فهرست
زنیت 2-4 بوروسیا دورتموند؛ سوغات شیرین زردها از سنت پترزبورگ
زنیت 2-4 بوروسیا دورتموند؛ سوغات شیرین زردها از سنت پترزبورگ

زنیت 2-4 بوروسیا دورتموند؛ سوغات شیرین زردها از سنت پترزبورگ

آی اسپورت-بوروسیا دورتموند با پیروزی 4-2 مقابل زنیت، گام بلندی به سوی مرحله بعد لیگ قهرمانان اروپا برداشت.

هنریک مخیتاریان و مارکو رویس زنیت را که شروع خوبی نداشت سر جای خود نشاندند. این زوج برای اولین بار پس از یازدهم دسامبر امسال در یک رقابت مهم در کنار یکدیگر بازی کردند. اولگ شاتوف 12 دقیقه پس از شروع نیمه ی اول یکی از گل ها را جبران کرد اما اینبار لواندوفسکی دوباره اختلاف را 2 گل رساند و پنجمین گلش در رقابت های لیگ قهرمانان را به ثمر رساند.
یک ضربه ی پنالتی برای زنیت در دقیقه ی 69 این فرصت را به هالک داد تا اختلاف را دوباره به یک گل برساند ولی تیم روسیه ای دوباره در دادن فضا به لواندوفسکی اشتباه کرد و این مهاجم لهستانی فاصله را دوباره به دو گل رساند.
دو تیم در نوزدهم مارس دوباره با یکدیگر دیدار می کنند در حالی که تیم آلمانی از مزیت چهارگل در خانه ی حریف بهره می برد.
دورتموند خیلی سریع توپ و میدان را در اختیار گرفت و زنیت به سختی برای پس گرفتن توپ تلاش می کرد.
رویس که پس از سه هفته در ترکیب قرار گرفته بود به سرعت و در دقیقه ی چهار خود را به محوطه ی جریمه رساند. مهاجم 24 ساله می توانست مدافع روبرو را کنار بزند ولی توپ را به مخیتاریان داد و او میهمان را با شوت پای چپ جلو انداخت.
صدرنشینان لیگ برتر روسیه به آرامی به شرایط بازی برگشتند ولی حتی نتوانستند رومان وایدنفلر را به زحمت بیاندازند.
در اواسط نیمه ی اول دورتموند پاسکاری رویس و لوکاس پیشچک موقعیت را برای دورتموند فراهم کرد. توپ رویس به سمت مهاجم دورتموند ارسال شد ولی کات توپ به حدی بود که بدون برخورد با کسی وارد دروازه ی لودیژین شد.
با شروع نیمه ی دوم زنیت زنیت با گل شاتوف به جزیان بازی برگشت. اگرچه نشانه هایی از آفساید مشهود بود. زنیت برای دقایقی خوب بود تا اینکه لواندوفسکی با یک دوی تماشایی ای که با هموطنش پیشچک داشت وارد محوطه جریمه شد و دروازه ی حریف را با شوتی آرام باز کرد.
یک اشتباه توسط پیشچک و خطا روی فیزولین در دقیقه ی  68 فرصت را با هالک داد تا بازی دوباره نزدیک شود.و سرانجام این لواندوفسکی بود که در دقیقه ی 71 دوباره دورتموند را با دو گل پیش انداخت.
در نهایت بازی با همین نتیجه به پایان رسید.
     
آی اسپورت
2014-02-25 23:12:55
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر