. از این پول به بازیکنان دیگر قرض می‌دهند تا مشکلی برای کسی پیش نیاید. اینجوری کار یکدیگر را راه می‌اندازیم تا پول به باشگاه تزریق شود و بچه‌ها مبلغ قراردادشان را بگیرند.
یعنی یک فوتبالیست که 10 سال است قرارداد حرفه‌ای و بالا می‌بندد لنگ 5 میلیون، 10 میلیون است؟ باورش برای مردم واقعا سخت است که یک فوتبالیست برای چرخاندن زندگی خود لنگ مثلا 10 میلیون باشد، این بازی با ذهن مردم نیست؟
 ببین شما می‌گویی بازیکن قرارداد بالا می‌بندد. اصلا من می‌گویم یک میلیارد اما پول قرارداد خود را یک جایی سرمایه‌گذاری می‌کنیم. برای خرید آپارتمان یا هر چیز دیگری چک می‌دهیم و تاریخ معینی برای پاس کردن این چک‌ها تعیین می‌کنیم. مثلا یک خانه می‌خریم 400 میلیون. 200 میلیونش را نقد می‌دهیم و 4 تا چک 50 میلیون هم تقدیم فروشنده می‌کنیم. وقتی موعد چک می‌رسد و باشگاه پول نمی‌دهد مجبور می‌شویم برویم دنبال وام گرفتن. این اتفاق می‌افتد که می‌گوییم پول نداریم. فقط یک پولی برایمان می‌ماند که هزینه خورد و خوراکمان است. اصلا من یک چیزی می‌گویم اما شاید باورتان نشود.
این حرف باورنکردنی را بزن...
 من در حسابم فقط یک میلیون و 300 هزار تومان پول دارم. خدا می‌داند که راست می‌گویم. تازه نزدیک عید است و نمی‌دانم باید چه کار کنم. در این شرایط فکرم این است که ماشین بفروشم یا زمینم را تبدیل به پول کنم اما آیا نزدیک عید، مشتری پیدا می‌شود؟ آیا کسی ریسک می‌کند که بیاید و پولش را به ماشین و زمین بدهد؟ به خاطر همین است که می‌گوییم پول نداریم وگرنه من هم قبول دارم که با قراردادهای امضا شده یک فوتبالیست نباید مشکل مالی داشته باشد و آن را به همه بگوید.
خب چرا حساب و کتاب نمی‌کنید که کم نیاورید؟
 متاسفانه خرید کردیم و کم آوردیم. مدیون شما باشم اگر دروغ بگویم. همانطور که برای ساخت یک خانه چشم نجار، بنا و نقاش به دست شما است، چشم ما هم به دست مسوولان است. نمی‌دانیم به چه کسی رو بزنیم و جلوی چه کسی ناله کنیم ولی واقعا مشکل داریم. خدا شاهد است در این چند ماه اخیر فقط 50 میلیون از علی دایی گرفته‌ام.
از علی دایی؟
 همان پولی بود که قبل از دربی به ما داد. الان چند ماه است از آن دریافتی‌مان می‌گذرد.
در این فصل از کسی هم قرض گرفته‌اید؟
 من بله. اسم نیاورم از چه کسی بهتر است. من گرفتم و منتظرم باشگاه پول بدهد تا لطف همبازی‌ام را جبران کنم. البته الان دو تا چک از باشگاه دارم که اگر خواستید می‌دهم به شما تا ببینید!
تاریخ چک‌ها برای چه زمانی است؟
 یکی‌اش 6 ماه پیش و آن یکی بیست و ششم دی ماه.
نقد شده؟
 نقد؟ نه به خدا.
خب مشکل‌تان را همچنان با قرض حل می‌کنید؟
 خودمان هم ماندیم چه کار کنیم. روزی که بازی با صبا تمام شد رفتم پیش علی آقا و گفتم خیلی مشکل دارم. می‌گویم مشکل چون می‌دانم دم عید است و خیلی‌ها چشم به دست ما دارند. علی آقا گفت که به فکر است و حالا باید ببینیم که در آینده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.
این اعتصاب‌ها و مشکلات مالی شما چقدر در نتایج پرسپولیس نقش داشت؟
 خیلی نقش داشت. روح و روان بازیکنان ما به هم ریخت و از این نظر، همه بچه‌ها آسیب دیدند. مطمئن باشید این مشکلات ما درون زمین هم تاثیر خودش را گذاشت و باعث شد برای چند بازی نتوانیم همانی باشیم که هواداران انتظار داشتند. الان اما دوباره جان گرفتیم. دیگر نمی‌خواهیم به فکر پول باشیم و فقط به فکر کسب عنوان قهرمانی هستیم.
مگر می‌توانید قهرمان شوید؟
 چرا که نه. فاصله‌ ما با صدر جدول فقط 3 امتیاز است. 3 بازی هم مانده و این نشان می‌دهد که همه چیز شدنی است. اگر در این چند بازی سربلند بیرون بیاییم و قهرمان شویم عیدی خوبی به هواداران خواهیم داد.

     
آی اسپورت
2014-02-25 22:23:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر