فهرست
نکته روز-لیگ یک: تیم‌ها یا صعود می‌کنند یا سقوط!
نکته روز-لیگ یک: تیم‌ها یا صعود می‌کنند یا سقوط!

نکته روز-لیگ یک: تیم‌ها یا صعود می‌کنند یا سقوط!

آی‌اسپورت- دو دیدار تا پایان مسابقات لیگ یک بیشتر باقی نمانده است. دو دیداری که برای تیم‌های لیگ یکی حکم مرگ و زندگی را دارد. نکته‌ای که در این لیگ خودنمایی می‌کند بسیار شبیه به لیگ دسته سه انگلیس است. لیگی که معروف به لیگ شرط‌بندی است. فاصله تیم‌های مدعی صعود با منطقه سقوط آن قدر کم است که هر ساله تیمی در آستانه سقوط، لیگ برتری می‌شود!

در لیگ دسته اول این فصل، هفت تیم سقوط می‌کنند. سه تیم انتهایی جدول به طور مستقیم لیگ دویی می‌شوند و تیم‌های نهم دو گروه به مصاف هم می‌روند. تیم برنده برگه حفظ سهمیه را کسب می‌کند و بازنده هم آخرین تیمی است که راهی لیگ دو می‌شود.

در گروه «الف» تربیت نوین با کسب نُه امتیاز از بیست دیدار، سقوطش را خیلی وقت است قطعی کرده اما سایر تیم‌های مدعی لیگ برتری شدن، شاید با توجه به نتایجی که در این دو هفته رقم می‌خورد شانس سقوط به لیگ دو را داشته باشند. فاصله تیم مدعی نساجی مازندران که در رده سوم جدول قرار دارد تا منطقه سقوط شش امتیاز است و اگر در هر دو دیدار بازنده باشد، شاید شانس سقوط داشته باشد. اما تیم‌های شهرداری اردبیل، گیتی‌پسند و آلومینیوم که طی این هفته‌ها سودای لیگ برتر را در سر می‌پروراندند اختلاف امتیاز چندانی با تیم‌هایی که به لیگ پایین‌تر سقوط می‌کنند، ندارند.

در گروه «ب» هم میان پنج تیم مدعی جنگ شدیدی صورت گرفته است. اما از تیم ششم که گلگهر سیرجان است و شانسی برای صعود ندارد تا بهترین تیمی که در منطقه خطر قرار دارد، فقط و فقط یک برد فاصله است. سه امتیازی که در این لیگ خیلی راحت جا به جا می‌شود.

     
آی اسپورت
2015-04-19 14:30:24
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر