فهرست
گالاتاسرای - چلسی: ملاقات در استانبول
گالاتاسرای - چلسی: ملاقات در استانبول

گالاتاسرای - چلسی: ملاقات در استانبول


آی اسپورت- دیدیه دروگبا مهاجم گالاتاسرای پس از ترک چلسی ، چهارشنبه شب برای نخستین بار در لیگ قهرمانان برابر باشگاه سابقش قرار می گیرد.

آخرین ضربه ی دروگبا به توپ به عنوان بازیکن چلسی او را در بین هواداران این تیم به یک اسطوره مبدل کرد، شبی که در فینال لیگ قهرمانان 12-2011 پنالتی برنده ی بازی را در آلیانز آرنا وارد دروازه ی بایرن مونیخ کرد.

-

-

این مهاجم سیه چرده ی ساحل عاجی در 341 بازی که برای چلسی به میدان رفت، موفق به زدن 157 گل شد.

با تمام این اوصاف چهارمین برترین گلزن تاریخ باشگاه چلسی، چهارشنبه شب از دور رفت مرحله یک هشتم نهایی این رقابت ها برای حذف باشگاه سابقش در تلکوم آرنا به میدان می رود

دروگبا در حال حاضر این فصل در مجموع رقابت ها 12 گل زده، اما چلسی به لطف یکی از بهترین عملکرد خط دفاعی این فصل لیگ قهرمانان به عنوان صدرنشین گروه ای به این مرحله صعود کرده.

در کنار منچستر یونایتد و اتلتیکو مادرید، چلسی تنها 3 گل در مرحله گروهی از حریفانش خورده و از پنج بازی اخیرش در رقابت های لیگ برتر انگلیس هم فقط یک گل خورده دارد.

علاوه بر دروگبا،  روبرتو مانچینی تجربه بسیاری از دیدار با چلسی داشته. این مرد ایتالیایی زمانی که هدایت منچستر سیتی را بر عهده داشت در 9 باری که در مجموع رقابت ها به مصاف این تیم رقت، شش بار برده؛ ضمن اینکه او در حال حاضر در استانبول عملکرد تقریبا خوبی را با گالا داشته.

گالا که در سوپر لیگ ترکیه بعد از فنر باغچه در رده دوم به سر می برد، به دنبال برد دراماتیک و خاطره انگیزی که برابر یوونتوس در بازی برابر یوونتوس در استانبول کسب کردند به عنوان تیم دوم گروه بی به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان صعود کرده

در آن بازی که ابتدا در روز اصلی ش به دلیل شرایط بد جوی ناتمام مانده بود، وسلی اسنایتد با گلزنی اش گالا را در فاصله ی پنج دقیقه به صعود آنها به مرحله بعد رساند.

چهارشنبه شب پسران مانچینی تلاش می کنند برای دومین فصل متوالی به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان صعود کنند در حالی که دومین باری است که آنها در جمع شانزده تیم پایانی لیگ قهرمانان حاضر و آماده ی رقابت می شوند.

با تمام این اوصاف گالاتاسرای امیدوارست تا مانع از تکرار نخستین و تنها سفر چلسی به استانبول شود، زمانی که آنها در سال 1999 با حساب 5-0 برای چلسی تن به شکست دادند. در آن دیدار توره آندره فلو دو گل و جانفرانکو زولا، دنیس و گابریل آمبروستی هر کدام یک گل زدند.

 

     
آی اسپورت
2014-02-26 10:14:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر