فهرست
صحبتهای قابل تامل نایب رئیس فدراسیون بعد از دیدار با وزیر ورزش / اسلامیان: کی روش نفر دوم خوبی است / محبوبیت او بین 23 نفر است
صحبتهای قابل تامل نایب رئیس فدراسیون بعد از دیدار با وزیر ورزش / اسلامیان: کی روش نفر دوم خوبی است / محبوبیت او بین 23 نفر است

صحبتهای قابل تامل نایب رئیس فدراسیون بعد از دیدار با وزیر ورزش / اسلامیان: کی روش نفر دوم خوبی است / محبوبیت او بین 23 نفر است

آی اسپورت - روزنامه ایران ورزشی متعلق به دولت ، در شماره روز 31 فروردین 94 خود مصاحبه ای از محمود اسلامیان منتشر کرده که سرشار است از نکاتی مهم و کلیدی. مصاحبه ای که  با انتشارش موجی  به راه می اندازد . نکته مهمی که گروه حرفه ای خبرنگاران روزنامه ایران ورزشی به آن اشاره داشتند ، جلسه روز یکشنبه اسلامیان با وزیر ورزش است و این گفت و گو درست بعد از دیدار اسلامیان با وزیر ورزش انجام شده .

او از جلسه شروع کرده و گفته است:« ما امروز یک جلسه‌ای در خدمت آقای گودرزی وزیر ورزش و آقای افشارزاده داشتیم که البته نمی‌توانم در مورد موضوع جلسه صحبت کنم. با توجه به اینکه با مقام بالایی مثل وزیر ورزش و جوانان جلسه داشتیم، نمی‌توانم در مورد موضوع جلسه صحبت کنم اما فقط می‌توانم این نکته را بگویم که صحبت‌های ما یکسری صحبت‌های کلی در مورد فوتبال بود.»

سرپرست نایب رییس اول فدراسیون فوتبال  چنین نظری در مورد سرمربی تیم ملی دارد: من فکر می‌کنم در مورد توانایی‌های آقای کروش نباید افراط و تفریط کرد. آقای کروش مربی بزرگی است اما از نظر من نباید نقص‌های او را نادیده گرفت. آقای کی روش صددرصد مشکلاتی دارد که باید شجاعت گفتن آن وجود داشته باشد. شما کارنامه آقای کروش را بررسی کنید تا متوجه خیلی چیزها شوید. ایشان پیش از اینکه به ایران بیایند، در منچستر، پرتغال، رئال مادرید و یک دوره کوتاه هم در امارات حضور داشته اما سوال این است که در کدام تیم موفق بوده است؟ جواب فقط منچستریونایتد است جایی که همکاری بسیار خوبی با آلکس فرگوسن داشته است اما او هرگز به‌عنوان سرمربی اتفاق‌های خوبی را رقم نزده است. ایشان از نظر فنی مربی نمونه‌ای است اما هر جا که بوده، مشکلاتی را پیش آورده که به نظر من به دلیل مدیریت است.وقتی شما نفر دوم هستید، فقط باید روی مسائل درون تیمتان تمرکز کنید اما زمانی که نفر اول می‌شوید باید حاشیه‌های محیط اطراف تیم تان را هم مدیریت کنید. من به‌عنوان کسی که مدرک فوق لیسانسم را در رشته مدیریت گرفته ام، تحقیقی انجام داده‌ام و متوجه شدم که مشکل آقای کروش این است که به‌عنوان نفر اول نمی‌تواند با مشکلات تیم کنار بیاید و البته با افراد تعامل کند.»

محمود اسلامیان با اشاره مشکلات کی روش با همتایانش گفت: «سوال من این است که آقای قلعه‌نویی که گفته بازیکنان تیمش مصدوم برگشته‌اند چرا کی روش به جای اینکه با او جلسه بگذارد، قلعه‌نویی را به گوشه رینگ می‌اندازد و به او مشت می‌زند. بهتر نیست کروش با تعامل مشکل را حل کند. این موضوعی است به نظر من نقطه ضعف کی روش است. من می‌گویم که یک معاون استاندار ممکن است که خیلی خوب وظایفش را انجام دهد اما وقتی استاندار می‌شود، جواب نمی‌دهد دلیلش این است که نتوانسته محیطش را مدیریت کند.»

با این وجود کی روش در میان بازیکنان تیم ملی محبوبیت و مقبولیت زیادی دارد. اسلامیان در پاسخ به این نکته گفت: «از نظر من مقبولیت بین 23 بازیکن و تیم‌ملی که هنر نیست. دلیلش هم این است که اعضای تیم‌ملی قاعدتا تابع سرمربی تیمشان هستند اما مهم این است که او بتواند حاشیه‌های اطراف را مدیریت کند. با این اخلاق نمی‌شود کار را به جلو برد. کی روش اگر بتواند ارتباط خوبی با مربیان لیگ‌برتری داشته باشد، فکر می‌کنم بتواند به یکی از تاپ‌ترین مربی‌های دنیا تبدیل بشود.»

  ۱  
آی اسپورت
2015-04-20 08:14:11
نظر دهید

۱ نظر
mami
دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴، ۱۲:۴۷
اگه اینطوره پس بگید درخشان سرمربی تیم ملی بشه کی روش هم بشه کمکش!!!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر