فهرست
گزارش روز: قحطی مهاجم در تیم آقای مهاجم
گزارش روز: قحطی مهاجم در تیم آقای مهاجم

گزارش روز: قحطی مهاجم در تیم آقای مهاجم

آی اسپورت - ضعیف‌ترین خط حمله لیگ برتر را پیکان در اختیار دارد. تیمی که در 26 هفته تنها 13 گل به ثمر رسانده و از این حیث با میانگین 5/0 گل در هر بازی 90 دقیقه، رده آخر را به خود اختصاص داده است. برای پیکان که در این فصل یکی از پرهزینه‌ترین تیم‌های لیگ برتر بوده، تنها 9 بازیکن گل زده‌اند. سعید دقیقی 4 گل، مصطفی شجاعی دو گل، جهانگیر عسگری، میت اتروویچ، معمر سوراکا، سیاوش یزدانی، محمد نصرتی، امیرحسین فشنگچی و میلاد نوری هر کدام یک گل.
اگر به مبلغ قرارداد بازیکنان خط حمله پیکان نگاهی بیندازیم به نتیجه‌ای عجیب دست پیدا می‌کنیم. سعید دقیقی یک میلیارد، میت‌اتروویچ 532 میلیون، معمر سوراکا 591 میلیون، مصطفی شجاعی 295 میلیون، سیاوش اکبرپور 250 میلیون، جهانگیر عسگری 250 میلیون، مرتضی آقاخان 80 میلیون و فراز امامعلی 50 میلیون تومان هزینه روی دست باشگاه پیکان گذاشته‌اند.
جمع قرارداد بازیکنان خط حمله پیکان مبلغی در حدود دو میلیارد و 989 میلیون است.
مبلغی نجومی که هزینه شده و البته عنوان ضعیف‌ترین خط حمله لیگ برتر را برای پیکان رقم زده است. نکته جالب اینکه مهاجمان پیکان تنها 8 گل از 13 گل این تیم را به ثمر رسانده‌اند. سعید دقیقی 4 گل زده، مصطفی شجاعی که از نیم فصل آمده بهترین عملکرد را داشته و دو گل به ثمر رسانده، میت اتروویچ یک گل زده و معمر سوراکا و جهانگیر عسگری که نیم‌فصل به نفت آبادان رفته هم یک بار دروازه حریفان را باز کرده‌اند. سیاوش اکبرپور، مرتضی آقاخان و فراز امامعلی هم موفق نشده‌اند گلی وارد دروازه حریفان کنند.
اگر رقم دو میلیارد و 989 میلیون را تقسیم بر 8 کنیم هزینه به ثمر رسیدن هر گل را در پیکان نشان می‌دهد. البته گل‌هایی که توسط مهاجمان پیکان به ثمر رسیده است. پیکان برای به ثمر رسیدن هر گل توسط بازیکنان خط حمله خود مبلغ 375 میلیون تومان هزینه کرده است. هزینه ای نجومی در تیمی که اکنون خطر سقوط به لیگ یک را احساس می‌کند.
پیکان در حالی ضعیف‌ترین خط حمله لیگ برتر را در اختیار دارد که سرمربی‌اش در دوران بازی یک مهاجم زهردار و گلزن بوده است. صمد مرفاوی که در استقلال و حتی تیم ملی گل‌‌های حساسی را به ثمر رساند حالا در تیمی مربیگری می‌کند که نه توان گل زدن دارد و نه قدرت موقعیت‌سازی.
بدون شک برای آمار گلزنی خط حمله پیکان، آن هم با مربیگری یکی از بهترین مهاجمان سه دهه اخیر فوتبال ایران، آماری ناامیدکننده است که مرفاوی را باید به فکر فرو ببرد. اینکه چرا پیکان با هزینه‌ای حدود سه میلیاردی برای خط حمله، تنها 13 گل به ثمر رسانده و مهاجمانش فقط 8 گل وارد دروازه حریفان کرده‌اند سوالی است که فقط مرفاوی و مدیران پیکان باید پاسخش را بدهند. البته اگر پاسخی برای این سوال وجود داشته باشد!

منبع: ایران ورزشی
 

     
آی اسپورت
2015-04-19 09:54:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر