فهرست
نصیرزاده:در هیچ جای دنیا کسی سگ به ورزشگاه نمیاورد
نصیرزاده:در هیچ جای دنیا کسی سگ به ورزشگاه نمیاورد

نصیرزاده:در هیچ جای دنیا کسی سگ به ورزشگاه نمیاورد

آی اسپرت- بحث همراه داشتن سگ توسط عابدزاده در بازی جمعه راه‌آهن و استقلال اهواز تعجب خیلی از اهالی فوتبال را بر انگیخت. عابدزاده به همراه خود سگ به ورزشگاه برده بود که ورود او همراه حیوان خانگی‌اش با ممانعت مأموران ورزشگاه مواجه شد. حالا خیلی‌ها کنجکاو شده‌اند که بدانند این موضوع فقط مختص کشور ماست یا براساس قوانین فیفا هم ورود حیوانات به ورزشگاه‌ها ممنوع است؟

هوشنگ نصیرزاده با تأکید بر قوانین هر کشور، در این رابطه می‌گوید: «به هر حال هر کشوری قوانین خودش را دارد. در کشورهای دیگر هم آوردن سگ فقط برای پلیس آزاد است.» او در پاسخ به این سوال که آیا در کشورهای دیگر هواداران می‌توانند حیوانات خانگی به ورزشگاه ببرند، تأکید می‌کند: «به هیچ وجه این اجازه داده نشده البته دیده‌ایم که بعضی‌ها با خود کبوتر به ورزشگاه می‌آورند اما تا به حال دیده نشده که کسی با خودش چهارپا بیاورد. پلیس می‌تواند سگ یا اسب بیاورد ولی شخص دیگری نمی‌تواند این کار را کند.»

نصیرزاده البته به قوانین ایران اشاره می‌کند و صحبت‌هایش را در این رابطه اینطور ادامه می‌دهد: «براساس قوانین داخلی سگ‌گردانی در کشور ممنوع شده است. در کشور ما کبوتر هم آورده‌اند چون آسیب زننده نیست. ولی سگ، اسب و... جزو وسایل پلیس است. در انگلستان اسب می‌آورند. در آلمان سگ می‌‌آورند. در دنیا استادیوم‌ها براساس قوانین کشور فعالیت می‌کنند. تا به حال هم دیده نشده که در دنیا کسی سگ به ورزشگاه بیاورد. در آلمان همه یک سگ دارند ولی هیچ‌کس با خودش به ورزشگاه نمی‌آورد.»

     
آی اسپورت
2015-04-19 08:51:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر