فهرست
ستاره‌ای که تازه آتش‌بازی را شروع کرده
ستاره‌ای که تازه آتش‌بازی را شروع کرده

ستاره‌ای که تازه آتش‌بازی را شروع کرده

آی اسپورت - آخرین صحنه از دیدار چهارشنبه شب رئال مادرید برابر گالاتاسرای با صدای بلندگوی استادیوم و هواداران حاضر در «سانتیاگو برنابئو» همراه بود؛ جایی که گزارشگر ورزشگاه فریاد زد: «گل برای رئال مادرید! هت‌تریک برای...» و هواداران در همین لحظه یک‌صدا نام «رودریگو» را فریاد کشیدند.

جدال یک‌طرفه رئال مادرید و گالاتاسرای با درخشش «رودریگو» شروع و به شاه‌اثر او نیز پایان یافت؛ بازیکن ۱۸ ساله برزیلی که چهارشنبه شب را به نام خود ثبت کرد و با گل‌هایش نشان داد قصد دارد رد پایش را در کتاب پرافتخار تاریخِ فوتبال به جا بگذارد. او در برابر دیدگان ۶۵۴۹۲ تماشاگر حاضر در برنابئو در نخستین دیدار خانگی خود در لیگ قهرمانان اروپا توانست هت‌تریک کند تا اولین گام برای تحقق فردایی رویایی را استوار بردارد.

باقیمانده هواداران حاضر در ورزشگاه هنگام ترک برنابئو - برخی از آنها پیش از گل سوم او استادیوم را ترک کرده بودند - همگی نام رودریگو روی لب‌هایشان بود؛ نام ستاره جوانی که در همان چهارمین دقیقه مسابقه توانست آغازگر جشنواره گل تیمش باشد. او با مهار ارسال «مارسلو» و عبور از سد «ماریو لمینا» با یک ضربه دقیق پای چپ دروازه «فرناندو موسلرا» را گشود. سه دقیقه بعد مارسلو باز هم از جناح چپ توپ را روی دروازه جیم‌بوم‌بوم فرستاد و ستاره ۱۸ ساله این بار با یک پرواز بلند تور دروازه حریف را با ضربه سر به لرزه درآورد. شاهکار هنوز تمام نشده بود؛ در دقایق پایانی نیمه نخست رودریگو با یک توپ‌ربایی هوشمندانه توانست برای «کریم بنزما» یک پاس گل دقیق مهیا کند و در آخرین ثانیه مسابقه، پس از یک-دو با کریم یک ضربه خوب و دقیق راهی دروازه موسلرا کرد و به تاریخ سنجاق شد؛ ثبت یک هت‌تریک فراموش‌نشدی در میدانی بزرگ.

با هت‌تریک برابر گالا حالا او دومین بازیکن جوان تاریخ است که در این رقابت‌ها به چنین موفقیتی دست یافته، رودریگو با ۱۸ سال و ۳۰۱ روز سن موفق به ثبت هت‌تریک شد و پشت سر «رائول گونزالس» قرار گرفت؛ اسطوره‌ای که با ۱۸ سال ۱۱۳ روز سن در سال ۱۹۹۵ هت‌تریک کرد و عنوانِ جوان‌ترین بازیکن تاریخ رئال مادرید که موفق به زدن ۳ گل در یک مسابقه شده را از آن خود کرد. پسر پاک مادرید پس از آن هت‌تریک، به درخشش خود ادامه داد، ادامه داد و اسطوره باشگاه شد. حالا نگاه‌ها به رودریگو دوخته شده؛ کسی که قرار بود در این فصل زیر نظر رائول - که اکنون سرمربی تیم دوم باشگاه است - به میدان برود اما خودش را به تیم اول رساند تا رویای ظهور یک فوق‌ستاره دیگر در آسمان مادرید را در اذهان زنده کند.

«زین‌الدین زیدان» سرمربی کهکشانی‌ها پس از بازی درباره مهاجم ۴۵ میلیون یورویی خود گفت: «از عملکرد او شوکه نشدم. رودریگو بازیکن باکیفیتی است. به اینجا آمده تا از همین دست کارها را انجام دهد. از حضورش بهره می‌بریم و باید بداند که تازه اول راه است. بهتر است از وارد کردن فشار زیادی به او پرهیز کنیم. رودریگو همه چیز دارد؛ هوش، استعداد، توانایی، دقت، همه چیز. بیشتر از هر چیز دیگری، هوشش را ستایش می‌کنم. او همه چیز را سریع می‌آموزد و با پشتکار خود نشان می‌دهد که قصد پیش‌روی دارد. پیشرفت بسیار زیادی را برایش متصور هستم و فکر می‌کنم می‌تواند حتی از لحاظ فیزیکی نیز بهتر شود. او باهوش است و می‌داند با توپ چگونه کار کند. آینده از آنِ او است.»

ستایش از سوی زیزو نه به عنوان سرمربی فعلی مادرید بلکه به عنوان یکی از بهترین بازیکنان تاریخ، برای رودریگو یک نکته بسیار باارزش است. او حالا عرصه را بر ستاره بزرگی همچون «گرت بیل» نیز تنگ کرده و در حد و اندازه‌های یک ستاره ظاهر شده است، کسی که می‌خواهد جهان فوتبال را به محل حکم‌رانی خود تبدیل کند.

۶    
آی اسپورت
2019-11-10 22:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر