فهرست
نوستالژی: AIWA  که از روی پیراهن پرسپولیس فراموش شد
نوستالژی: AIWA که از روی پیراهن پرسپولیس فراموش شد

نوستالژی: AIWA که از روی پیراهن پرسپولیس فراموش شد

1- امروز شنیدم که صنف بنکدارها رفته بودند صدا و سیما به اعتراض بست نشسته بودند که برنج آوازه و چای دبش که مرتب از تلویزیون تبلیغ می‌شود تمامی محاسبات صنف را به هم ریخته و بازار را دست گرفته و مردم به شدت دارند از این دو برند خرید می‌کنند و بقیه جنس‌ها باد کرده.

2- امشب داشتم بازی تیم محبوبم، رئال مادرید و مالاگا را می‌دیدم و دیدم چقدر عادی شده دیدن تبلیغ هواپیمایی امارات روی پیراهن‌های رئال، اصلا یکی از اجزای پیراهن تیم شده، با آن همه تبلیغات جذابی که فقط به روی پیراهن ختم نشده و هواداران رئال و رونالدو را دنبال خود می‌کشاند.

3- اواخر بازی بود که ناگهان یادم آمد در زمان نوجوانی برند aiwaکه چقدر حرف و حدیث بود سر aiwa بودنش یا Aiwa و یا حتی AIWA بودنش را سال‌هاست از یاد برده‌ام و حتی ندیدم! تغییر لوگویش را به خاطر دارم اما چرا از آیوایی که بیش از یک دهه اسپانسر تیم محبوب دوران نوجوانی‌ام یعنی پرسپولیس بود هیچ خبری نیست؟ از آیوایی که آن زمان که تازه ویدیو آزاد شده بود در ویترین الکترونیکی‌ها چشمک می‌زد، از آیوایی که ضبط دوکاسته داده بود و من فکر می‌کردم حتما کیفیتش از پاناسونیک و دیگران بهتر است و ....، سرچ کردم و دیدم آیوا که از آخرین محصولاتش واکمن و سی دی من را به خاطر دارم بیش از 13 سال است که دیگر نیست! یعنی سونی آن را خریده و شده زیر مجموعه سونی که البته برند محبوب من در لوازم خانگی صوتی و تصویری است. به همین سادگی برندی که هر روز در روزنامه‌های ورزشی که تا سال‌ها آن‌ها را آرشیو می‌کردم و هفته‌ای یکی دو بار از تلویزیون می‌دیدم و در خیابان و پاساژ‌ها به عابران چشمک می‌زد غیب شد و من حتی از غیب شدنش و ادغام شدنش هیچ چیز به خاطر نمی‌آورم. آری تبلیغات معجزه می‌کند اما چه فایده که این معجزه‌ها هم عمری دارد و بعد از مدتی حداکثر می‌شود خاطره!

بهروز شجاعی
     
آی اسپورت
2015-04-19 13:34:24
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر