فهرست
اشتباه هواداران استقلال: حسرت الکی برای آندو
اشتباه هواداران استقلال: حسرت الکی برای آندو

اشتباه هواداران استقلال: حسرت الکی برای آندو

آی اسپورت- آندو با پیراهن تراکتورسازی میدرخشد و همراه این تیم به صدر میرسد. او علاوه بر درخشش، با شادیهای عجیب و غریبش هم حسابی توجهات را به خود جلب کرده. آندو در تبریز میدرخشد و  و هواداران استقلال در تهران هر هفته حسرت نبودن او را میخورند. اما یک آمار جالب از تیم آبی‌‌پوش پایتخت نشان میدهد که اعتراض هواداران استقلالی  به جدایی آندو محلی از اعراب ندارد. اگر میپرسید چرا ادامه مطلب را بخوانید:

 استقلال با وجود نتایج ضعیفی که گرفته با یک امار جالب توجه بعد از پدیده با 10 گل خورده دومین خط دفاعی لیگ برتر در نیم فصل دوم را دارد. اگر تعداد گلهای خورده استقلال را به دو بخش زمان حضور آندو و زمان جدایی او تقسیم کنیم؛ این تیم با حضور تیموریان در ترکیبش 22 گل در 17 بازی یعنی میانگین 1.29 گل دریافت کرده و در 9 بازی که بدون او به میدان رفته تنها 6 گل یعنی میانگین هر بازی 0.67 گل دریافت کرده است. یعنی آمار تعداد گلهای دریافتی استقلال بدون تیموریان نصف شده است.

این امار برای تراکتور هم به شرح زیر است. بدون حضور آندو دریافت 1.17 گل در هر بازی و با آندو میانگین 1 گل در هر بازی که خیلی تفاوت فاحشی را نشان نمیدهد.

البته آندو اگرچه در فاز دفاعی نقش پررنگی در تراکتورسازی نداشت اما نمیشود از حضور بسیار فعال او در گلهایی که سرخپوشان میزنند چشم پوشید. برای مثال کافی است نگاهی به دو گل تراکتورسازی در بازی آخر مقابل سایپا بیاندازید. یک کرنر و یک اوت که هر دو زمینه ساز دو گل از تراکتوریها، کسب سه امتیاز بازی و رسیدن به صدر بود. اتفاقی که در این 9 هفته که آندو به تبریز آمده بارها و بارها شاهد آن بوده ایم. البته در این زمینه هم نمیشود آندوی تراکتور را با آندوی استقلال مقایسه کرد چون این بازیکن پایتخت را با صفر گل و صفر پاس گل ترک کرد در حالیکه این روزها با 2 گل و اثرگذاریهای متعدد روی گلهای بازیکنان تراکتور به مهره اصلی این تیم تبدیل شده است.

در نهایت میتوان گفت هواداران تراکتورسازی میتوانند به حضور کاپیتان تیم ملی در تیمشان افتخار کرده و حضور او را گامی بزرگ در راه قهرمانی بدانند اما هواداران استقلال خیلی نباید بخاطر از دست دادن ستاره فعلی لیگ از امیرقلعه نویی دلخور باشند.

  ۱  
آی اسپورت
2015-04-19 17:07:57
نظر دهید

۱ نظر
-
يكشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴، ۱۸:۳۸
کی روش و تونی میتونن از اندو بازی خوب بگیرن قلعه نوعی نمی تونه چرا داستان میگی؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر