فهرست
گزارش روزنامه اسپانیایی از پدیده ایرانی؛ آزمون، ققنوسی از خاکستر فوتبال ایران
گزارش روزنامه اسپانیایی از پدیده ایرانی؛ آزمون، ققنوسی از خاکستر فوتبال ایران

گزارش روزنامه اسپانیایی از پدیده ایرانی؛ آزمون، ققنوسی از خاکستر فوتبال ایران

آی اسپورت- به نظر میرسد فوتبال ایران بعد از گذر از یک دروه بحران که حاصل مسائل اجتماعی و سیاسی بود مانند ققنوسی است که از خاکستر بلند شده و در حال سرپا شدن است. فوتبال نسل قدیم ایران را با بازیکنانی مانند علی دایی، علی کریمی و مهدی مهدوی کیا میشناسیم. علی دایی بازیکنی است که توسط فرانتس بکن‌باوئر خریداری شد و به بایرن آمد و هموطنان دیگر او هم نام و آوازه‌ای در حد دایی داشتند. بعد از آنها هم جواد نکونام و مسعود شجاعی بودند که توانستند در اسپانیا نامی برای خود دست و پا کنند. اما از این اسامی که بگذریم چند سالی بود که نام بازیکنی از فوتبال ایران در سطح اول دنیا شنیده نمیشد تا این که رسیدیم به امروز.

مهاجم 20 ساله روبین‌کازان روسیه که از استان گلستان ایران میاید. نکته جالب در مورد این بازیکن این است که او پیش از روی آوردن به فوتبال، والیبالیست بوده و پدرش خلیل آزمون از قدیمی ترین مربیان والیبال در ایران است.

با این حال او عاشق فوتبال بود و به همین دلیل این رشته را ادامه داد. در سال 2012-13 در حالیکه آزمون تنها 17 سال داشت توسط باشگاه روبین کازان به روسیه آورده شد. آن هم در شرایطی که از دو باشگاه بزرگ ایران یعنی استقلال و پرسپولیس پیشنهاد داشت. قربان دردیف بود که او را به روسیه آورد و از او حمایت کرد. بعد از این که کی‌روش نام این بازیکن را برای جام‌جهانی 2014 از لیست خط زد این بازیکن بسیار ناامید بود اما مدت زیادی نگذشت که او جایگاه ثابتش را در تیم ملی هم بدست آورد. او یک مهاجم بسیار سریع است که توانایی شوت با هر دو پا را دارد. از لحاظ فنی بسیار در سطح بالایی قرار دارد و شاید تنها نقطه ضعف او را بتوان در بازی هوایی‌اش دانست. با این حال او هنوز جا برای پیشرفت و مشهور شدن دارد تا جا پای بزرگان فوتبال ایران بگذارد.

     
آی اسپورت
2015-04-19 14:54:44
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر